Marriage Guide online

Svatební deštníky pro nevěstu a ženicha: Které vybrat?

Text: Alena Klimková

Naplánovala jste si s partnerem termín svatby na podzim? V tom případě vám coby nevěstě nesmí kromě svatebních šatů, lodiček či kabátku chybět další důležitý svatební doplněk. Tím není nic jiného než deštník, který vás ochrání před případným deštěm a který se současně stane plnohodnotnou součástí vašeho svatebního outfitu.

Svatební deštníky pro nevěstu a ženicha: Které vybrat?Zobrazit galerii (5)
Foto: Unsplash.com

Pokud se s partnerem berete v průběhu podzimních měsíců, vystavujete se velkému riziku, že vás překvapí déšť. I když se v případě deště říká, že vám z nebe prší štěstí, měla byste být na tento rozmar počasí připravena. Mějte proto po ruce svatební deštník, na tento svatební doplněk by rovněž neměl zapomenout ani váš ženich. Který deštník je tedy vhodný pro nevěstu a který pro ženicha a jakým způsobem jej můžete zkombinovat se svým celkovým svatebním outfitem?

Svatební deštník pro nevěstu

Svatební deštníky pro nevěstu a ženicha: Které vybrat?
Foto: Etsy.com

Svatební deštník je vítaným doplňkem především u nevěst. Při nepřízni počasí zaručuje, že nevěsta vkročí do manželského svazku suchou nohou. Kromě ochrany před deštěm však tento praktický svatební doplněk využijete zvlášť během letních měsíců jako ochranu před prudkým sluncem.

Svatební deštník však neplní čistě praktickou funkci. Mělo by jít o reprezentativní doplněk svatební outfitu, který svou barvou, provedením i tvarem doladí samotnou nevěstu. Jak by měl svatební deštník pro nevěstu vypadat? Nejpopulárnější jsou následující typy deštníků:

  • čistě bílý, smetanový, ivory nebo champagne holový deštník klasického tvaru
  • průhledný (transparentní) holový deštník klasického tvaru
  • vintage krajový (nejčastěji bílý) holový deštník klasického tvaru
  • holový deštník ve tvaru srdce libovolné barvy
  • jednobarevný holový deštník s ozdobným lemem (nejčastěji krajkovým) klasického tvaru

V jednoduchosti je krása

V případě svatebního deštníku pro nevěstu platí, že v jednoduchosti je krása. Vsaďte tedy na jednotné barvy a klasické tvary deštníku. Pokud chcete vybočovat, vybrat si můžete také svatební deštník s jednoduchými motivy. K nejoblíbenějším patří potisk bílých či transparentních deštníků drobnými srdíčky či květy.

Raději ale zapomeňte na deštníky celobarevné, které se k nevěstě oděné tradičně do bílých či smetanových svatebních šatů příliš nehodí. V případě nevěsty by mělo hrát prim především bílé, smetanové, champagne, ivory či průhledné provedení deštníku.

Svatební deštníky pro nevěstu a ženicha: Které vybrat?
Foto: Pixabay.com

TIP: Budete mít na své svatbě také holínky, nebo dokonce tenisky? Nebojte se je barevně a stylově sladit se svým svatebním deštníkem. V tomto případě už máte volnější ruku výběru, svatební deštník může být barevnější a obsahovat také výraznější vzory. Pokud se tedy rozhodnete pro barevný deštník, myslete na to, že jako nevěsta byste na sobě měla mít doplňky téže barvy.

Svatební deštník pro ženicha

Svatební deštníky pro nevěstu a ženicha: Které vybrat?
Foto: Pinterest.com

Co se týče svatebního deštníku, ženich na rozdíl od nevěsty nemá příliš možností výběru. V zásadě jsou pro něj vhodné především klasického holové deštníky černé či šedé barvy. Ženich může případně sáhnout také po transparentním holovém deštníku.

Jestliže váš partner nechce během svatebního dne používat pánský deštník, zkuste nepřízni počasí čelit společně. Na svatbu se jednoduše vybavte rozměrným svatebním holovým deštníkem pro dva, který vám bude slušet zejména v bílé barvě nebo v transparentním provedení.

Svatební deštník pro dva však může být mnohem barevnější, díky čemuž dokáže prozářit i unavenější podzimní svatbu. Aby barevný svatební deštník pro dva nepůsobil jako pěst na oko, nevěsta a ženich by jej měli sladit se svým outfitem. Nevěsta například se svatebním kabátkem či lodičkami a ženich s ponožkami, kravatou, motýlkem či ponožkami.

Stylový doplněk ke svatebnímu focení

Svatební deštníky pro nevěstu a ženicha: Které vybrat?
Foto: Etsy.com

Díky svatebnímu deštníku budete během svatebního dne připraveni na vše. Svatební deštník je navíc velmi fotogenický, díky čemuž se bude skvěle vyjímat také na svatebních fotkách pořizovaných pod širým nebem.

Pokud máte termín svatby na podzim, není rovněž od věci, když deštníky vybavíte rovněž své družičky. Jejich svatební deštníky by přitom měly být shodné a už by měly být barevně výraznější. Barevný kontrast deštníků družiček a nevěsty bude vypadat dobře opět na fotkách. Svatební deštník dokáže zkrátka z nevlídného počasí udělat přednost, proto byste si jej měla na svou podzimní svatbu pořídit bezodkladně i vy.

 
 

Přečtěte si více