Marriage Guide online

Boho svatba: Trendy styl nejen pro volnomyšlenkáře

Text: Eliška Jindrová

Zapomeňte na princeznovské šaty, vzájemné krmení knedlíčkovou polévkou a upjatý obřad v luxusních prostorách. Boho svatba si na nic nehraje. Svoboda, volnost a jedinečnost – přesně na těchto pilířích staví. I proto ji spousta párů tolik vyhledává.

Boho svatba: Trendy styl nejen pro volnomyšlenkářeZobrazit galerii (6)
Foto: Unsplash.com

Velmi oblíbený styl svateb jde tak trochu proti proudu. Neznamená to ale, že náleží jen volnomyšlenkářům či snad podivínským bohémům. Boho svatba v sobě kombinuje prvky hippie, etno a gypsy stylu a vsází na přírodní motivy. Těchto několik prvků na ní ale rozhodně nesmí chybět:

  • Spojení s přírodou
  • Uvolněný dress code
  • Rozpustilá svatební kytice
  • Vymazlené dekorace
  • Uvolněná atmosféra

„Ano“ si řekněte v přírodě

Boho svatba: Trendy styl nejen pro volnomyšlenkáře
Foto: Unsplash.com

Pokud to počasí dovolí, probíhá obřad a třeba i celý slavnostní den pod širým nebem. Na paloučku, v lese, u rybníka, v horách nebo na zahradě. Venkovní svatba je totiž přímo ztělesněním radosti, volnosti a svobody. Vhodně vybrané místo v přírodě vytvoří krásné kulisy, jemný vánek načechrá rádoby nedbale sepnuté vlasy, zpěv ptáků strčí smyčcový orchestr do kapsy... A když se honí mraky, rustikální stodola nebo starý mlýn budou také dobrým řešením.

Velkou večerní nechte doma

Boho svatba: Trendy styl nejen pro volnomyšlenkáře
Foto: Unsplash.com

Žádná nadýchaná sukně s obručí a uhlazený smoking. Dress code na boho svatbu je značně uvolněný. Nevěstu zpravidla zdobí jednoduše střižené splývavé šaty z přírodních materiálů, jemně protkané krajkou, které zdůrazní její ženskost a přirozenou krásu. Nejčastěji má rozpuštěné navlněné vlasy nebo „nedbalý“ drdůlek s volnými pramínky a věnec nebo čelenku z čerstvých květin. K oltáři může klidně přicupitat bosky nebo v páskových sandálkách. Ani příliš výrazný make-up se na boho svatbu nehodí. Zato si bez obav vyhrajte s originálními šperky – visací náušnice, barevné náramky zdobící zápěstí i kotníky.

Ženichovi na boho svatbě padne sako laděné do světlých barev, tvídový oblek či jen samotná košile a společenské kalhoty, ze kterých vykukují barevné ponožky. Místo kravaty dávají pánové přednost modernímu motýlku, často ze dřeva, ale dokonce i rozhalenka je povolena. „Chic“ vzhled doplní dobře padnoucí klobouk.

Luční kvítí jako pro vílu

Boho svatba: Trendy styl nejen pro volnomyšlenkáře
Foto: Unsplash.com

Při přípravách boho svatby si vyhrajte také se vzhledem svatební kytice. Zapomeňte na růže nebo exotické rostliny. Dokonalá svatební kytice vypadá jako právě natrhaná na louce, je rozpustilá, a přes svou jednoduchost naprosto nepřehlédnutelná.

Zapojte fantazii a dejte s květinářkou hlavy dohromady – do pugétu zakomponujte třeba usušené traviny, makovice, větvičku šípku nebo snítky bylinek.

S dekoracemi si vyhrajte

Boho svatba: Trendy styl nejen pro volnomyšlenkáře
Foto: Unsplash.com

Veškerou slavnostní dekoraci protkávají přírodní prvky. Nesmí chybět svatební brána z břízy, dřeva a se spoustou květin. Luční kvítí ve vázičkách ze starých lahví od vína, jmenovky na kusu kůry, výzdoba ze šišek, podtácky z nařezaných polínek, ubrusy z pytloviny…

Právě tyto detaily dotvářejí perfektní a přirozenou atmosféru celé události. Když se setmí, rozsvítí se magická světýlka nebo svíčky připomínající zářící hvězdy.

Žádné konvence, ale radost a smích

Boho svatba: Trendy styl nejen pro volnomyšlenkáře

Ať už si s outfitem, květinovou výzdobou, výběrem místa a jednotlivých dekorací vyhrajete se sebelepším zápalem, nezapomeňte na to nejdůležitější. Pohodovou atmosféru. Právě ta totiž k boho svatbě patří ze všeho nejvíc.

Místo do puntíku naplánovaného harmonogramu nechejte slavnostní den volně plynout, tradiční vzájemné krmení knedlíčkovou polévkou vyměňte za v klidu snědené oblíbené jídlo a bosky protancujte celou noc, strávenou s těmi nejbližšími.

 
 

Přečtěte si více