Marriage Guide online

Když se matka svatby hodí do gala, aneb tchýně jako ze škatulky

Text: Pavla Dočkalová

Maminka svatby je po snoubencích třetí nejdůležitější personou na veselce. Ač se to na první pohled vůbec nezdá, při obřadu může chybět kdekdo. Světe div se, dokonce i samotný ženich s nevěstou jsou nahraditelní. Ve výjimečných případech může oddávající místo jednoho z nich připustit zmocněnce v zastoupení. To ale neplatí v případě matky. Její absence sice není podmíněna lege artis a byla by pouze morálním debaklem, ale bez možnosti „zadních vrátek“....bez mámy s velkým „M“ by to prostě nebylo ono...

Když se matka svatby hodí do gala, aneb tchýně jako ze škatulkyZobrazit galerii (12)
Foto: Getty, brides.com

Více tolerance, méně vrtochů i manýrů

Zaskočit za budoucí tchýni nezvládne nikdo. Přestože zlí jazykové tvrdí, že by se muži bez svých vyženěných maminek zcela obešli, jde o účelovou mystifikaci, uměle živenou a naprosto bezpředmětnou. Matka svatby nutně nemusí být prudička a kontrolorka, nýbrž nejmilejší pravá ruka. Žena, která má pochopení, stane se oporou a pomocnicí v den slavný i všechny nastávající. Pánové, nechť mají na paměti, že obraz matky je jakýmsi budoucím odrazem jejich dcery.

Dopřát 5 minut slávy nikoho nezabije

Čestné místo, ovace a veřejné poděkování. Vyseknout matce pomyslnou poklonu se na veselce sluší. Kladné body do začátku získá každý, kdo pochopí princip vzájemné úcty a respektuje rovnosti. Tahákem pro ženicha ať je skutečnost, že ženy v letech milují komplimenty. Nevšední účes, vzhledný make-up, kreativní oděv. Hoďte mamku do gala a lichoťte jí od rána do večera...

Když se matka svatby hodí do gala, aneb tchýně jako ze škatulky

Svatební den je slavným dnem nejen pro snoubence, ale i pro jejich rodiče. Měli by se cítit stejně dobře, dopřát si místa na výsluní a užívat si plnými doušky z banketové pohostinnosti. Aby ve svých rolích nezapadli, je třeba zacílit na outfit a sladit je k dokonalosti.

Z maminy DÁMOU

Jediné pravidlo pro image matek svatby je dostát etiketě, coby dámy. Za vhodný oděv jsou považovány pouzdrové šaty nebo šatové kostýmy. Doporučen je modistický doplněk, alias klobouk, decentní kabelka a lodičkové boty s uzavřenou špičkou. Co do barevnosti, nejelegantnější jsou pastelové barvy s jemnými vzory.

Návrháři sází na svěžest

Posledními hity v odívání matek nevěst, které byly prezentovány světově uznávanými módními návrháři, jsou svěží modely s lichotivými střihy, vyjadřujícími osobní styl. Je libo flitry, krajky, blejzry, výrazné pentle, kreativní dekolty nebo odvážné rozparky? Nic není nemožné. Cení se nápad a originální pojetí.

Mrkněte na 10 TOP kreativních modelů, které mají šmrnc a udávají módní směr:

Teri Jon
Teri Jon | Foto: Courtesy of BHLDN, brides.com
„Hudson
„Hudson | Foto: Courtesy of Watters, brides.com
JS Collections
JS Collections | Foto: Courtesy of BHLDN, brides.com
JS Collections
JS Collections | Foto: Courtesy of BHLDN, brides.com
Paper Dolls High Neck Lace Dress
Paper Dolls High Neck Lace Dress | Foto: Courtesy of ASOS, brides.com
Když se matka svatby hodí do gala, aneb tchýně jako ze škatulky
BHLDN Linden Dress
BHLDN Linden Dress | Foto: Courtesy of BHLDN, brides.com
Alex Evenings Popover Glitter Jacquard Plus Size Jacket Dress
Alex Evenings Popover Glitter Jacquard Plus Size Jacket Dress | Foto: Courtesy of Alex Evenings, brides.com
Mosaic Lace Maxi Dres
Mosaic Lace Maxi Dres | Foto: Courtesy of BCBGMAXAZRIA, brides.com
BHLDN Presley Dress
BHLDN Presley Dress | Foto: Courtesy of BHLDN, brides.com
 
 

Přečtěte si více