Marriage Guide online

Koně, dravci a šerm na svatbě

Text: Veronika Moreira

Chystáte svatbu po všech stránkách ojedinělou a originální? Oslovuje vás téma, kde se nabízí využití koní, jezdecká představení, sokolnická show nebo cvičení psi, šermířská klání a podobně? Pak jistě máte na co se těšit, ale také spoustu shánění a zařizování.

Koně, dravci a šerm na svatbě
Foto: flickr.com

Součástí kompletního svatebního servisu však už dnes často bývá i zajištění podobných akcí, především jízdy na koni nebo v kočáru či na saních tažených koňmi. Dravci a šerm, to jsou záležitosti, které se mohou zdát méně běžné a hůře organizovatelné, ale opak je pravdou. I tyto služby jsou vám k dispozici snadno a se vší parádou - pro váš dokonalý a nezapomenutelný svatební den.

K oltáři v koňském sedle

Přejete si dojet k místu svatebního obřadu v sedle krásného bělouše? Taková představa jistě zláká mnohé nevěsty. V bílých svatebních šatech na nádherném koni můžete překvapit všechny svatební hosty a zvláště pak ženicha, nebo můžete přijet spolu - bok po boku, a cítit se doslova jako královský pár.

Je dobré pečlivě pročíst nabídky několika firem s touto specializací, informovat se na podrobnosti, popřípadě si udělat dojem i z recenzí a ohlasů zákazníků.

Samozřejmostí musí být zkušení, klidní a dobře ovladatelní koně, kteří vás k oltáři dovezou bezpečně a bez problémů. V ceně by měly být zahrnuty služby vodiče, schůdky, postroj, sedlo a kompletní vybavení koně. Samozřejmě se počítá i čas na pózování pro fotografa. Slavnostní jízda na koni může být také skvělým svatebním darem.

Koně a sokolnictví, psi a doručení snubních prstýnků dravcem!

Velmi působivý může být společný program cvičených dravců a koní, např. ukázky sokolnictví na koni, historický lov, ukázka výcviku dravců a sov (jehož součástí může být i útok na svatební vlečku), a mnoho dalšího, samozřejmě i s aktivním zapojením přihlížejících.

Další ojedinělou zábavou je společný program koně a psů plný cirkusových kousků, které ohromí i okouzlí všechny přítomné. V případě miniponíka a psa je možné zařadit toto představení i do zábavního programu v interiéru.

Naprosto ojedinělým zážitkem je pak doručení snubních prstýnků dravcem, který je spolehlivě předá předem určené osobě.

Lukostřelba

Lukostřelba může být dalším atraktivním zpestřením vaší svatby. Ve spojení s jízdou na koni (jezdecká lukostřelba) se pak stává doslova uměleckým zážitkem. Uvidíte perfektní schopnost jezdce ovládat koně a luk, což vyžaduje značnou obratnost i umění ovládat pohyb zvířete.

Šermíři

Historický šerm je velmi oblíbený na jakékoliv akci, která má navodit věrohodnou a dechberoucí atmosféru středověku. Nechte se přenést do doby udatných rytířů, krásných dam a řinčících zbraní. Součástí šermířského představení může být i souboj o nevěstu, kdy si ženich za sebe zvolí bojovníka, který mu nevěstu spolehlivě vybojuje.

 
 

Přečtěte si více