Marriage Guide online

Tradice, či extravagance?

Text: Jakub Zeman

To rozhodování zná každý, kdo se kdy rozhodl, že své soužití s partnerem posune o krok dále a stvrdí jej manželským slibem. Vybrat místo a způsob sňatku patří k těm nejdůležitějším a nejtěžším rozhodnutím ve chvíli, kdy se pro tento krok rozhodnete.

Zvolíte tradiční řešení a nebo si vymyslíte něco extravagantního, neobyčejného a nezvyklého?

Tradiční svatba

Tradice. Slovo, které vám možná budou do hlavy vtloukat vaši rodiče a které vyppadá i poněkud konzervativně. Vzít se na úřadě, pozvat babičky a všechny tety. Po obřadu velká hostina. Znáte to? Já osobně ano, i když se musím přiznat, že do podobného scénáře nás vůbec nikdo netlačil, ale už dopředu jsme se rozhodli s manželkou sami, že přesně takto chceme svůj výjimečný den pojmout. Každý jsme prostě jiný a někdo podobnou svatbu chce mít. Pozvat nejen nejbližší rodinné příslušníky, zajistit svatbu na místním úřadě a pak pojíst a popít na velké hostině a oslavě.

Extra svatba!

Ale pak je tu ještě druhá možnost. Něco nezvyklého, výjimečného, až extravagantního. Vášnivý fotbalista přemluví svoji nastávající, aby se sezdali ve středovém kruhu nebo penaltovém puntíku fotbalového hřiště. Milovníci adrenalinu se rozhodnou, že se vezmou při seskoku padákem tisíce metrů nad zemí. Jiná dvojice se rozhodne odletět například do Las Vegas nebo na Maledivy. Peníze, které by vložili do hostiny, raději věnují do zajímavého zážitku. Jiný se zase vezme na zaoceánském parníku někde v Karibiku a svoji svatbu pojme současně jako dobrodružnou svatební cestu.

Tradice, či extravagance?

A jaká z možností je bližší vám? Čemu se přikláníte a nebo co jste zažili ať už při své svatbě, nebo při svatbě například kamarádů? Jste konzervativní jako já a tisíce dalších a nebo se rádi oddáte něčemu nezvyklému?

 
 

Přečtěte si více