Marriage Guide online

Výběr svatebního oznámení

Text: Pavla Růžičková

Možná právě řešíte otázku, podle čeho vybírat svatební oznámení a jakých chyb se při jeho výběru vyvarovat. Svatební oznámení je forma, kterou oznamujete rodině, přátelům a všem svým blízkým skutečnost, že jste se opravdu rozhodli vstoupit do manželského svazku, což je důležitý životní krok. Proto jistě chcete výběru svatebního oznámení věnovat náležitou pozornost.

Výběr svatebního oznámení

Tradiční nebo netradiční forma svatebního oznámení

Nejprve je třeba si ujasnit, o jaké svatební oznámení půjde. Ještě před samotným výběrem svatebního oznámení si ucelte jasnou představu o stylu, v jakém se ponese váš svatební den. Může jít o formální, neformální, klasický, romantický, historickém či přírodní styl v zahradě či na ranči. Pokud plánujete svou svatbu elegantní, zvolte klasické oznámení. Jestliže se ale budete brát třeba v parku či na louce. Dejte přednost třeba vlastnímu návrhu a na tvorbu svatebního oznámení otevřete svou uměleckou duši. Popusťte uzdu své fantazii, které se meze rozhodně nekladou.

Originální svatební oznámení, které nemá každý

Svým originálním a osobitým projevem můžete vytvořit vlastnoručně jedinečné svatební oznámení, které lze doplnit o fotografie z vašeho rodinného alba, vyzdobit vlastními malířskými motivy a velmi netradičními texty. Pak oslovte tiskařskou společnost, která svatební oznámení vyhotoví profesionálně a podle předlohy či přání snoubenců. Můžete si jej ale vytvořit i ručně. Načerpat můžete i spoustu inspirace na internetu a pustit se do ruční tvorby svatebních oznámení.

Podle čeho vybírat svatební oznámení

Klasická bílá svatební oznámení s všudypřítomnými holubičkami nejsou podmínkou. Tradičně je nabízejí všechny tiskařské firmy, ale klidně se můžete pustit do přírodních materiálů, ručně dělaných papírů a mašliček z lýka. Nejste-li zrovna příznivci rustikálního stylu, vyberte si raději květinové motivy a různobarevné mašličky. Vždy ale dbejte na sladění a barevné ladění svatebního oznámená se zvolenou barvou vaší svatby.

Co má obsahovat svatební oznámení

Kromě data svatby, místa a hodiny konání svatebního obřadu, celých jmen snoubenců, která jsou zpravidla doplněna i o adresy trvalého bydliště, má být na svatebním oznámení i krátký text, citát nebo motto, které s vámi souzní. Mezi náležitosti svatebního oznámení patří další doporučení. Svatba je soukromou událostí a proto se u jmen snoubenců vynechávají všechny akademické tituly. Dbejte také na pořadí jmen snoubenců, kdy se ženichovo jméno uvádí vpravo a jméno nevěsty vždy vlevo. Měsíc dat konání svatby se na svatební oznámení vypisuje slovy.

Obálky na svatební oznámení

Adresy hostů se na obálky nadepisují vlastnoručně a pak se adresují celé rodině. Obálky se by se měly předávat nezalepené. Ke svatebnímu oznámení se zároveň do těchto obálek vkládají i pozvánky ke svatebnímu stolu, ve formě malé kartičky podobné stylu svatebního oznámení. Takto zvete hosty ke svatební tabuli. V tiskárně vám mohou natisknout i stylové svatební menu a praktické jmenovky ke stolu. V současné době se pořádají i různé večerní svatební párty konané pro přátele a kamarády. Přidejte jim tedy do obálky i pozvánku na svatební večírek.

Navštivte Weddingshop od Marriage guide, kde nalezete spoustu krásných svatebních oznámení od různých výrobců.

 
 

Přečtěte si více