Marriage Guide online

Rustikální svatba vás nadchne jedinečnou atmosférou a také příznivým rozpočtem!

Text: Lenka Zelnitiusová

Rustikální svatba nadchne ty, co milují kontakt s přírodou a vsází na jednoduchost. Poradíme vám s výběrem místa, ideálních šatů a také s všeříkajícími maličkostmi. S tímto stylem veselky přichází ruku v ruce uvolněná nálada, neformálnost okamžiku a také zvuky přírody.

Rustikální svatba vás nadchne jedinečnou atmosférou a také příznivým rozpočtem!Zobrazit galerii (4)
Foto: Pixabay.com

Rustikální, chcete-li, venkovská svatba, rozhodně není obyčejná. Naopak díky nevšedně vybraným lokalitám vás dostane svým originálním pojetím. Venkovský statek s výhledem na rybník, dřevěná stodola, rodinná farma, vinařství snad s nekončícími vinicemi, co se táhnou za obzor, ale také roubenky, venkovské penziony nebo historické vodní či větrné mlýny, kde nabudete dojmu, že se snad zastavil čas.

Uvažujete spíše o zahradní party až do pozdních ranních hodin namísto honosné oslavy v restauraci? Nespoléhejte se pouze a jenom na slunečnou předpověď a vybírejte raději otevřená prostranství s pergolou či dřevěnou stodolou. Případně myslete na zajištění zahradních party stanů.

Nechť je i pozvání rustikální..

Když je rustikální svatba, musí být i svatební oznámení
Když je rustikální svatba, musí být i svatební oznámení | Foto: Unsplash.com

Už svatební oznámení by mělo korespondovat se stylem rustikální svatby. Zvolit můžete kvalitní kartonový nebo kraftový papír, případně jejich kombinaci se sametovou verzí. Součástí bývá lněný či jutový provázek, krajka, sušená flóra, nebo menší dřevěné srdce či květina. Co se týká písma, tak je velmi oblíbená kurziva. Recyklovanou obálku na pozvání lze opatřit razítkem s vašimi iniciály a termínem svatby.

Dekorace na několik způsobů

Rustikální svatební tabule vsází na přírodní materiály
Rustikální svatební tabule vsází na přírodní materiály | Foto: Unsplash.com

Pokud milujete dekorování a máte plnou hlavu DIY nápadů, tak se opravdu do sytosti vyřádíte. Staré zavařovací sklenice s trochou kreativity přetvoříte na lucerny (postačí polepit jutou, ovázat krajkou, nebo využít ubrouskovou techniku). Do skleněných nádob naaranžujte korkové zátky, ty mimo jiné lze využít také jako neotřelý stojánek na jmenovku.

Určitě neopomeňte ani na balíky ze slámy, dřevěné sudy na pivo, které mohou suplovat bar. Dřevěné trámy omotejte svítícími LED řetězy, jakmile padne soumrak navodí kýženou intimní atmosféru. Ideální jsou také proutěné košíky na pečivo či ovoce. Velmi autenticky působí také břízová kulatina namísto tácku na karafu s vodou.

Máte v plánu zrealizovat obřad na zahradě nebo u vzrostlého stromu? Rozhodně myslete na vyzdobený svatební oblouk. Hravě postačí kovová, případně dřevěná konstrukce ozdobená flórou či mašlemi z pytloviny nebo krajky.

Postřeh redaktorky: Naši známí otázku svatebního oblouku vyřešili opravdu kreativně. Na kovovou konstrukci uvázaly krajkové záclony, které převázaly sametovou stuhou a na dřevěné špalky vyskládaly jak luční kvítí v skleněných vázičkách, šnůru perel, tak i dřevěná písmena jejich počátečních jmen.

Jaké zvolit svatební šaty?

V jednoduchosti je krása
V jednoduchosti je krása | Foto: Unsplash.com

Jednoduše řečeno ty, ve kterých se budete cítit božsky. Aby svatební šaty kopírovaly ráz rustikální svatby, usilujte o ležérnost splývavým střihem s jemnou texturou krajky či průsvitného šifonu.Tady ale rozhodně platí, že málo je více. Lehce se můžete inspirovat také oblíbeným boho stylem. Ulítáváte na lidových zvycích? Pak přichází do úvahy šaty ve stylu lidového kroje.

Pohodlnou obuv splňují krajkové baleríny nebo sandálky na nízkém širokém podpatku. Vlasy nechejte rozpuštěné, případě decentně svázané na způsob uvolněného falešného culíku.

 
 

Přečtěte si více