Marriage Guide online

Aktivity, které zabaví vaše hosty těsně před obřadem

Text: Eliška Jindrová

Nervózně přešlapující skupinky hostů, kteří se navzájem neznají, všeobecný chaos a několik zbloudilců marně hledajících toalety. Tento ne zrovna příjemný scénář začátku svatebního dne hostům jistě dopřát nechcete. Věnujte pár chvil přípravám programu ještě před zahájením obřadu. Svatebčané ho uvítají s nadšením.

Aktivity, které zabaví vaše hosty těsně před obřademZobrazit galerii (4)
Foto: Unsplash.com

Hosté se na místo svatebního obřadu sjíždějí zhruba hodinu až půl hodiny před zahájením. A pokud zrovna nepřijedou s partou (rodinných) známých a povahou nepatří mezi extroverty, tahle chvíle se jim bude zdát téměř nekonečná. Vy tou dobou budete mít jiné starosti. Zaúkolujte proto někoho z vašich svědků či družiček a družby, aby se o nově příchozí postaral a vysvětlil jim, co je čeká.

Myrty a představení organizátorů

Aktivity, které zabaví vaše hosty těsně před obřadem
Foto: Unsplash.com

Hned u vstupu na obřadní místo by váš „svatební tým“ měl mít připravený stoleček či pultík a na něm vytištěný harmonogram svatebního dne a také košíček s myrtami. O připevnění myrt a první kontakt s hosty se starají zpravidla družičky, svědkyně nebo sourozenci nevěsty a u větších svateb svatební koordinátorka. V každém případě si určete konkrétní osoby (alespoň dvě), které budou mít tenhle úkol na starosti. Hostům by se v tento okamžik měla představit i hlavní osoba pověřená organizací svatebního dne, aby věděli, na koho se v případě dotazů mohou obrátit.

Uvítání a usazení

Po uvítání hostů by se jich měl chopit další další z organizátorů, kdo je tentokrát po skupinkách provede hlavními prostorami. Ukáže jim, kde se bude odehrávat obřad, kde najdou toalety, případně kde budou ubytovaní. Rodičům s dětmi ukážou dětský koutek a přebalovací pult. Nakonec všechny hosty nasměrují na jejich příhodné místo a případně dodají další instrukce.

Drobné občerstvení pro hladovce

Nezapomeňte mít pro hosty připravené občerstvení a nápoje už před zahájením obřadu. Kručící žaludky se ke slavnostní řeči zkrátka nehodí. Nechejte rozmístit několik banketových stolků se sklenicemi s vodou (případně džusem a šampaňským) a drobnými pochutinami, jako jsou jednohubky a svatební koláčky. Ženichova družba pak hosty může obcházet s panáky domácí pálenky, které je zaručeně dostanou do dobré nálady. Ale pozor, nepřehánět to s nimi, na to je ještě čas!

Originální návštěvní kniha

Aktivity, které zabaví vaše hosty těsně před obřadem
Foto: Pinterest.com

Vedle těchto nezbytných organizačních záležitostí, které doprovázejí většinu svateb, mějte v záloze i o něco zábavnější předobřadový program. Hned po „omyrtování“ hosty můžete nechat vyfotit polaroidem a poprosit je, aby čerstvě vytištené fotky společně s krátkým vzkazem nalepili do návštěvní knihy nebo na připravenou nástěnku. Nejen, že je na přiměřeně dlouhou chvíli zabavíte, ale zároveň si ze svatby odnesete originální suvenýr.

Zábavný fotokoutek

Aktivity, které zabaví vaše hosty těsně před obřadem
Foto: Pinterest.com

Kromě polaroidu doporučujeme umístit v rámci svatebních prostor také oblíbený fotokoutek. Stačí prázdný rámeček, který perfektně poslouží jako kulisa pro vtipná selfíčka a skupinové fotky hostů. Ve fotokoutku nesmí chybět vtipné doplňky ve formě nápisů a doplňků (plnovous, brýle, srdíčka) na papírovém kartonu připevněném na kusu dřívka či špejli.

Svatební bingo a vzájemné představení

Na svatbách se často propojuje hned několik kolektivů, které se navzájem nemusí znát. Originální cestou, jak jednotlivé hosty seznámit, je hra svatební bingo. Hostům rozdáte kartičku s nadepsanými políčky. Jejich úkolem bude například najít někoho, kdo vlastní černé auto, je rodičem třech dětí, snídal ovesnou kaši, si oblékl cokoliv červeného, nosí stejnou velikost bot, je o pět let mladší, nejí maso, má dvě sestry, slaví narozeniny v červenci… Tahle hra boří ledy, hosté se při ní seznámí, nasmějí, potykají a atmosféra bude hned o něco uvolněnější.

Svatební noviny

Skvělou alternativou, jak zaměstnat hosty v jednotlivých „mezičasech“, jsou svatební noviny. Napíšete do nich příběh vašeho seznámení a necháte prostor vašim nejbližším, aby o vašem vztahu sepsali něco ze svého úhlu pohledu. Přidejte několik anekdot a pár křížovek či sudoku a osmisměrku. Než je hosté přelouskají, čas do obřadu uteče jako voda.

 
 

Přečtěte si více