Marriage Guide online

Tipy jak oslavit výročí svatby: Jde to originálně a netradičně

Text: Alena Klimková

Určitě si vzpomínáte na den i rok, kdy jste si s partnerem řekli své společné ano. Abyste svým společným manželským životem proplouvali opravdu spokojeně, není od věci, když si budete rok co rok připomínat své výročí svatby. A to nejen bonboniérou a kyticí růží. Přinášíme vám tipy na to, jak oslavit výročí svatby opravdu originálně.

Tipy jak oslavit výročí svatby: Jde to originálně a netradičněZobrazit galerii (7)
Foto: Pixabay.com

Svatba patří k nejdůležitějším dnům našeho života. Plánujeme ji několik měsíců, ale samotný den D nám uteče jako voda. Právě výročí svatby je výbornou příležitostí k tomu, jak si tento výjimečný den s partnerem rok co rok připomenout. Zvlášť, když začínáte mít pocit, že je vaše manželství plné stereotypů, tím správným připomenutím výročí můžete svůj vztah příjemně okořenit. Jaké tedy máte možnosti a čím svého manžela či svou manželku v den výročí zaručeně ohromíte?

Dopřejte si romantickou večeři

Tipy jak oslavit výročí svatby: Jde to originálně a netradičně
Foto: Unsplash.com

Romantická večeře v den výročí svatby je evergreenem, který praktikuje spousta manželských párů. Pokud máte možnost, zajistěte si hlídání dětí a vychutnejte si večeři v luxusní restauraci, na kterou budete dlouho vzpomínat.

Romantickou večeři můžete propojit také s dalším zajímavým zážitkem. Velmi příjemná je například ochutnávka vín v malém vinařství, vyjížďka parníkem, návštěva kina či divadla, prohlídka zajímavé muzejní expozice nebo návštěva aqua centra.

Tip: Pokud nemáte hlídání dětí a musíte zůstat s manželem doma, i tak neusněte na vavřínech a nabourejte manželský stereotyp. Svému protějšku uvařte v den výročí luxusní večeři, na které si o samotě pochutnejte během romantického večera při svíčkách.

Vyjeďte si na prodloužený víkend

Tipy jak oslavit výročí svatby: Jde to originálně a netradičně
Foto: Pixabay.com

Máte-li možnost, se svým protějškem oslavte svoje výročí na prodlouženém víkendu. Užijte si příjemný víkend třeba v místě, kde se konala vaše svatba. Oba dva si tak zavzpomínáte na vše hezké, co je za vámi. Máte i další možnosti. Užijte si například prodloužený wellness víkend v termálních lázních, vyrazte na víkend do hor, do vinařské vesničky, anebo do většího města, které vám nabídne spoustu kulturního a společenského vyžití.

Slavíte kulaté výročí? Užijte si dovolenou v zahraničí

Tipy jak oslavit výročí svatby: Jde to originálně a netradičně
Foto: Unsplash.com

Je to už deset, dvacet, nebo dokonce třicet let od chvíle, co jste si se svým vyvoleným řekli společné ano? Tuto dobu byste měli pořádně oslavit. A to například delší zahraniční dovolenou, na které si užijete sami sebe. Je jenom na vás, zda se rozhodnete pro její pobytovou či poznávací formu. Pokud chcete svou dovolenou strávit v romantickém stylu, vyrazte například do Paříže, Benátek či Barcelony, odkud se vám nebude chtít zaručeně vracet.

K výročí patří i dárek

Tipy jak oslavit výročí svatby: Jde to originálně a netradičně
Foto: Pixabay.com

Manželé by si neměli dávat k výročí pouze zážitky. Je velmi pěkné, když si v den výročí své svatby vzájemně předají také nějaký milý dárek. Ženy ocení zejména pugét květin, parfém, vkusný šperk, kvalitní kosmetiku, láhev značkového vína nebo oblíbenou čokoládu. Darovat jim můžete také poukaz na manikúru, kadeřnici, masáž či kosmetické služby. Vhod jim přijde rovněž luxusní spodní prádlo, anebo dárky, které jsou erotičtějšího rázu.

Které dárky potěší v den výročí svatby naopak muže? Jednoznačně láhev jeho oblíbeného pití, pánský parfém, značkové hodinky, oblíbené delikatesy, permanentka do bazénu či fitness centra, luxusní zapalovač nebo předplatné jeho oblíbeného časopisu.

Není od věci, když si manželé věnují dárky, které je budou i nadále spojovat. A to například lístky na koncert jejich oblíbené kapely, lístky do divadla nebo poukazy na netradiční zážitek (let balonem, únikovou hru, projížďku na koni atd.).

Romantika, která zaskočí a dojme

Tipy jak oslavit výročí svatby: Jde to originálně a netradičně
Foto: Unsplash.com

Pokud patříte k romantickým duším, v den výročí můžete svému protějšku pomocí správného dárku vyjádřit, co k němu stále cítíte. Napište mu například dopis nebo složte báseň. Věnovat si můžete rovněž stylové přání ke svatebnímu výročí. Na den výročí si nechte vyrobit i fotoknihu, v níž budou jednotlivé fotky představovat průřez vaším letitým manželstvím.

Společně si můžete koupit také malý stromek, který na důkaz své lásky společnými silami vysaďte na zahradě. Velmi pěkné rovněž je, když společně na zahradě zakopete například láhev domácí slivovice se slibem, že za deset let ji zase vykopete a následně si oba dva přiťuknete na svou lásku i zdraví.

Největší přešlap? Zapomenout na výročí

Tipy jak oslavit výročí svatby: Jde to originálně a netradičně
Foto: Unsplash.com

To, že máte svého manžela či manželku po letech rádi, můžete vyjádřit i jinak. Řada párů si například u příležitosti kulatého výročí své svatby předává nově vyrobené snubní prsteny, anebo dokonce před svou nejbližší rodinou znovu ztvrzuje svůj manželský slib.

Možností, jak oslavit výročí svatby tedy existuje celá spousta. Je jenom na vás, kterou z nich si vyberete. Na svůj protějšek ovšem v den výročí vaší svatby nikdy nezapomínejte. Tím, že mu věnujete krásný zážitek či dárek, mu dáváte najevo, že jej máte stále rádi, že si jej vážíte, že je pro vás stále tím nejdůležitějším člověkem a že si bez něj svůj život vlastně vůbec nedokážete představit.

 
 

Přečtěte si více