Marriage Guide online

Svatba v oblacích

Text: Petr Kollman, Foto: www.pure-aviation.com

Svatba je velký den v životě každého z nás. Všichni si přejeme, aby byl tento den nejkrásnější a jedinečný, a na který budeme celý život vzpomínat. Možností uspořádání svatby je dnes opravdu široké spektrum. Důležité je však vybrat to správné místo svatby a svatebního obřadu. Netradiční svatby jsou čím dál žádanější, my vám zde jednu takovou popíšeme.

Svatba v oblacíchZobrazit galerii (7)
Foto: Beech C45H Expeditor www.pure-aviation.com

Pokud jste alespoň trochu milovníky létání, svatební obřad ve vzduchu je opravdu velice netradiční a skvělou příležitostí, jak svatbu pojmout. Následné přistání na malém letišti a uspořádání veselky přímo v hangáru celou atmosféru jen podtrhne!

Americký letoun z roku 1942

Svatba v oblacích
Foto: Beech C45H Expeditor www.pure-aviation.com

Zjišťovali jsme možnosti uspořádání svatby ve vzduchu a na letišti v pražských Letňanech jsme narazili na zajímavý americký letoun z II. světové války, který je pro svatbu jako stvořený. Jedná se o moc hezký a netradiční Beech C45H Expeditor. Přestože bylo těchto letounů bylo vyrobeno asi 9000, v dnešní době jich létá už jen pár a většinou jen v Americe.

Létal v něm i Eisenhower!

Svatba v oblacích
Foto: Petr a Monika Bezděkovi provozují tento letoun již 6 let

Tento letoun byl vyroben v roce 1942 a za války sloužil jako cvičný letoun pro navigátory, střelce a bombometčíky. Po válce byl v roce 1952 přestavěn do současné podoby, získal modrý pruh s hvězdami přes trup, a to označovalo dopravu VIP osob. Podle tvrzení bývalých majitelů z Irska a Anglie létal na palubě tohoto konkrétního stroje Generál Dwight David Eisenhower a letoun byl prvním Air Force One.

Svatba v letounu a hostina v hangáru

Svatba v oblacích
Foto: S letounem létají po celé Evropě na speciálních airshow

Během sezóny se majitelé účastní mnoha airshow v Čechách a po Evropě a jako třešinku na dortu nabízí i omezené množství privátních letů a svateb. Jedna nádherná svatba letos v létě proběhla na letišti ve Vyškově. Paní oddávající, tedy paní místostarostka, i paní matrikářka se nejenže nebály létat, ale byly z Expeditora nadšené, i přes to, že jinak zatím letěly jen Airbusem na dovolenou…

Svatba v oblacích
Foto: Svatba, nebo odlet na Vaši svatební cestu může být originální!

Obřad proběhl přímo na palubě, ale ani rodiče a svatebčané nebyli ochuzeni, protože se podařilo na velké plátno umístěné v hangáru přenášet přímý přenos z paluby. A ve slavnostně vyzdobeném hangáru potom proběhla hostina, slavnostní proslovy, tanec,…zkrátka vše, jak má být.

Svatba v oblacích
Foto: Svatba v oblacích s letounem Beech C45H Expeditor

A Expeditor byl po celou dobu příjemnou kulisou a po nevěstě druhým nejfotografovanějším objektem :)

Svatba v oblacích

Tento jedinečný letoun a jeho skvělí majitelé vám pomohou zprostředkovat krásnou a velice netradiční svatbu v oblacích, nebo třeba netradiční odvoz na svatební cestu. Vypisují jen pár exkluzivních termínů za rok, kdy si můžete tento nádherný letoun pronajmout.

Více informací o letounu a kontakt na majitele naleznete na webu: www.pure-aviation.com

 
 

Přečtěte si více