Marriage Guide online

Boho svatební šaty: Sluší romantickým vílám i nespoutaným divoškám

Text: Eliška Jindrová

Vdávají se na louce, ve stodole nebo v romantické kapličce na kopci za městem. K oltáři přicházejí bosky a protančí celou noc. Nevěsty se svobodomyslnou duší se nenechávají svazovat konvencemi. Ani korzetem. Místo toho oblékají šaty s rozevlátou sukní, které ještě více podtrhují jejich něžnou krásu a mladistvou rozpustilost. Patříte mezi ně? Přečtěte si, podle čeho svatební šaty v boho stylu vybírat.

Boho svatební šaty: Sluší romantickým vílám i nespoutaným divoškámZobrazit galerii (4)
Foto: Unsplash.com

Ve stylu hippie a vintage

Co že vlastně ten boho styl znamená? Bohémský styl vychází z módy hippie, která vládla světu v 60. letech minulého století. Často se v něm objevují i prvky typické pro styl Art Deco nebo Art Nouveau z přelomu 19. a 20. století. Tyto vintage a retro motivy se zároveň mísí s látkami, vzory a barvami charakteristickými pro indiánské, indické, nepálské nebo aztécké kultury.

K módě v boho stylu patří různé druhy krajek, třásně a široká paleta vzorů, které se inspirují převážně přírodou (květy a další rostlinné prvky nebo motýli) a geometrickými tvary. Barvy boho svatebních šatů nemusejí nutně zahrnovat jen odstíny bílé. Často se setkáte se šaty v zemitých odstínech béžové či světle hnědé nebo s bílými šaty doplněnými o doplňky ve výrazných kontrastních barvách.

Boho svatební šaty jsou stále více oblíbené

Boho svatební šaty: Sluší romantickým vílám i nespoutaným divoškám
Foto: Unsplash.com

S tím, jak roste popularita netradičních míst pro svatební obřad a oslavu, stoupá i počet nevěst, které dají před korzetem přednost uvolněnému stylu šatů. Pro svatbu v lese, na louce, ve mlýně, na farmě, ve stodole, na statku nebo na zahradě jsou tyto šaty jako stvořené. Vždy totiž splňují jednu podmínku: jsou pohodlné a nevěsta se v nich cítí naprosto přirozeně.

Jak poznáte boho svatební šaty? Stylů a střihů boho šatů existují stovky, výběr v podstatě záleží jen na vkusu, fantazii a odvážnosti nevěsty. Zatímco některé boho šaty vynikají vyzývavými výstřihy a prostřihy, jiné postavu zahalují od krku až k patě. Vždy ale působí lehkým, vzdušným a uvolněným dojmem.

Pro svatební šaty v boho stylu je typické:

  • Rozevlátá i splývavá sukně
  • Maxi délka šatů i sukně nad kolena
  • Jednokusové šaty i top a sukně s vysokým nebo naopak nízkým pasem odhalujícím bříško
  • Hluboké výstřihy (na hrudi i na zádech)
  • Prostřihy (na sukni i na ramenou)
  • Odhalená ramena i dlouhé nebo tříčtvrteční rukávy
  • Krajka, třásně, stužky, bohaté řasení i hladká látka
  • Jemné i výrazné vzory
  • Bílá, smetanová, vanilková a slonovinová barva, ale i zemité odstíny
  • Kontrastní doplňky a výrazné šperky (nejčastěji bižuterie)

Kde šaty ve stylu boho seženete?

Boho svatební šaty: Sluší romantickým vílám i nespoutaným divoškám
Foto: Pinterest.com

Zatímco dříve byly boho šaty výsadou hlavně „alternativnějších“ nevěst, dnes se pomalu dostávají do popředí svatebních trendů. Seženete je proto i v předních svatebních salonech, kde si je můžete na svůj svatební den zapůjčit nebo nechat ušít na míru.

Jehla a nit vám nejsou cizí nebo máte ve svém okolí někoho, kdo umí šít? Navrhněte si svatební šaty v boho stylu přesně podle svého gusta. Neřiďte se žádnými pravidly, buďte nekonvenční, nebojte se šokovat. Váš outfit na svatbě by měl odrážet vaši osobnost. Ať už jste romantická duše nebo nespoutaná divoška, v boho šatech budete vypadat fantasticky.

Velký výběr boho svatebních šatů nabízejí i různé zahraniční módní e-shopy, včetně asijského online tržiště AliExpress. Tip: při hledání z klíčového slova klidně vypusťte pojem „svatební“, stačí zadat „boho šaty“, „boho maxi šaty“, vyfiltrovat si požadovanou barvu, délku a styl. Výhodou zakoupení šatů na internetu je jejich nižší cena. Vždy ale počítejte s tím, že doručení může trvat i několik měsíců a výsledek ne vždy odpovídá ilustrační fotografii.

Doporučujeme proto spojit se s výrobcem napřímo, ověřit si míry šatů, nechat si nafotit detaily a zjistit přesný materiál, ze kterého jsou šaty vyrobeny. Nechejte si dostatečnou časovou rezervu pro případ, že byste šaty musela vrátit a shánět nové.

Jak dovést svatební boho outfit k dokonalosti?

Boho svatební šaty: Sluší romantickým vílám i nespoutaným divoškám
Foto: Unsplash.com

Princeznovské střevíčky na vysokém podpatku nechejte doma. K odvážnějším střihům boho šatů patří bosé nohy nebo páskové sandálky. K něžnějšímu provedení s krajkou klidně obujte balerínky nebo lodičky na klínku.

Svatební outfit ve stylu boho se neobejde bez krásných šperků a doplňků – hodí se k němu výrazné náušnice, náhrdelníky i náramky z korálků, s třásněmi, vyrobené ze dřeva či z barevných kovů. Třešničkou na dortu je váš účes – do vlněných rozpuštěných vlasů i složitějšího úpletu přidejte živé květiny, květinový věneček nebo „indiánskou“ čelenku.

 
 

Přečtěte si více