Marriage Guide online

Vše, co jste chtěli vědět o svatbě Meghan a Harryho bez googlování

Text: TLC

Svatební událost roku je tu! Pohádková svatba Harryho a Meghan. Víme podrobnosti!

Vše, co jste chtěli vědět o svatbě Meghan a Harryho bez googlování

Šaty z pohádky

Stále se spekuluje, jak budou vypadat svatební šaty a kdo je navrhne! Povídá se, že róbu v hodnotě až 40 tisíc liber (tedy více než milion korun) navrhuje londýnská návrhářská firma Ralph & Russo nebo šéf Burberry Christopher Bailey. Každopádně šaty musejí splnit přísné požadavky královské etikety, a to minimálně zakrytá ramena pro obřad v kapli. Toto jsou první skeče svatebních šatů od izraelské návrhářky Inbal Dror, která už oblékala Beyoncé nebo Naomi Watts. Mezitím můžeme hlasovat, které královské svatební šaty jsou naše nejoblíbenější...

Jarní dort

Svatební dort připravuje Claire Ptak, majitelka londýnského pekařství Violet Cakes: (Z Kensingtonského paláce zaznělo: "Prince Harry a slečna Markle požádali Claire Ptak o vytvoření citronovo-bezového dortu, který podtrhne svěží jarní chutě. Bude pokrytý máslovým krémem a ozdobený čerstvými květy. Moc se těší, až se o dort podělí se svatebními hosty 19. května.")

Kouzelný kočár

Po svatebním obřadu v Kapli svatého Jiří, který se koná ve 12 hodinu britského času, se pár vydá na projížďku městem Windsor, aby pozdravil své příznivce. Pro tuto příležitost si dle zpráv z Kensingtonského paláce zvolili kočár Ascot Landau, pokud bude slunečno. V případě deště by se svezli kočárem s prosklenou střechou Scottish State Coach taženým čtyřmi Windsorskými šedáky.

Udržitelná květinová výzdoba

Bude lokální, sezónní a udržitelná. Co to znamená? Floristka Philippa Craddock chce použít bukové, březové a habrové větvičky, bílé růže, pivoňky a náprstníky z královských zahrad a parků v okolí Windsoru.

Svatební dary

Čím obdarovat pár, který už OPRAVDU všechno má? Pěkný set ručníků s korunkou nebo mixér? S tím už si nemusíte lámat hlavu a pokud opravdu chcete udělat dobrý skutek a radost, snoubenci vám navrhují zvážit jednu ze sedmi charitativních organizací, které jistě ocení jakýkoli váš příspěvek.

Bydlení bez hypotéky

Kde by podle vás měl mladý novomanželský pár bydle po svatbě? Možností je celá řada, Anglie je plná úchvatných míst, hradů a zámků. Stačí si vybrat.

Rozbijte prasátko

Dělá se vám mdlo z toho, kolik vše s přívlastkem "svatební" stojí? To máte obřad, hudbu, květiny, výzdobu, šaty, prstýnky, hostinu... Ani tak se ale jistě nevyšplháte na částku 2 miliony britských liber, tedy skoro 58 milionů korun, které má stát tato skromná královská svatba. Skromná? V porovnání se svatbou prince Williama s Kate, která z rozpočtu odkrojila přes 722 milionů, je to v podstatě pakatel.

Pozvat, či nepozvat?

Častá otázka při plánování vašeho nejkrásnějšího dne (protože pak jakoby už nic lepšího nemělo nikdy přijít) je: "A kolik zvete hostů?" Do 50 pozvaných znamená malou svatbu, nad 100 svatebčanů to už chce odvahu. Dá se říci, že Harry s Meghan preferují komornější prostředí, když vezmeme v úvahu, že do Kaple svatého Jiří se vejde pouze 800 lidí a na hostinu má přijít jen 600 hostů. Vévoda a vévodkyně z Cambridge se totiž brali před 1900 hosty a královna Alžběta II. řekla v roce 1947 své ano princi Phillipovi dokonce před zraky 2000 pozvaných.

Královský účes

Chcete se také alespoň chvíli cítit královsky? Šaty z pohádky, prince ani korunku pro vás nemáme, ale tady najdete návod, jak si vytvořit jednoduchý královský účes. Nezapomeňte na koktejlový klobouček neboli fascinátor!

Svatební starosti

O tom, že připravovat se na svatbu není jen tak, potvrzuje 9 nevěst z deseti. Člověk by z toho zešedivěl! Časopis Marie Claire vystopoval jediný stříbrný vlásek i na nádherné hlavě Meghan a vykoledoval si tak trefnou a vtipnou kritiku od internetového světa.

Jak být opravdu very, very British

Všichni víme, že Meghan Markle se teprve učí, jak být pravou Angličankou. Zapadli byste do královské rodiny? Tady je 10 tipů, jak se stát opravdovým Britem. (Neměl by být problém zapadnout, o frontách a zpožděných vlacích v ČR také něco víme.:) )

 
 

Přečtěte si více