Marriage Guide online

Svatba na přestupný rok

Text: Alena Klimková

Jednou za čtyři roky přivítáme přestupný rok. Místo běžných 365 prožijeme celkem 366 dnů. K přestupným rokům patří také letošní rok 2020, v rámci kterého spadá 29. únor přesně na sobotu. Právě proto o něm spousta lidí mluví jako o atraktivním svatebním datu. Je opravdu dobrý nápad brát se právě 29. února?

Svatba na přestupný rokZobrazit galerii (5)
Foto: Pexels.com

V přestupném roce má únor místo 28 celých 29 dnů. A právě 29. únor je velmi výjimečný. Dle tradice pocházející z britských ostrovů jde o jediný den, který nastává jednou za čtyři roky, kdy může žena požádat muže o ruku. Pokud tedy máte doma milujícího partnera, o kterém víte, že vám sám od sebe prsten nenavlékne, nebo jej zkrátka chcete překvapit, přejděte do akce vy sama.

29. únor jako magické datum svatby

Svatba na přestupný rok
Foto: Pixabay.com

Spousta párů si přeje, aby si řekly ANO v den, který si budou dobře pamatovat, a to i díky datu. Originálním termínem svatby je rovněž 29. únor, který je nedílnou součástí letošního přestupného roku 2020. Další přestupný rok nás čeká o čtyři roky později, tedy v roce 2024.

Z jakých důvodů se lidé berou 29. února nejčastěji?

  • 29. únor je pro ně magickým dnem, který nastává pouze jednou za čtyři roky.
  • Datum své svatby si díky jeho výjimečnosti také snáze zapamatují.
  • Manželé, kteří se vzali 29. února, si připomínají výročí od svatby jednou za čtyři roky. Někteří z nich se tak v tento den berou proto, že chtějí být (s nadsázkou) co nejdéle novomanžely.

29. únor a sobota: Dokonalá kombinace

Svatba na přestupný rok
Foto: Pexels.com

Letošní 29. únor spadá na rozdíl od předchozích přestupných let na sobotu, což jeho atraktivitu v očích budoucích novomanželů ještě zvyšuje. Důkazem je i předchozí kombinace 29. února a soboty, která nastala v přestupném roce 1992. Tehdy české radnice čelily obrovskému náporu. V tento den do manželství v tuzemsku vstoupilo 990 párů, což byla celá jedna pětina tehdejších únorových sňatků.

Statistiky napovídají, že pokud 29. únor spadá na jiný den v týdnu, přitahuje páry mnohem méně. Pro budoucí nevěsty a ženichy je rovněž přijatelná kombinace 29. února a pátku či neděle. Ostatní dny v týdnu v kombinaci s 29. únorem již nepovažují za tolik atraktivní.

Numerologové 29. únoru nepřejí

Svatba na přestupný rok
Foto: Unsplash.com

29. únor je pro mnohé nastávající nevěsty a ženichy atraktivním termínem. Pokud však věříte magii čísel, měli byste si svou svatbu naplánovat raději na jiné datum. Numerologové poukazují na to, že 29. únor není zrovna nejvhodnějším dnem sňatku. Z jakého důvodu?

Podle numerologů v sobě 29. únor zahrnuje čísla, která vzájemně nespolupracují. Nejsou klidná, ani pohodová. Dvojka a devítka naopak mohou vaše aktivity zbržďovat a stavět vám do cesty překážky doprovázené nezdary. Podle numerologů se tedy do svatby 29. února nehrňte a počkejte si raději na vhodnější dobu.

Jakým způsobem slavit výročí

Svatba na přestupný rok
Foto: Unsplash.com

Přestupný rok přichází jednou za čtyři roky. Pokud jste se tedy s partnerem vzali 29. února, jakým způsobem můžete přistoupit ke slavení výročí? Máte hned několik možností. Oslavy si naplánujte například na 28. února nebo 1. března. Výročí svatby si můžete připomenout i jednou za čtyři roky, ovšem čtyřnásobně více.

Říct si s partnerem ANO a slíbit si lásku na celý život však můžete v jakýkoliv den v roce. Je jen na vás, zda to bude 29. únor nebo jakékoliv jiné datum. Vybraný termín svatby pro vás může něco symbolizovat, anebo si jej můžete vybrat zcela nahodile. Jde ostatně jenom o vaše rozhodnutí.

 
 

Přečtěte si více