Marriage Guide online

Blíží se období zásnub!

Text: Lucie Holásková

Ačkoliv pomalu, ale jistě nastává chladné období zimy – naše srdce v tomto období pookřávají. Nejspíš je to díky zimním svátkům, které jsou především o rodině a o lásce. Pozorně tedy čtěte vy dámy, které očekáváte vyjádření se ze strany partnera. Nebo načerpejte inspiraci vy pánové, kteří se již delší dobu odhodláváte vyslovit.

Vánoce – svátky klidu a míru

Vánoce jsou považovány jako svátky klidu a míru. Je to oslava narození Ježíška – syna Božího. V tomto období jde tedy hlavně o rodinu, která se stmelí pod jednou střechou a radostně prožívá tyto svátky společně. Vyprávění o tom, že pro mnohé z nás to znamená naopak stress, kupa práce a běhání po obchodech ale přeskočíme. Právě z těchto důvodů a symbolů, které Vánoce znamenají (tedy pro zopakování je to láska a rodina) se v posledních letech stal trendem vánoční dárek v podobě žádosti o ruku. Muži často skryjí prstýnek v malé krabičce do korunovitých větví vánočního stromečku, nebo jej zabalí do spousty krabic – od nejmenší, až po tu největší. Mnoha lidem to ale přijde jako kýč. Protože to, z čeho je trend, se automaticky také mnoha lidem nebude zamlouvat. Je pravda, že s ,,vánočními žádostmi o ruku“ se tzv. „roztrhl pytel“. Pokud tedy patříte mezi ty ženy, kterým se tento nápad nelíbí, nenápadně upozorněte partnera. Žádost o ruku má být krásným zážitkem a jedinečnou vzpomínkou – tak ne abyste se za to pak styděla. Také ale existuje druhá strana „tábora“, kterým se tento nápad líbí. Vždyť jde přece o rodinné svátky. Jak jinak může partner lépe vyjádřit své záměry s vámi, než žádostí o ruku?

Nový rok – jak na Nový rok, tak po celý rok!

Blíží se období zásnub!

Lidé si každoročně dávají předsevzetí do dalšího roku těsně předtím, než se patřičně rozloučí s tím starým. Říká se, že jak prožijete Nový rok, tak bude vypadat celý váš následující rok. Mnozí odvážní pánové tedy volí tento přechod ze starého roku na nový, jako nejlepší čas pro žádost o ruku. Za nás je to určitě hezké, symbolické a prozatím ještě méně otřepané, než Vánoce. Avšak je zde pár věcí, na které by si člověk měl dát pozor. Tak zaprvé by pánové měli hledět na to, jak žádost provést. Je sice krásné si o půlnoci kleknout a vyslovit se, ale záleží na tom, kde se s partnerkou nacházíte. Je-li to doma v obýváku, nebo někde na menší akci s přáteli – proč ne. Pokud jste ale v obrovském a hlučném davu lidí, kde do hlasité muziky střílejí petardy a partnerka hledí na ohňostroj, nejspíš si při pohledu na vás – jak klečíte, bude myslet, že si zavazujete tkaničku a ani vás neuslyší. No a za druhé – pokud se chcete o půlnoci vyslovit, ne že se stihnete nejdříve opít, jak se říká „pod obraz“. Partnerka by to nejspíš brala jako nevhodný opilecký žert a ještě by se naštvala. Tak pozor, ať si nezkazíte své plány a podaří se vám ten toužebný a všemi očekávaný moment dojemného překvapení tak, jak si představujete.

Valentýn – svátek zamilovaných

Valentýn, 14. února, pro Čechy úplně normální den, se v Americe slaví jako svátek všech zamilovaných. Avšak již řadu let se čím dál častěji slaví také u nás. Všude za výlohami obchodů můžete vidět srdíčka, květinářství vážou speciální pugéty a obchody lákají akcí na čokoládová srdíčka. V případě tohoto svátku jsme zase u dvou skupin – jedna se ho zastává a slaví ho ráda a druhá ho považuje za kýč. Je jen na vás, do jaké skupiny patříte. Pokud ho roky s partnerkou neslavíte a vzájemně se tomuto svátku posmíváte, nejspíš by pak vaše žádost o ruku vypadala stejně směšně. Pro takové partnerství bude lepší zvolit český svátek všech zamilovaných – první máj (1. května). Pokud ale patříte mezi ty, kteří tento svátek slaví a mají ho rádi, proč byste se nemohli zasnoubit? Ačkoliv naprostá většina české populace tento svátek na oko odmítá, nakonec se najde hodně lidí, kteří jej slaví.

Blíží se období zásnub!

Ať už lidé považují žádost o ruku ve dnech zimních svátků za kýč, nebo ne – je to vaše rozhodnutí. Vy si musíte být jisti tím, že partnerku potěšíte. A ona si naopak musí být jistá tím, co odpoví…  Věřte, že pokud je to pravá láska, člověk ani nebude řešit, kdy a jak to přijde. Nýbrž se bude radovat z toho, že to přišlo!

 
 

Přečtěte si více