Marriage Guide online

Jak se koordinuje svatba live?

Text: Karin Hanzlíková, svatebnikoordinatori.cz

Ze života svatební koordinátorky - Jak se koordinuje svatba live?

Jak se koordinuje svatba live?Zobrazit galerii (8)
Foto: Hary Marwell

Každá nevěsta chce mít svoji svatbu tu nejkrásnější a do detailu nachystanou. Jak ale probíhá svatba, která se odehrává naživo na svatebním veletrhu před všemi návštěvníky, vystavovateli, ale především jako každá svatba před rodinou a přáteli? Pojďme se společně podívat na příběh Martiny a Jirky z Brna.

Jak to celé začalo?

Jak se koordinuje svatba live?
Foto: Hary Marwell

Svatební veletrh – Svatební show v Brně jsem měla vždy moc ráda. Je to veletrh, který měl vždy perfektní organizaci, nádherné prostory brněnské Fait Gallery mu dodávají tu správnou svatební atmosféru a módní přehlídky s překrásnými topmodelkami nemají téměř konkurenci v celé ČR.

A protože každý veletrh musí být napřed ve svých nápadech, tak majitelka společnosti Naive, Zuzka Komárková, letos vymyslela soutěž o svatbu live, která se uskutečnila před zraky všech návštěvníků a vystavovatelů přímo na veletrhu v rámci programu.

Nevěsta Martina a první seznámení

Jak se koordinuje svatba live?
Foto: Hary Marwell

V pondělí před veletrhem mě volá Zuzka a oznamuje mi, že výherci svatby live je mladý pár Martina a Jirka a ptá se, zda jí v sobotu můžu jako partner tuto svatbu zkoordinovat za portál Svatebníkoordinátoři.cz?

Schůzka se všemi dodavateli, ale především se snoubenci je naplánována na pátek v 16 hodin, tudíž do svatby v sobotu zbývá pouhých 22 hodin. Ještě se mi nestalo, abych chystala svatbu pro pár, který vlastně neznám a který nezná ani mě. Svatebního koordinátora si zpravidla vybírají snoubenci na základě společných sympatií, vždyť si najímají úplně cizího člověka, který bude mít na starosti jejich největší den v životě a to už je velká zodpovědnost!

Beru si od Zuzky telefonní číslo na nevěstu Martinu, otvírám si svůj notes určený pro zápisky ohledně svateb a volám plná očekávání slečně Martině. Do telefonu se představí hrozně milá slečna, která je sama překvapená, kdo že jí to volá? Představím se do telefonu a ptám se, zda má na mě jako budoucí nevěsta nějaké speciální požadavky? Chudák Martina je tak zaskočená, že kromě hudby na kterou chce jít k oltáři, jí vlastně nic nenapadá. Slečně na sebe nechávám telefon a email a rovnou jí říkám, že pokud jí cokoliv napadne, tak ať rovnou volá, nebo píše. Přeci jen se tuto sobotu vdává.

Je pátek a vyrážím do Brna...

Jak se koordinuje svatba live?

Pátek se přiblížil neskutečnou rychlostí, společně s redakcí svatebního magazínu Marriage guide vyrážím do Brna a cestou přemýšlím o svatbě, která nás následující den čeká.

Jak asi vypadá pár, který je ochoten jít do svatby naživo před zraky tisíců diváků?

Obdivuji jejich rozhodnutí, odvahu využít všech dodavatelů, kteří se jako partneři na této svatbě podílí. Nevadilo by mně samotné, že si nemohu vybrat koordinátora, jakého chci? Nemohu si vybrat květinářku, dokonce ani květiny, ani dekorace, dj, svatební salon, kde si půjčím šaty, oblek jaký si oblékne můj budoucí muž, apod. Ale pak si říkám, že toto jsou všechno dotazy a myšlenky, které už si asi Martina s Jirkou zodpověděli několikrát a zjevně s odpovědí pro nás dodavatele kladnou.

Na plánovanou schůzku dorazilo jen pár dodavatelů – moje maličkost, kolegyně a svatební koordinátorka Marcela Vyskočilová , báječná květinářka a dekoratérka Míša Lorková, hrozně milí snoubenci Martina a Jirka – mladý fantastický pár a v neposlední řadě zástupkyně společnosti Naive, která nám podala konečně kompletní informace o tom, jak bude celá svatba probíhat.

Po poradě jsme s kolegyní Marcelou Vyskočilovou obešly veškeré dodavatele a domluvily se s nimi na podrobnostech ohledně svatby – viděly jsme květiny, dekorace, informovaly se o jejich umístění, zašly za zvukaři, upřesnily si hudbu, kdo na jakou hudbu bude přicházet, vyřešily přípitek, tanec v oblacích, focení, upřesnily si místo pro přípravu nevěsty, místo pro přípravu ženicha, vyřešily otázky ohledně plánované promo akce po svatbě v nákupním středisku Vaňkovka, následné focení se všemi partnery svatby, přejezd limuzínou do hotelu, kde měli konečně novomanželé klid na slavnostní večeři, své přátele a tu správnou svatební zábavu.

Den D

Jak se koordinuje svatba live?

Nastal den D a všichni dodavatelé byli nachystaní na to, že svatba začne ve 14.00. Vše musí klapnout na minutu. Všichni máme časovou rezervu a mě dochází, že vůbec nevadí, že se mezi sebou vzájemně neznáme, protože všichni jsme profesionálové, kteří přesně vědí co a kdy dělat.

Nevěsta přišla rozechvělá a s mírnou nervozitou, která ve svatební den lehce ochromí všechny nevěsty. S organizátory jsem nevěstě domluvila na přípravu druhé patro Fait Gallery, kde měla klid, soukromí a mohla se zde nerušeně chystat s jistotou, že jí opravdu nikdo před obřadem neuvidí.

První přišla na řadu paní kadeřnice, která Martině vytvořila nádherný romantický účes, a společně s květinářkou Míšou Lorkovou připevnily do vlasů květinový věneček, který k něžné Martině přesně pasoval. Jako druhá na řadu přišla paní vizážistka. Skočila jsem Martině pro lehké občerstvení a k Míše pro plátek růže ze svatební kytice, aby vizážistka mohla Martině nalíčit rtěnku v barvě kytice a Martina tak dokonale ladila.

Kolegyně Marcela se starala o komfort ženicha a zbytku svatebčanů. Konečně přichází na řadu svatební šaty, Martinu jsme pomohly obléknout. Svědkyně, maminka nevěsty a dokonce i já máme na krajíčku. Ze strany maminky přišly první slzičky dojetí. Hned doslova tasím papírové kapesníčky. Náhle první slzy roní i nevěsta Martina…V tu chvíli chápu, že je úplně jedno jestli máte svatbu jen ve dvou, nebo v rodinném kruhu, větší svatbu s rodinou a přáteli, nebo dokonce svatbu live před zraky celého veletrhu. Síla okamžiku vás dostane, dojetí ochromí, pocit, že nastal den D a Vy si konečně berete svého prince, je tu.

Jak se koordinuje svatba live?

Zvoní mi mobil, je 13:58 a Marcela hlásí, že svatba začíná a ona vysílá ženicha na podium společně se zbytkem rodiny. Osoušíme poslední slzy, Martina se ještě napije vody, začíná hrát úvodní znělka ze Starwars na kterou nevěsta toužila dojít k oltáři a já pouštím Martinu s maminkou, která jí vede k oltáři mezi lidi, ještě se modlím, aby ani jedna z nich nezakopla na uzoučkých a příkrých schodech po kterých musí dojít na podium. Stojím, koukám na ně a náhle se po mojí tváři valí slzy dojetí a radosti…Ještě před 24 hodinami pro mě byly tyto dámy cizí lidé, teď je to šťastná nevěsta s maminkou, se kterými jsem měla tu čest strávit jejich nejkrásnější den v životě.

Jak se koordinuje svatba live?

Být svatební koordinátorkou není jen povolání, je to poslání a ať chcete, nebo ne, tak vás ten okamžik, kdy nevěstu „vysíláte“ samotnou k oltáři vždy dostane. Teď už děj svatby neovlivníte, vše je na těch dvou, kteří se milují a na oddávajícím. Svatbu Martiny a Jirky oddal společně s brněnskou matrikou Jakub Kohák, který se tohoto úkolu zhostil opravdu královsky s jistou dávkou humoru jemu vlastního.

Jak se koordinuje svatba live?

Celý svatební obřad můžete zpětně vidět na našich FB stránkách: LIVE SVATBA ZÁZNAM

 
 

Přečtěte si více