Marriage Guide online

Prší nám štěstí! Svatba v dešti nemusí být katastrofa

Text: Eliška Jindrová

Samozřejmě si svůj den D představujete zalitý sluncem, s příjemnou teplotou a s jemným vánkem, který vám lehounce čechrá perfektně upravené vlasy. Jenže počasí zkrátka neporučíte, a tak buďte připraveni i na deštivou variantu svatby.

Prší nám štěstí! Svatba v dešti nemusí být katastrofaZobrazit galerii (3)
Foto: Pixabay.com

Plánujete obřad i veselku pod širým nebem? Pak si vždy nachystejte dva scénáře; suchý a mokrý. Při tom ke každé verzi přistupujte pozitivně. Svatbu s vymeteným nebem si nejspíš přejeme všichni, ale obřad pod kapkami deště bude romantický úplně stejně, a vlastně bude mít ještě větší kouzlo. Jen dodržte následující pravidla.

Pravidlo č. 1 – Možnost přesunout se pod střechu

Prší nám štěstí! Svatba v dešti nemusí být katastrofa
Foto: Pixabay.com

Venkovní svatby jsou v současné době velmi populární – a ano, během teplého léta noci není nic lepšího než si významný den užít na čerstvém vzduchu. Vždy se ale ujistěte, že pro případ náhlé přeháňky i vytrvalého deště máte v blízkosti zastřešený prostor, kam se pohodlně vejdou všichni hosté a případně také kapela, stoly se židlemi a další vybavení. Pro tuto příležitost využijete velké párty stany, které se dají i vytápět.

Pravidlo č. 2 – Protidešťová „must have“ hostů

Rozmočený účes a střevíčky od bahna ve snu straší nejen nevěsty, ale i družičky a další dámské (a citlivější pánské) osazenstvo. Předejděte jim deštníky – ať už sladěnými, nebo naopak různě barevnými. Stejně tak doporučujeme zvážit holiny (hlavně když se obřad bude konat např. na louce, kde hrozí podmáčení) nebo ručníky na osušení, kam si můžete nechat vyšít své iniciály nebo datum svatby. Deštníky, holiny a ručníky mějte nachystané v záloze pro všechny účastníky. Když je nevyužijí, odnesou si domů originální suvenýr. Pokud ale chcete svatebnímu rozpočtu trochu ulevit, v pozvánce beze studu vyzvěte hosty, aby si přinesli své vlastní.

Pravidlo č. 3 – Voděodolné líčení

Prší nám štěstí! Svatba v dešti nemusí být katastrofa
Foto: Pixabay.com

Stejně jako rozcuchaný účes, také rozmazaný make-up dokáže pořádně zavařit. Při líčení proto sáhněte raději po voděodolných líčidlech, se kterými v případě deště nebudete vypadat jako ospalá panda. Se svojí kosmetičkou nebo vizážistkou se můžete poradit i o možnosti permanentního make-upu a líčení očí, které na svatbu přijdou určitě vhod. Pokud s nimi ale nemáte zkušenosti, raději je otestujte v dostatečném předstihu.

Pohádkové svatební fotky v dešti

Při organizaci deštivé varianty svatby také promyslete, jak vyřešíte svatební focení. Fotograf vám buď nabídne focení v interiéru (potřebuje k tomu ale potřebné vybavení), nebo rovnou v terénu. Fotografie čerstvě oddaných v kapkách deště jsou přímo ztělesněním romantiky a zamračené nebe jim navíc dodá nádech dramatičnosti. Bez deštníků a nepromokavé obuvi se však do žádných experimentů nepouštějte.

Svatba v dešti vás při důkladné přípravě zkrátka nevyvede z míry a svůj den si i užijete na maximum. Vždyť se také říká – „prší nám štěstí“!

 
 

Přečtěte si více