Marriage Guide online

Rose gold svatba aneb když bílá nestačí

Text: Lucie Bečvářová

Odstín rose gold, neboli růžové zlato, na některé působí jako vyzývavý metalický tón, pro jiné je to slavnostní forma růžové, která připomíná šumivé víno, okvětní plátky růží nebo chladný luxusní kov. Pravdou je, že rose gold svatby se v Čechách nenosí tolik, jako třeba lila nebo meruňková, proto této barvě zůstává stále punc jedinečnosti. Váháte, jestli tuto vznešenost samu nepustit do svých svatebních plánů?

Svatební šaty

Důvod, proč většina nevěst po rose gold inspiraci začne pokukovat, pochází obvykle z katalogů módních salonů, případně výloh se svatebními šaty. Rose gold šaty jsou totiž něco úplně jiného, než bílá klasika, a přitom jsou svatební každým coulem. Nevěsta se tedy tolik neodchýlí od zvyklostí, jako kdyby si vzala křiklavě červenou, ale přitom si vylouží maximální pozornost. Rose gold šaty působí nevinně a přitom exkluzivně. Jakékoliv zdobení se na nich třpytí jako jarní rosa a všechny šperky vedle rose gold září jako ty nejdražší diamanty!

Ať už si vyberete jednoduché antické, nadýchané jako z mořské pěny, anebo kombinované s bílými krajkami, můžete si být jista, že zahalit se do růžového zlata z vás udělá nejen princeznu, ale přímo královnu celého svatebního dne.

TIP: Temné třpytivé líčení, které orámuje vaše kočičí oči, je naprostou samozřejmostí. Dalším dobrým tahem je opálení – na ničem nepůsobí rose gold šaty tak dobře, jako na bronzové sluncem prozářené pleti.

Rose gold svatba aneb když bílá nestačí

Prsteny

Mnoho budoucích mladých paní také na růžové zlato zabrousí při výběru snubních prstenů. Ať už je to kvůli tomu, že váš zásnubní je laděn do tohoto odstínu, nebo vás prostě jen zaujaly, fantazii se meze nekladou! Co byste ovšem před zběsilým objednáváním a nakupováním měla zvážit, je barevná variace pro ženicha – bude šťastný z rose gold výběru? Nebo mu bude připadat příliš ženský? Poraďte se s partnerem předem, tyto šperky váš mají pojit na celý život!

TIP: Zachránit vás může kombinace rose gold a klasické zlaté, nebo stříbra. Případně může mít ženich prsten jiné barvy, ovšem s totožným designem. Co takhle spojující kamínek, rytina, nebo jiný prvek?

Rose gold svatba aneb když bílá nestačí

Výzdoba

Nechcete měnit bílou na šatech a prstýnky máte už dávno vybrané? Není důvod si zoufat! V čem máte zdaleka nejširší možnost působení a můžete se vyřádit, je rose gold výzdoba na obřadu a během hostiny. Existují tisíce doplňků od skleniček a balonků, přes květinové aranžmá až po ubrusy, které dodají vaší svatbě nádech neobyčejnosti. Stačí pár drobností, přidat k nim měkké zlatavé tlumené světlo a atmosféra jako z pohádky je na světě!

TIP: Rose gold květy se skvěle vyjímají na čistém podkladu svatebního dortu a v kombinaci s klasickou zlatou nebo mědí z něj vyčarují ten nejmagičtější zákusek.

Rose gold svatba aneb když bílá nestačí

Pokud nad výslednou podobou své svatby stále váháte, navštivte katalog na weddingshop.cz, kde si můžete vybrat ze stovek svatebních produktů a načerpat inspiraci.

 
 

Přečtěte si více