Marriage Guide online

Jak vonět na svatbě? Nevěsty, parfém vybírejte dopředu

Text: Eliška Jindrová

Šaty, závoj, střevíčky a jemné líčení… dokonalý svatební outfit už máte promyšlený? Tak ho pojďte ještě o trochu víc vyšperkovat – doplnit vhodnou vůní. Správně vybraný parfém totiž podtrhne vaši krásu a bude vás doprovázet po celý slavnostní den.

Jak vonět na svatbě? Nevěsty, parfém vybírejte dopředuZobrazit galerii (3)
Foto: Unsplash.com

Určité vůně se nám automaticky ukládají do paměti, i když o tom ani nevíme. Pojí se s nimi naše zážitky z dětství, čas strávený s nějakým člověkem nebo právě významná událost. Až se tedy po letech navoníte parfémem, který jste měla na své svatbě, okamžitě se přenesete do míst, kde jste si se svým milovaným slíbili, že společně strávíte zbytek života.

Svěžest a jemnost na prvním místě

Parfém dokreslí krásu nevěsty.
Parfém dokreslí krásu nevěsty. | Foto: Unsplash.com

Parfém pro nevěstu by neměl být nijak výrazný. Tak jako bílá barva svatebních šatů symbolizuje nevinnost jejich nositelky, jemné nevtíravé tóny parfému ji přirozeně doplňují. Těžké orientální a kořeněné vůně si proto schovejte až na večeři při svíčkách nebo divokou párty. Vynechejte také příliš sladké parfémy, jejichž pronikavá vůně může být někomu až nepříjemná, o to víc během letních svateb v horkém počasí.

Nevěstě naopak sluší nevtíravé vůně s dlouhou výdrží a svěžími tóny. Vsaďte hlavně na rostlinné ingredience nebo parfémy s výtažky z ovoce či jemného dřeva. Velmi příjemně voní zelené ovoce (jablko, hruška), bobulovité ovoce (černý rybíz, maliny) a tolik populární citrusy (květy pomerančovníku, bergamot a grep).

Pro nevěsty romantičky bude tím pravým parfémem vůně s obsahem květů růže, gardénie, jasmínu, magnolie nebo pivoněk. O decentní ostrost se postarají akordy cedrového dřeva, jehličí a větvičníku. Vzdušnost a lehkost naopak parfémům dodají vodní a mořské tóny. Pokud milujete exotiku, nebojte se sáhnout po vůních s obsahem kokosu, tropického ovoce nebo vanilky či lékořice.

Svatební vůně jako váš celodenní doprovod

Vůni ozkoušejte v předstihu před svatbou.
Vůni ozkoušejte v předstihu před svatbou. | Foto: Pixabay.com

Pokud na své svatbě nechcete příliš experimentovat, nebojte se sáhnout po svém oblíbeném parfému, který používáte při běžném dnu. Jestli si přejete být více tradiční, dopřejte si ku příležitosti svatby nový flakon parfémových klasik, jako je Chanel N°5, Miss Dior, La Vie Est Belle, Chloé Chloé nebo Giorgio Armani Si.

V případě, že byste ráda vyzkoušela úplně nový parfém, poraďte se v parfumérii s vyškolenou pracovnicí. Doporučí vám vhodné vůně, které se hodí jak k vaší osobnosti, tak ke slavnostní příležitosti. Další možností je nechat si namíchat parfém na míru. Parfuméři dokáží namíchat vonné esence tak, aby přirozeně odrazily váš osobní vkus.

Ať už si zvolíte jakoukoliv vůni, důkladně ji otestujte v dostatečném předstihu před dnem D. Ověřte si, zda se s ní cítíte příjemně, přirozeně, zda vás nedráždí, ale naopak se v její přítomnosti vy i váš partner cítíte příjemně.

 
 

Přečtěte si více