Marriage Guide online

Svatba s rustikálním nádechem

Text: Michaela Vadová

Venkovské svatby mají své nezaměnitelné kouzlo. Do této kategorie patří svatby pod širým nebem, svatby blízko lesa, mlýna či staré stodoly. Příjemnou atmosféru svatby doplňují domácí lahůdky. Rustikální téma je pro všechny domácké typy a pro milovníky přírody.

Svatba s rustikálním nádechemZobrazit galerii (5)
Foto: Petr Pělucha

Občerstvení

Žádané jsou domácí koláčky a produkty z blízkého statku či farmy. Můžete si nechat vyrobit speciální venkovský dort z různých druhů sýra. Doporučujeme svatební grilování.

Období

Rustikální svatby jsou úžasné nejen v létě, ale i v jarních a podzimních měsících najdete mnoho přírodních použitelných motivů i zajímavých barevných tónů. Proč by váš svatební stůl nemohly zdobit dýně, jeřabiny nebo dekorace s šiškami?

Dekorace

Přírodní materiály poslouží skvěle. Místo stolečků pro rautové pochoutky můžete využít balíky slámy. Štěstí vám přinesou podkovy a jako zajímavé stolky využijte dřevěné sudy.

Jako praktickou dekoraci můžete využít i různé proutěné košíky, košíčky s nabídkou domácích pochutin, ovoce, či speciálních svatebních marmelád. Dřevěné bedny s láhvemi vína budou vypadat také skvěle.

Na rustikální svatbě by nemělo chybět dřevo. Svíčky umístěné na polínkách, papírové jmenovky vsunuté do větviček nebo do malé kulatiny, vydlabané dřevěné špalky jako korýtka na květinovou výzdobu, či jako květináče na stůl svatební hostiny. Na závěr můžete spolu se svatební výslužkou předávat malá dřevěná srdíčka, na nichž mohou být napsána vaše jména a datum svatebního dne – na památku.

Květiny můžete místo do váz umístit do různě velkých kovových konví.

Květiny

Bohaté kytice z květů heřmánku není finančně náročná a vypadá skvěle. Perfektní květinou je i slunečnice, ale ke slovu se i ve svatebních kyticích dostávají klasy obilí nebo vřes.

Pro zjemnění výzdoby využijte šater ozdobný nebo-li nevěstin závoj. Ten můžete použít i do vlasů, jako jemnou výzdobu účesu.

Tiskoviny

Na tiskoviny můžete použít mnoho rustikálních motivů – od konvičky, vzrostlých stromů, až po holínky, houby a pařezy. Bílý papír nahrazuje buď ručně vyráběný papír, nebo papír v barvě kartónu.

Doprava

Pro rustikální svatbu je ideální buď jízda na koni – jsou-li nevěsta a ženich takové jízdy schopni, nebo jízda v otevřeném kočáru.

Svatební focení

Vyfoťte se u ohrady, kde se pasou koně nebo ovce. Krásné jsou také lesní svatební fotky. Ke svatebním fotografiím můžete využít i starší zemědělský vozík na seno.

Trocha inspirace na konec

Svatba s rustikálním nádechem
Foto: Petr Pělucha

Svatební tabule

Svatba s rustikálním nádechem
Foto: Petr Pělucha

Uvítací tabule

 
 

Přečtěte si více