Marriage Guide online

V teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěsty

Text: Eliška Jindrová

K bílým svatebním šatům bílé střevíčky a jde se k oltáři? Kdepak! Popusťte uzdu své fantazii a nazujte boty, které ladí nejen s outfitem a stylem svatby, ale hlavně s vaší povahou. Na jehlách, klínku, bez podpatku, plátěné, okované i vůbec žádné… které budou ty vaše?

V teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyZobrazit galerii (16)
Foto: Pixabay.com

Komfort na prvním místě

Ať už patříte mezi ženy, které nakupování bot milují, nebo nikoliv, na výběru těch svatebních si dejte doopravdy záležet. Před finálním rozhodnutím zhodnoťte nejen vytoužený design, ale i pohodlnost. Vždyť svatební den strávíte celý na nohou a bolavý puchýř je to poslední, s čím si ho chcete znepříjemnit.

Natrénujte chůzi na podpatcích

V teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěsty
Foto: Pixabay.com

Svatební boty vám chůzi nesmí nijak ztěžovat a v ideálním případě o nich nebudete ani vědět. Pokud nejste zvyklá na podpatky, neriskujte vysoké jehly a zvolte raději boty na klínku či na nízkém podpatku, který je stabilnější. Velkým hitem jsou tzv. kitten heals, tedy mini podpatky, které dodají klasickým lodičkám přímo princeznovský vzhled. Chcete se podpatkům vyhnout úplně? Pořiďte si svatební balerínky, ve kterých se vám bude chodit jako v bačkůrkách.

V každém případě si boty před svatbou důkladně „prošlápněte“ – choďte v nich doma, třeba při uklízení nebo jen tak. Kůže se trochu roztáhne, syntetický materiál přizpůsobí tvaru vašeho chodidla a vy se při cestě uličkou budete cítit doslova jistější v kramflecích. Unaveným nohám uleví i osvědčené gelové vložky, které změkčí každý došlap a zajistí ještě větší pohodlí.

Vyhrajte si s barvami

V teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěsty
Foto: Unsplash.com

Při výběru barev se neomezujte jen na čistě bílou. Krémové, světle béžové nebo stříbrné střevíčky k outfitu padnou stejně krásně a dodají mu punc ještě větší elegantnosti. Případně barvu bot slaďte s barvou vaší kytice, laku na nehty a jiných doplňků nebo kravaty ženicha. Nebojte se ani výrazných sytých odstínů, které váš jednobarevný outfit úžasně rozsvítí.

Svatební boty rozhodně nemusejí být jen jednobarevné. Venkovní svatby přímo vybízejí k nazutí střevíčků s květinovými nebo přírodními motivy, velmi originální jsou také geometrické vzory, proužky a puntíky.

Střevíčky nestárnou, sandálky bodují

V teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěsty
Foto: Pinterest.com

Populárními střevíčky rozhodně nešlápnete vedle. Minimalistický styl elegantních nestárnoucích lodiček, boty s uzavřenou zužující se či zaoblenou špičkou či jednoduché páskové střevíčky ladí k jakémukoliv stylu šatů.

V posledních letech dává řada nevěst přednost svatebním sandálkům, které perfektně ladí především k boho stylu svatebních šatů. Romanticky vypadají také barefoot páskové sandále bez podrážky. Pokud zvolíte boty s otevřenou špičkou, dejte si záležet na dokonale upravených nehtech na nohou.

Conversky a tenisky nejen pro sportovkyně

V teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěsty
Foto: Unsplash.com

Nepatříte zrovna mezi „princeznovské typy“? Pak místo střevíčků a lodiček zašněrujte bílé či barevné tenisky nebo conversky. Posloucháte tvrdší muziku? Nazujte se ženichem glády i ve svatební den. Pojetí svatby má zkrátka odrážet vaši osobnost, a to platí i o botách a všech ostatních doplňcích.

Vdáváte se v zimě? Nazujte kozačky. Kotníkové krajkové i barevné ke kolenům. Bílé s vyčuhujícími barevnými podkolenkami nebo vyzývavé černé se šněrováním. Fantazii se opravdu meze nekladou.

Boty si zaslouží ozdobu

V teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěsty
Foto: Pinterest.com

Baví vás experimentovat? Vsaďte na výrazné ozdoby svatebních bot, které se v posledních letech stávají na svatbách velkým hitem. Extravagantní „blahnikovské“ spony upoutají kdejaké oko, stejně jako hravá peříčka, něžné korálky nebo třpytivé kamínky. Tyto detaily vyniknou ještě víc, když je sladíte se svými šperky.

Také boty se zavazováním na stuhu a střevíčky ozdobené mašlí či štrasovou sponou vypadají naprosto skvěle, a to obzvlášť v kombinaci s kratší sukní. Případně sáhněte po botách s neobvyklým vykrojením či zvýrazněným lemem. Pro inspiraci navštivte také fotogalerii článku.

 
 
V teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěstyV teniskách, nebo naboso? Svatební boty odrážejí osobnost nevěsty

Přečtěte si více