Marriage Guide online

Společná rozlučka se svobodou – Svíca

Text: Lucie Holásková

Rozlučka se svobodou je již tradiční událostí ženicha a nevěsty, před svatbou. Pokud chcete zvolit společnou rozlučku, spolu s partnerem, můžete uspořádat například klasickou Svícu.

Společná rozlučka se svobodou – Svíca
Foto: Flickr

Co je to Svíca?

Pokud vám tento pojem nic neříká, prozradíme vám, o co tedy jde. Svíca se dříve pořádala, zejména na vesnicích, jako oslava s rozloučením se svobodou budoucích novomanželů. Je to spojená oslava - tedy jak mužů, tak žen. Pokud stojíte o společnou rozlučku se svobodou, čtete dál. Svíca je klasická rozlučka se svobodou, v ,,domácím" stylu a počítá se tedy, že bude finančně nenáročná, ale ve větším počtu lidí.

Jak na Svícu?

Určitě se s partnerem dohodněte, koho pozvat. Je to smíšená oslava a měli by tam být tedy vaši společní přátelé, popřípadě rodina. Existuje-li někdo, koho nemůžete z přátel svého protějšku vystát, promluvte si o tom, zda ho pozvat, nebo ne. Pro jeden den ale, pokud by to nemělo vyvolat hádku, můžete udělat výjímku. Vztah je přece o kompromisech a je-li ta osoba pro partnera důležitá, asi by tam měla být.

Co se týče samotné organizace, postačí vám větší zahrada a párty stan, nebo nějaký prostorný sál k pronájmu.

Ohledně pití a občerstvení pak můžete zvolit bečky piva, nějaké nealko ze supermarketu a víno. Doporučujeme, aby jste své hosty vyzvali k tomu, aby každý donesl nějaké tvrdší pití, dle jeho libosti.

Na Svícu pak můžete zvolit klasický guláš s chlebem, či něco k zakousnutí, co není těžké na přípravu a snadno to uvaříte ve větším množství. Také drobné pochutiny, jako jsou chlebíčky, brambůrky, tyčinky, či sladká buchta, přijdou hostům vhod.

O tom, jak uspořádat oddělené rozlučky se svobodou se pak dočtete v dalších článcích.

Užijte si svou rozlučku, loučíte se jen jednou a pozor na to, aby vám to ,,přebrání" alkoholu nepokazilo.

 
 

Přečtěte si více