Marriage Guide online

Jak zabavit děti na svatbě

Text: Andrea Prokopová

Děti si najdou zábavu vždycky. Jen ne vždy se líbí i rodičům a dalším dospělým. Proto pokud víte, že na svatbě nějaké budou, vyplatí se myslet i na malé svatebčany. Přece jen kdo si hraje, nezlobí.

Jak zabavit děti na svatběZobrazit galerii (3)
Foto: www.pixabay.com

Základní pravidlo – posaďte děti k jednomu stolu. Ten může být jen zmenšeninou svatebního stolu pro dospělé nebo může být laděn do nějakého tématu. Superhrdinové, oblíbené filmové postavy, dinosauři, malí vědátoři, Harry Potter. Fantazie je nekonečná.

Pohyb pro všechny

Jak zabavit děti na svatbě
Foto: Shutterstock.com

Malí raubíři se určitě nejlíp vyřádí venku. Takže venkovní aktivity jako je skákací hrad, kuželky, obří verze klasických her jako například Člověče nezlob se, jsou ideální. Pro sportovce můžete připravit krabici s házecím talířem, badmintonem nebo míčem na fotbal. Menší děti určitě ocení pískoviště. Větší budou nadšené z houpací sítě, klasické houpačky nebo stanu, kde se můžou schovat před dospělýma.

TIP: Pokud bude dětí více, vyplatí se posila, která bude dětem po celou dobu k dispozici. Přece jen si to tak více užijou děti i dospělí.

Jídlo je zábava

Je dobré zjistit, co mají vaši malí strávníci rádi. Děti rády tvoří a tak s DIY barem nešlápnete vedle. Můžete jim přichystat barevné kelímky a brčka a nechat je namíchat si vlastní drink. Nebo vyrobit sušenkový sendvič, ovocný salát, ozdobit muffin, vykrajovat nebo dělat jednohubky.

Pro šikovné ručičky

Jak zabavit děti na svatbě

Do kreativního koutku určitě patří omalovánky, navlékání korálků nebo předčítání. Přečtěte dětem začátek pohádky a nechte je, aby namalovali její konec. Děti by určit ocenili i malování na obličej.

Pro kreativní duše

Velkou službu udělá krabice s hudebními nástroji, nebo rekvizitami, klobouky, oblečením. Takové malé muzikálové zátiší. Pokud některé z dětí rádo fotí, můžete ho pasovat do role fotografa. Nejen, že ho zabavíte, ale budete mít i originální fotky. Ještě více atmosféry s sebou přinesou klasické analogové jednorázové foťáky. A hlavně se nemusíte bát, jestli svatební šílenství zvládnou, na rozdíl od digitálních foťáků.

 
 

Přečtěte si více