Marriage Guide online

Flipbook: Animovaná žádost o ruku nebo video na papíře

Text: Lenka Zelnitiusová

Chystáte svatbu a neustále přemítáte o tom, čím byste veselku ozvláštnili, udělali ji ještě o kousek osobitější a tedy vám na míru? V následujících řádcích najdete něco, na co buď mnozí zapomněli, nebo o tom nemají ani tušení. Znáte flipbook? I když se moderní technologie neustále zlepšují, někdy není od věci vsadit na léty ověřenou klasiku, uchopit ji po svém a nadčasově.

Flipbook: Animovaná žádost o ruku nebo video na papíře
Foto: Pexels.com

Flipbook určitě znáte, jen se vám možná hned nevybaví pod tímto názvem. Pravděpodobně si na něj budete pamatovat z dětství. Mini knížka plná obrázků, jejichž kouzlo spočívá v tom, že když v ní rychle zalistujete, kresby se dají do pohybu. Jedná se o nejstarší způsob animace, společnost se tímto způsobem bavila již od 19. století. Zábavný bloček se brzy rozšířil do celého světa a lidé si nad nejrůznějšími animacemi, které často přechází do nejrůznějších příběhů, krátili dlouhé chvíle.

Návod na flipbook svépomocí

Vytvořit si vlastní flipbook není nic nereálného. Stačí k tomu stoh mini papírků (pro první pokus úplně postačí rozstřihnout vícestránkový sešit ve formátu A5), děrovačka, pastelky, fixy, obyčejná tužka a to nejdůležitější na konec - představivost spolu s kreativitou. Na zahraničních e-shopech lze objednat kreativní DIY sady, kde kromě několika bločků a výtvarných potřeb najdete i návod. Dříve než se pustíte do díla neváhejte promyslet, co bude hlavní tématem vaší knihy s pohyblivými obrázky. Ze začátku se doporučuje zachytit například sněhové vločky, srdíčka nebo třeba oblíbenou Disney postavičku Mickeyho Mouse. Jakmile pochopíte určité zákonitosti, můžete se pustit do mnohem náročnějších a do detailů propracovaných kreseb. Ono se to nezdá, ale někdy je to pořádná zabíračka, jak z ohledu pojetí, stylizace a správného ztvárnění, tak animačního plánu.

Žádost o ruku i svatební oznámení

Vymyslet nevšední zásnuby bývá oříšek, proč nezkusit právě flipbook! Mějte však na paměti, že výroba personalizované knížky nějaký ten čas zabere. Pro inspiraci mrkněte na webovky theflippist.com. Umělec a specialista na flipbooky Ben Zurowski opravdu umí. Jako ilustrátor se podílel na několika projektech pro společnosti zvučných jmen.

Máte v plánu spíše malou svatbu, pozvánky není potřeba rozesílat v hojném počtu a rádi byste byli kreativní? Neváhejte svatebčany pozvat netradičně prostřednictvím flipbooku. Připravte si však ranec trpělivosti a ostrouhejte pastelky, bude jich totiž potřeba víc než dost.

Video ve formě knihy

Rádi byste pro svatební hosty připravili nejen nevšední zábavu, ale také milé poděkování za účast? Namísto výslužky v podobě ohraných koláčků to chce něco, co jen tak někde nemají. Stačí na veselku pozvat specializované studio, které připraví fotokoutek s vtipnými rekvizitami, kde se necháte zvěčnit třeba s klaunskými nosy a následně ihned vytiskne fotky v podobě mini knížky či bločku. Hosté si během focení užijí kopec legrace a jako vzpomínku si navíc z veselky odnesou flipbook s fotkami, které se v závislosti na listování promění na video. Ceny základního balíčku začínají na 8 000 Kč.

 
 

Přečtěte si více