Marriage Guide online

6 tipů na vtipné svatební dárky

PR text Kytice květin, dobré víno, peníze v obálce... To je zaručená klasika, se kterou na svatbě potkáte desítky hostů. Chcete se odlišit, ale ne tak, že budete kupovat staromódní sadu šálků nebo doplňky do bytu, které možná nebudou splňovat představy novomanžele. Máme několik tipů, které vás mohou inspirovat.

6 tipů na vtipné svatební dárky

Všechny mladé páry některé dary ze svatby rovnou přesunuly do sklepa. Mohly to být obrazy, které se jim nelíbily nebo stříbrné příbory, které je třeba pravidelně leštit. Pro vás však máme dobrou zprávu – dá se to udělat i lépe a novomanžele obdarovat originálními dárky, které opravdu využijí. Pojďme se na to podívat!

Originální spodní prádlo

Tento dárek je poněkud intimního charakteru. Chcete-li darovat něco, co zřejmě od nikoho jiného nedostanou, vsaďte na vtipné spodní prádlo pro zamilované dvojice. Má na sobě nápisy a motivy, které rozesmějí a zároveň přinesou do jejich společného života trochu hravosti.

Chcete-li to ještě trochu okořenit, přidejte k dárku návod, aby si ho oblékli po první společné hádce. Zaručeně je projde uraženost a společně se zasmějí.

Vtipné mikiny

Kombinace pohodlí, domácí ležérnosti a teplého materiálu – to vše působí jako jedno velké objetí, které novomanželům darujete, pokud do dárku zabalíte vtipné mikiny pro páry. Mohou si je obléct například na cestu letadlem během své svatební cesty a také takto dát všem najevo, že jsou čerstvě oddáni dvojicí.

Peníze trochu jinak

Penízky v obálce patří k nejběžnějším dárkům na svatbách – a řekněme si to upřímně, patří i k těm nejoblíbenějším. Často se však stane, že se po svatbě rozkutálejí a nezůstane po nich žádná vzpomínka. Pokud si přejete, aby byl dar od vás spojen se sentimentálním kouskem, který však udělá mladým manželům skutečnou radost, udělejte kompromis.

Danou částku jim darujte ve formě poukazu na věc, která má dlouhou trvanlivost a bude vás zamilovanému páru ještě dlouho připomínat. Darujte jim například 100-eurový voucher na kvalitní dubový nábytek, který zabalíte do obálky s vtipnou či erotickou tématikou. Určitě se odlišíte a pomůžete jim investovat do nábytku, který mohou zdědit ještě jejich vnoučata.

Fotokniha plná vzpomínek s netradičním obsahem

Fotoknihy nemusíte naplnit pouze fotografiemi. Spojte se s více svatebními hosty, blízkými přáteli a příbuznými a vytvořte soubor fotografií a milých odkazů, které naskenujete. Vytvoříte tak jedinečný soubor sentimentálních vzpomínek, které manžely potěší kdykoli si je budou prohlížet a číst vaše odkazy. Můžete je samozřejmě napsat i v počítači, ale dopisy psané rukou mají mnohem větší kouzlo.

Pokud byste nevěděli, co do knihy psát, můžete vytvořit dotazník, na který budou všichni zúčastnění odpovědět, například: nejvtipnější společná vzpomínka, první setkání s nevěstou a ženichem, písnička, která vám je připomíná a samozřejmě přání do společného života.

Osobní ilustrace

Fotografie ze svatby jsou pokladem, který bude přetrvávat celá léta. Stejně jedinečná však může být i ilustrace zamilovaného páru. Umělce najdete také lokálně – ať už na Instagramu nebo na portálech prodávajících handmade výrobky. Připravte si několik fotografií, podle kterých bude ilustrátor kreslit a nezapomeňte ani na pěkný rámeček.

Chutné drobnosti, se kterými oslava pokračuje

Většina svatebních darů představuje praktické pomocníky jako pánve, hrnce, mixéry či termosky na výlety. Pokud mají rádi sladkosti, zkuste investovat do bonboniéry z čokoládovny. Nebo jim připravte kolekci vín s etiketami, které jsou vlastně návodem na to, kdy je mají otevřít – první noc ve společném bydlení, první měsíc po svatbě, při prohlížení svatebních fotografií... Pokud mají raději slané dobroty, pořiďte jim sadu speciálně kořeněných oříšků nebo gurmánský popcorn.

 
 

Přečtěte si více