Marriage Guide online

Strom splněných přání elegantně řeší svatební dary

Text: Pavla Dočkalová

Čím se zavděčit novomanželům? Myšleno, jaké dary jim, coby svatební hosté, na svatební hostinu přinést. Otázka, která nedává spát stále více pozvaným, se během posledních let stala jakýmsi tabuizovaným tématem, o kterém se mnoho nemluví. Ke škodě všech zúčastněných.

Strom splněných přání elegantně řeší svatební daryZobrazit galerii (6)
Foto: pinterest/etsy.com

Snoubenci podle nepsaných pravidel a zažitých zvyklostí předpokládají, že dostanou darem peníze. Jedna sorta hostů darování finanční hotovosti bere jako samozřejmost, druhá by raději věnovala hmatatelnou věc a bojí se to nahlas přiznat. Obava, že se netrefí do vkusu, strach, že se na dar budou ostatní dívat s nepochopením, nejistota, zda nebudou zklamaní i samotní novomanželé vyvolává despekt a nejistotu v počínání.

Dříve kontra dnes

Strom splněných přání elegantně řeší svatební dary
Foto: pinterest/Fler

Dříve byla situace jiná. Snoubenci spolu před svatbou nežili a brali tak zavděk všemi dary, které jim na společném stole přistály. Ať už šlo i hrnce, talíře, příbory, vítané bylo naprosto vše. Věci do domácnosti se prostě hodily. V novém miléniu ale párů, které spolu nesdílí stůl i lože před svatbou, rapidně ubylo, takže již mají domácnost zařízenou a věci do kuchyně tím pádem nejsou v „kurzu“.

Možnost volby zůstává

Strom splněných přání elegantně řeší svatební dary
Foto: Pinterest/Fler

Přestože finanční hotovostí nikdo chybu neudělá, měla by hostům zůstat možnost volby, jaký typ daru zvolit. Někteří lidé inklinují k fyzičnu a chtějí snoubencům udělat radost pomocí věcí. Ideálním způsobem, jak spojit příjemné s užitečným a najít kompromis, který uspokojí obě dvě strany, je zhotovit „strom splněných přání.“

Obdobný princip, více užitečnosti

Strom splněných přání elegantně řeší svatební dary
Foto: Pinterest/ipinimg

Že jste o něm ještě neslyšeli? Netrapte se. Jde o světovou novinku, která ve známost Čechů teprve vstupuje. Přestože „svatební strom“ s otisky prstů a podpisy hostů již našel v průběhu svatebních slavností své čestné místo, „strom splněných přání“ pracuje na obdobném principu, který je však mnohem propracovanější a dokonalejší.

Virtuální booking

Zásadní rozdíl je v načasování a podání. Strom splněných přání vytváří snoubenci ihned po ohláškách, respektive rozeslání pozvánek. Kreativním způsobem ztvární (nebo si pořídí) kmen a korunu, na jejíž větve umístí virtuální ikonky s obsahem toho, co by rádi na své svatbě dostali darem. Může to být elektronika, kosmetika, porcelán, jídelní servisy, ale stejně tak i dovolená, poukaz na výlet, wellness pobyt či dobrá kniha. Fantazii se meze nekladou.

Čáry, internetové máry

Strom splněných přání elegantně řeší svatební dary
Foto: Pinterest/Etsy.com

Prostřednictvím IT techniky je pak strom s popisky nascenován na svatební web, kde si mohou jednotlivé ikonky s popisky rezervovat pozvaní hosté. Každý z hostů si vybere dárek podle svého gusta a zároveň ví, že se bude snoubencům líbit, že se zavděčí. Poté, co proběhne virtuální rezervace, je již na hostech, aby svému svému virtuálnímu slovu dostáli a vybraný dar zakoupili. Fyzicky ho doručí na svatební hostinu, kde již bude připravený strom splněných přání připraven v „live provedení“ a následovný postup odhalení dárců je atraktivní a zábavnou společenskou událostí.

Svatební daktyloskopie

Strom splněných přání elegantně řeší svatební dary
Foto: Pinterest/Fler

Dárci, do této chvíle inkognito, zanechají u svého daru znázorněného na stromě otisk svého prstu a podpis. Takto označkovaný strom je se pak stane jakousi pamětní prezenční listinou a chloubou každé obývací stěny. Díky tomuto doplňku si budete moci prakticky denně připomínat váš velký den a zároveň štědrost dárců, kteří se neminuli vkusem.

Svatební strom splněných přání je zároveň skvělou zábavou pro hosty. U razítkování a identifikace prezentů se budou všichni skvěle bavit a naváží i konverzaci s ostatními hosty. Barvy jsou neškodné a jsou omyvatelné vodou, takže nikdo nemusí mít strach, že by se zamazal nebo poškodil oblečení.

 
 

Přečtěte si více