Marriage Guide online

Balonky na svatbu? Rozhodně skvělý nápad!

Text: Lenka Zelnitiusová

Neustále přemítáte o tom, pro jaké svatební dekorace se rozhodnout, co nakoupit a vytvořit? Vsaďte na svatební balonky. Dodají veselce šmrnc, nestojí majlant a navíc se s nimi dá opravdu kouzlit! Nachytejte inspiraci a nadchněte se pro originální výzdobu. Svatebčané budou koukat na drát!

Balonky na svatbu? Rozhodně skvělý nápad!Zobrazit galerii (3)
Foto: Unsplash.com

„Bez balonků si svatbu nedokážu představit, využili jsme je ve foto koutku i během svatebního focení,“ vysvětluje Jolana (34) z Plzně.

„Když jsem řešila svatební výzdobu, tak jsem na balonky málem zapomněla. Natrefila jsem na ně na poslední chvíli, jak se říká za pět minut dvanáct. Podle nápadů z Pinterestu jsme se se sestrou kreativně vyřádily ažaž. Za málo peněz hodně muziky,“ popisuje Kateřina (37) z Českých Budějovic.

Bez helia to není ono!

Aby vám balonky dělaly parádu a létaly, musíte je naplnit heliem. Populární jsou sady, které obsahují dostatek plynu pro daný počet balonků. Navíc disponují ozdobami a potřebnými doplňky jako ventil pro plnění, tyčinky k upevnění balonků a mašle. Pokud vás nenadchnou stuhy, další možnost představují balonkové řetězy.

Jak dlouho vydrží ve vzduchu? Latexové cca 5 až 10 hodin. Ty z fólie dokonce až několik dnů, záleží vždy na kvalitě. Aby balonek dlouho létal a neměnil tvar, vsaďte na k tomu určený gel.

Bacha na to, ať vám neuletí. Myslete na pořízení těžítek zdobených střapci.Ty běžné unesou až deset balonků.

Jaké zvolit?

Balonky na svatbu? Rozhodně skvělý nápad!
Foto: Bridalguide.com

Je to pochopitelně jenom na vás, vybírejte barvy tak, aby ladily s výzdobou, dekoracemi a slušely danému stylu veselky. Na výsluní zájmu se vyhřívají pastelové, bílé, růžové, lososové, zlaté a stříbrné. V případě, že máte rádi nevšední a neokoukané věci, pak vás dostanou ty ala bublina - transparentní a na pohled líbivé. Dále s všelijakými nápisy, s návrhem vlastního potisku nebo ty ve tvaru písmen. Co takhle si poskládat z balonků slova (love, wedding, joy, family) nebo vaše iniciály? Efektně působí ty s barevnými konfety.

Využití balonků ve svatební praxi

Balonky na svatbu? Rozhodně skvělý nápad!
Foto: Etsy.com
  • Svatební oblouk, který jen tak někdo nemá. Na kovovou konstrukci upevněte heliem nafouknuté balonky. Pro líbivější výsledek zvolte nejlépe dva ladící odstíny, v těch pořiďte i další maličkosti a dekorace. Nádherně vyniknou společně s květinovým aranžmá.
  • Nafukovací balonky ve tvaru bubliny lze omotat LED řetězem a využít je jako světelnou dekoraci společně se svícny a lucernami.
  • Balonek "oblečte" do šifonu či krajky, převažte jutovým provázkem a místo obyčejné stužky na něj připevněte okrasný střapec, popřípadě květiny.
  • Balonky pozvěte také na svatební fotografie. Profesionální fotograf jistě přijde se zajímavým nápadem, jak je efektně využít.
  • Vedle balonků se hezky vyjímají větší či menší lampiony. Pokud pořádáte veselku na zahradě, nebo jimi chcete ozdobit světelný drát či pergolu, tak rozhodně neváhejte. Není o čem!
  • Nechcete, aby se nejmenší na vaší svatbě nudili? Myslete na kreativní koutek, kde budou moci nafukovat balonky a následně je tvarovat do nejrůznějších zvířátek. Zkušená svatební koordinátorka jistě přijde i s dalšími nápady.

Kolik stojí a kde pořídit?

Pokud vás netlačí čas, můžete balonky objednat z tolik populárního Aliexpressu. Pečlivě čtěte hodnocení a s předstihem pořiďte testovací balení. Sada s 15 kusy vychází kolem čtyřiceti korun. Fóliový balonek v provedení nápisu či srdce stojí kolem 30 korun. Ceny u tuzemských e-shopů bývají dvakrát vyšší.

Berte v potaz

Balonky si s vysokými teplotami a přímými slunečními paprsky dvakrát nerozumí. Rády totiž praskají. Pokud plánujete letní svatbu, snažte se je umístit nejlépe do stínu. Ať nepřijdete o výzdobu dřív, než začne hostina.

 
 

Přečtěte si více