Marriage Guide online

Zábavná i nostalgická: Svatební kniha hostů je perfektní památkou

Text: Eliška Jindrová

Na den, kdy jste si řekli své „ano“, nikdy nezapomenete. Vzpomínky si z něj můžete odnést i ve hmatatelné podobě. Svatební kniha hostů je krásným sborníkem fotografií, přání, hlášek a vzkazů, které vám hosté během dne D vytvoří. Věřte, že si v ní i po letech budete rádi listovat. S úsměvem a třeba i se slzou v oku.

Zábavná i nostalgická: Svatební kniha hostů je perfektní památkouZobrazit galerii (4)
Foto: Pinterest.com

Co obsahuje tzv. guest book?

O naplnění svatební knihy neboli guest booku se postarají vaši hosté, ale základ musí být připravený předem. Vyhrajte si s ním sama, společně se snoubencem, nebo ho kompletně delegujte na své družičky či svědkyni. Na titulní straně nebo na obálce by se měly objevit jména ženicha a nevěsty a datum svatby.

Další obsah už je na vás. Buď v knížce necháte jen prázdné stránky, které hosté následně zaplní svými vzkazy, malůvkami a fotkami. Nebo pár dalších listů popíšete vlastním zábavným textem. Přidejte třeba sekci O nás s příběhem o vašem seznámení a okořeňte ho o pikantní situace a vtipné historky z vašeho vztahu. Můžete také popsat, jak vás partner požádal o ruku a jak probíhala příprava svatby. Zbytek knihy nechejte volný.

Kde svatební knihu pořídit?

Zábavná i nostalgická: Svatební kniha hostů je perfektní památkou
Foto: Pinterest.com

Kde takovou knihu sehnat? Záleží, kolik peněz jste do ní ochotni investovat. Specializované svatební knihy se prodávají na e-shopech, v různých designech – s překrásnými ornamenty a zdobením na titulní straně, s deskami s potiskem, krajkou, perličkami… Je jen na vás, jestli dáte přednost guest booku s deskami z kartonu, dřeva, plastu či tvrdého papíru potaženého látkou s reliéfem.

Svatební knihu si ale velmi jednoduše zvládnete vyrobit i sami. Stačí si v papírnictví koupit kroniku – tlustý sešit s tvrdými deskami a prázdnými stránkami – a titulní stranu si poupravit podle vlastních představ. Na tvorbu svatebních knih už se specializují i některá copycentra, a pokud v ní chcete mít primárně fotky hostů z polaroidu, zakupte si fotoalbum v obchodě s fotografickými potřebami.

Guest book nemusí být jen kniha

Zábavná i nostalgická: Svatební kniha hostů je perfektní památkou
Foto: Pinterest.com

Že musí být svatební kniha hostů jen ve formě knihy, kroniky nebo fotoalba? Ale kdepak! Ať se vaši hosté vyřádí i na jiném podkladu. Co vše si od nich můžete nechat na památku podepsat nebo pokreslit?

  • skleněnou desku
  • obraz ve formě koláže fotek
  • glóbus (a klidně si do něj rovnou nechte označit destinace pro budoucí společné dovolené)
  • korky od vína slepené do tvaru srdíčka (nebo jiného tvaru)
  • zmenšeninu školní tabule (hotové dílo pak přestříkejte bezbarvým lakem, ať se malůvky zachovají)
  • vinylovou desku
  • pohlednice
  • nechte si napsat vzkaz v lahvi (po celý rok pak lahve můžete postupně otevírat a vzkazy si číst)
  • kalendář (hosté vyrobí pro každý měsíc společnou koláž z malůvek)
  • kusy látky (které pak můžete sešít a vyrobit si z nich originální přikrývku, ubrus nebo povlaky na polštáře)

Proč byste knihu hostů měli mít na svatbě i vy?

Zábavná i nostalgická: Svatební kniha hostů je perfektní památkou
Foto: Pinterest.com

Se svatební knihou si užijete zábavu jak vy, tak vaši hosté. Posilněni kapkou alkoholu vám do ní napíšou tak vtipné vzkazy, že se jim i po letech budete smát. Nebo si naopak přečtete dojemná přání a věnování do společného života od členů rodiny a blízkých přátel.

Vymýšlení hlášek, básniček nebo pózování na fotky hosty zaručeně zabaví ve chvílích, kdy zrovna bude v programu mezera nebo si budou chtít odpočinout od společenského konverzování či tancování na parketu.

Pár tipů na závěr

Knihu na svatbě umístěte na stejné místo, na jaké se odkládají svatební dary, poblíž fotokoutku nebo jí věnujte samostatný stoleček či pultík. Zaúkolujte některou z kamarádek nebo přímo svatební koordinátorku, aby na zaplnění knihy dohlídla. Můžete poprosit i moderátora, aby čas od času připomněl, ať se hosté do guest booku nezapomenou podepsat. Pokud jsou základem knihy fotky vašich hostů, k jejich tvorbě nejlépe poslouží polaroid. Koordinátorka svatební knihy by s ním proto měla umět zacházet a hosty může rovnou i fotit.

 
 

Přečtěte si více