Marriage Guide online

DIY svatební diář: Plánování veselky jedna báseň

Text: Lenka Zelnitiusová

Svatba patří mezi nejzásadnější okamžiky života a žádá si poctivou přípravu, ať už se jedná o mini veselku, nebo tu ve velikosti XXL. Svatební šaty, snubní prstýnky, make-up, kytice, fotograf a mnoho dalšího. Abyste jako nevěsta na nic nezapomněla a neměla přes všechny deadliny hlavu jako pátrací balón, sdělte všechny plány svatebnímu diáři. Patříte mezi kreativní a tvořivé duše? Máme pro vás tipy, jak si svatební plánovač vytvořit svépomocí.

DIY svatební diář: Plánování veselky jedna báseňZobrazit galerii (4)
Foto: wellella.com

„Pořád si někam něco kreslím, píšu a značím. Bez diáře jsem jako bez ruky. Nikdy mě ale ty z papírnictví či knihkupectví moc dlouho nebavily. Proto jsem si na každý rok vyrobila ten svůj. Přesně tak tomu bylo i v případě naší svatby. Dodnes se usmívám, když jím listuji,“ směje se Klára (29) ze Zlína, která připravuje personalizované diáře svým přátelům a známým.

„Svatební plánovač pro nastávající nevěstu představuje skvělého pomocníka. Díky němu jsem veselku zvládla zařídit bez všelijakých kiksů. Víte, co máte z krku a co vám naopak zbývá zrealizovat,“ vysvětluje Leona (38) z Českých Budějovic.

Svatební přípravy nebývají procházka růžovou zahradou, někdy dokáží potrápit. A to zvláště tehdy, když vám schází organizované plánování. Doporučujeme přelouskat náš magazín od A do Z, kde kromě inspirace načerpáte správný postup a jen tak něco vás nerozhodí.

Jak na svatební diář či plánovač? Kreativně a s nápadem!

DIY svatební diář: Plánování veselky jedna báseň
Foto: pexels.com

Pokud milujete bullet jurnal v běžném životě, výroba toho svatebního pro vás bude brnkačka. V případě, že jste začátečník, mrkněte na videa na Youtube, získáte fajn inspiraci. Neobejdete se bez zápisníku. Velmi oblíbené jsou designové sešity nebo diáře v tečkovém designu. Díky natištěnému vodoznaku zvládnete zachovat rovinu svých zápisků. Linky omezují a navíc působí rušivě. Zahraniční e-shopy překvapí roztomilými i luxusními pořadači v tvrdých deskách, kam lze dodatečně vkládat stránky, zálohové faktury, návrhy pozvánek, menu, zasedací pořádek a další tiskoviny. Jestli vám na designu svatebního plánovače tolik nezáleží, úplně postačí obyčejný sešit.

Obsah svatebního plánovače

DIY svatební diář: Plánování veselky jedna báseň
Foto: wellella.com

První stránky definují nevěstu a ženicha, obsahují také zásadní informace o svatbě (termín, lokalita, míry, velikost prstýnků, zkrátka veškeré maličkosti, které pokládáte za důležité). Na další stránky sepište kompletní seznam toho, co vše je potřeba zařídit. Během plánování můžete dodatečně odškrtávat to, co jste již zvládli. Budete mít přehled a zároveň radost z toho, jak vám jde práce od ruky. Motivace totiž musí být. K veškerým položkám uveďte reálné ceny, na kterých jste se dohodli s dodavateli. Pro klid v duši počítejte s tím, že se výsledný rozpočet může navýšit o 10 až 15 procent, finanční rezerva pro případ potřeby přijde vhod.

V diáři zkompletujte seznam hostů, připište si k nim kontaktní adresy pro zaslání svatebního oznámení a naplánujte harmonogram. Stránku vyhraďte každému dodavateli stejně jako svědkům, družičkám, svatební dopravě i noclehu pro hosty z daleka. Nezapomínejte ani na líbánky. Vepište si vaše představy s cenovou náročností, plusy i mínusy. Snáze se poté rozhodnete, jaká varianta zvítězí. Neváhejte si do diáře vlepit obrázky vysněné destinace, hotelu nebo pláže. Volný prostor ponechejte pro poznámky, nápady, inspiraci, všelijaké schůzky či rodinné obědy, kde s rodiči doladíte nezbytnosti i plánovanou svíci. Zkrátka a dobře si svatební diář přizpůsobte přímo na míru vašemu svatebnímu dnu se všemi odlišnostmi, které vás jako pár charakterizují.

Považujte plánování za zábavnou součást dne D, na který jste se těšila už od dětství. Málokterá nevěsta si svatební přípravy užívá. Když jimi protančíte s dobrou náladou, stihnete se zároveň i těšit.

Tipy na závěr

DIY svatební diář: Plánování veselky jedna báseň
Foto: pinterest.com

Využívejte barevné fixy, obyčejné pastelky, zvýrazňovače, gelovky, veselé washi pásky, papírové nebo pěnové samolepky, razítka, samolepící bločky a magnetické záložky. Veškeré dekorativní nezbytnosti pořídíte za zlomek ceny v oblíbených asijských e-shopech. Vsaďte na líbivé malůvky, kresby a popisky.

.

 
 

Přečtěte si více