Marriage Guide online

Svatební holínky pro nevěstu a ženicha: Ideální podzimní obutí

Text: Alena Klimková

Vdáváte se na podzim? Abyste místo vlahých slunečních paprsků nemusela čelit nevlídným rozmarům počasí, nechte si extra záležet na své svatební obuvi. Na svůj den D se vybavte nejen lodičkami. Aby vás nepřekvapil déšť, mějte po ruce také svatební holínky. Který typ gumáků vám bude v kombinaci se svatebními šaty nejvíc slušet a který udělá parádu i na svatebních fotkách?

Svatební holínky pro nevěstu a ženicha: Ideální podzimní obutíZobrazit galerii (6)
Foto: Pinterest.com

Ač vám možná babičky či tetičky řeknou, že jsou svatební holínky nevkusnou záležitostí, není rozhodně zač se stydět. Holínky jako běžnou součást svatebních outfitů do svých kolekcí ostatně zařadili také někteří přední světoví návrháři. A to například Vera Wang. V holínkách samozřejmě nemusíte jít rovnou k oltáři. Tato praktická obuv vám přijde vhod jako náhradní venkovní obutí zvlášť v době podzimních plískanic. A pokud si během své podzimní svatby chcete nechat udělat originální svatební fotky, ani holínky na nich nesmí rozhodně chybět.

V jakém případě sáhnout po svatebních holínkách

Svatební holínky pro nevěstu a ženicha: Ideální podzimní obutí
Foto: Pinterest.com

Bílé svatební šaty v kombinaci s gumovými holínkami netvoří zrovna sourodý pár. Jestli se ale budete vdávat na podzim, právě holínky by měly patřit do vaší povinné výbavy. V této obuvi rozhodně nebudete říkat svému milému ANO. Mějte ale gumáky po ruce jako náhradní obutí pro případ, že vaše podzimní svatba bude probíhat z části venku a dle předpovědi počasí vám bude hrozit případný déšť.

Pokud chcete mít na podzim nohy v suchu a teple, a přesto chcete coby nevěsta působit elegantně, při pobytu pod širým nebem můžete kromě gumáků zvolit samozřejmě jinou svatební obuv. Během studených podzimních dní a případných plískanic nevěstám na nohách sluší zejména:

  • kotníčkové boty na podpatku
  • nízké kozačky, nebo případně kozačky do půli lýtek
  • dámské polobotky-oxfordky
  • conversky (pro milovnice pohodlnosti a extravagance)

Gumáky a svatební fotky: Dokonalé spojení

Svatební holínky pro nevěstu a ženicha: Ideální podzimní obutí
Foto: Mywedding.com

I když budete mít svatbu v uzavřeném prostoru, přesto se vybavte holínkami. Do této gumové obuvi spolu se svým manželem vklouzněte bezprostředně před svatebním focením. Když začne pršet jako z konve, mějte po ruce také originální deštníky. Díky tomuto přístupu nebudou vaše výsledné svatební fotky vůbec fádní, naopak získají jedinečný ráz.

TIP: Pro jaký deštník se rozhodnout? Nic nezkazíte deštníkem v bílé barvě nebo transparentním deštníkem. Nebojte se však ani barevných deštníků nebo deštníků se vzory, které můžete klidně sladit se svými svatebními holínkami.

Svatební holínky: V hlavní roli barevnost

Svatební holínky pro nevěstu a ženicha: Ideální podzimní obutí
Foto: Carolynbentumphotographyblog.com

Jestliže se poohlížíte po svatebních holínkách, vyberte si takový model, který vám bude sahat přes celá lýtka. Co se týče barvy této obuvi, můžete se klidně odvázat. Svatební gumáky jsou samy o sobě tak trochu výstřelkem, tak proč jejich originalitu nepodtrhnout ještě jedinečnou barvou?

Jako nevěsta můžete s klidem sáhnout po růžových, žlutých, tyrkysových nebo červených holínkách. Nemusejí být přitom pouze jednobarevné. Klidně si vyberte takový model, který je navíc oživený motivem puntíků, srdíček nebo ozdobený textilní mašlí. Ve stejných svatebních gumácích, které máte vy coby nevěsta, si přitom mohou do terénu vyšlápnout také vaše družičky nebo případně svědkyně.

Pro NI a pro NĚJ

Svatební holínky pro nevěstu a ženicha: Ideální podzimní obutí

Když už si na sebe vezme nevěsta svatební holínky, do této obuvi by měl vklouznout i ženich. V tomto případě záleží na vlastním uvážení nevěsty a ženicha, zda si vyberou naprosto shodné svatební holínky, nebo zda se jejich gumová obuv bude barevně lišit. Originální je v tomto případě spíše barevný nesoulad. Na takových svatebních fotkách vypadá naprosto skvěle!

Jak zkombinovat holínky se svatebním outfitem

Svatební holínky pro nevěstu a ženicha: Ideální podzimní obutí
Foto: Pinterest.com

V případě, že na svou svatbu začleníte holinky, už sama tato svatební obuv není vůbec nudná. Když se tedy rozhodnete zkombinovat holínky se svým svatebním outfitem a outfitem ženicha, výsledek by měl vypadat lehce, vesele a hravě. Pohrajte si s barvami holínek, které mohou ladit k vaší svatební kytici, ke kravatě ženicha nebo k šatům vašich družiček. Popusťte uzdu své kreativitě, v nápaditosti se v tomto případě meze nekladou.

Netradiční svatební prvek

Vzhledem k tomu, že zvlášť na podzim platí úsloví „větru ani dešti neporučíš“, holínky jsou zkrátka ideální náhradní obuví, kterou všemi deseti využijete právě na své podzimní svatbě. Tato svatební obuv, která může působit jak elegantně, tak extravagantně, je skvělou volbou pro všechny nevěsty, které chtějí do svého svatebního dne včlenit nějaký netradiční prvek a zároveň odolat i nepřízni počasí. A pozor, kromě svatebních holínek si nezapomeňte ani deštník!

 
 

Přečtěte si více