Marriage Guide online

Kde sehnat svatební šaty a jak o ně pečovat, abyste si je neponičily?

PR text Originální svatební šaty seženete jedině u švadleny. Jiná cesta nevede. Pokud máte menší požadavky a nevadí vám obléknout šaty po jiné, můžete si nechat šaty třeba přešít nebo zamíříte do půjčovny svatebních šatů. Záleží jen na tom, jaký je váš rozpočet, preference a kolik času před svatbou vám zbývá. Prozradíme vám, jak to chodí při výběru šatů z různých míst a také vám řekneme, jak se o šaty starat, když už je máte doma.

Kde sehnat svatební šaty a jak o ně pečovat, abyste si je neponičily?

Pečlivé uchování je základ

Ať už si necháte ušít šaty na míru, zamíříte do půjčovny nebo vyzkoušíte bazar, pokaždé vás čeká nesnadný úkol. Až si šaty pořídíte, musíte je uchovat tak, aby se jim nic nestalo až do svatebního dne. Naštěstí máte hned několik možností:

  • Využijte kvalitní věšáky. Ty hravě pojmou jak vaše šaty, tak třeba závoj, vlečku, i další doplňky.
  • Uložte šaty do speciálního vaku, který šaty ochrání před znečištěním i nechtěnou pozorností.
  • Uložte je do šatní skříně. Tam však dejte pozor, protože hrozí poničení jinými kusy oblečení.
  • Zanechte šaty ve svatebním salonu.

Šaty šité na zakázku

Při této variantě si vás švadlena změří a vezme míry. Padnou vám jako ulité a budete je mít přesně na míru. V některých salonech stačí zaslat míry on-line a ani se nemusíte zastavit osobně. Jak se změřit, jaké látky si můžete vybrat a jakou barvu chcete, to vše snadno najdete na webových stránkách daného salonu. Zapínání si můžete vybrat jak šněrovací, tak na zip, které je o něco praktičtější. Šněrování naopak zvýrazní vaše křivky a je tradičnější.

Šaty z půjčovny

Ve svatebních půjčovnách narazíte na celou řadu stylů, střihů, materiálů i barevných odstínů. V nabídce bývají také šaty nadměrných velikostí i pro těhotné. Malé úpravy šatů jsou v půjčovně jednou z hlavních služeb, takže se nemusíte obávat, že vám šaty dokonale nepadnou.

Šaty z bazaru

Mnoho žen prodává své použité šaty na internetu a jsou jako nové. Můžete tak využít i této možnosti. Doporučujeme vám však navštívit prodejkyni osobně, abyste si šaty prohlédla a případně vyzkoušela. Ne vždycky vám budou sedět tak, jak se na první pohled může zdát.

Na výběr šatů nespěchejte a v klidu zvažte všechny možnosti. Roli hraje jak cena, tak následné naložení s šaty. Levné šaty z bazaru můžete prodat dál nebo je věnujete své kamarádce. Anebo vám mohou ležet ve skříni. Šaty z půjčovny snadno vrátíte. Ale šaty šité na míru bývají nákladnější a musíte vymyslet, zda si je necháte nebo je prodáte. Proto výběr neuspěchejte a promyslete každý detail.

 
 

Přečtěte si více