Marriage Guide online

Vše o podzimních svatbách

Text: Lucie Holásková

Svatební sezónou je zejména jaro a léto. Nejspíš pro převážně přívětivé počasí v tomto období. Avšak ani podzimní svatby nejsou, zejména v posledních letech, nijak neobvyklé. Mají své kouzlo, své výhody a svůj vlastní osobitý styl. A to vše si v dnešním příspěvku prozradíme.

Kouzlo podzimních svateb

Někdo se vdává na jaře, kdy fouká svěží jarní vánek a vše kolem kvete. Někdo preferuje letní svatbu prosluněnou slunečními paprsky. A někdo se vdává na podzim. Podzimní svatba s sebou nese jakési zvláštní kouzlo a příjemnou atmosféru. Nejspíš je to tím, že příroda se chystá po horkém létě k zimnímu spánku. Lístí, které pomaličku opadává ze stromů, má nádherné zbarvení a tu a tam narazíte na vyzdobené domy s vydlabanými dýněmi.

Podzimní svatební dekorace

Vše o podzimních svatbách

Tato nádherná podzimní atmosféra se pak může odrazit i ve vaší svatební výzdobě. Možná preferujete klasickou výzdobu, která je univerzální pro každé roční období. Ale máte jedinečnou příležitost odlišit svou svatbu od svateb sezónních. Na jaře a v létě se používají pestré barvy a krásně barevné květiny. Vy však můžete dekorovat i z nažloutlého listí, které padá ze stromů, nebo zapojit do dekorace kaštany a žaludy – klidně z nich můžete postavit i zvířátka, které ozdobí váš svatební stůl, či panáčky na svatební dort, či cukroví. Také květiny na svatební kytici lze zvolit tak, aby hrály do oranžovo – žlutých barev. Nemusí chybět ani vydlabané dýně (samozřejmě s úsměvy na tvářích, či s vydlabaným srdcem), jako stojany na svíčky. Při klasickém házení okvětních lístků pak můžete zvolit házení menších opadaných listů v pěkných podzimních barvách. Fantazie se meze nekladou a tématickou výzdobou jen utvrdíte atmosféru podzimní svatby.

Výhody a nevýhody podzimní svatby

Svatba na podzim skrývá také určité výhody a nevýhody, které je dobré zvážit a vědět ještě předtím, než se pro ni rozhodnete.

Výhody

  • nemusíte se obávat přílišného horka
  • nerozteče se vám poleva na zákuscích a nemusíte se obávat zkaženého jídla (například pomazánky na studeném rautu apod.)
  • ušetříte hodně za výzdobu, jelikož zdobící materiál je dostupný všude kolem v přírodě a zdarma
  • vaše výzdoba bude originální, oproti klasickým svatbám
  • místa ke konání svatby jsou lépe dostupnější k rezervaci

Nevýhody

  • počasí je už chladnější – je tedy lepší vynechat venkovní oslavu a zarezervovat si salonek, či jiné místo ke svatební hostině
  • při focení musíte počítat s větrem, chladným počasím, nebo s deštěm
  • musíte se tepleji obléct a přemýšlet nad vhodným bolerkem, či sáčkem k šatům

Osobitý styl podzimní svatby

Vše o podzimních svatbách

Svatba má své tradice. Nevěsta je oděna v bílých šatech, ženich v obleku. Pokud se chystáte mít svatbu na podzim, můžete být i trošku kreativní. Doplňky k šatům mohou být v barvách podzimu (například stužka kolem pasu, šperky, či připnutý lísteček na ženichově obleku na místo květiny). Také družičky mohou držet malé kytičky vytvořené z listí, či z posledního lučního kvítí.

Na podzim vám vzniknou také krásné svatební fotografie. Doporučujeme jít někam do parku, kde je hodně opadaného listí, které můžete na fotkách házet, nebo v něm sedět.

Co se svatební tabule týče, zde také můžete využít sezónní nabídky. Místo klasické polévky lze podávat dýňový krém. Zákusky též mohou být z dýně, či ze švestek a do studeného rautu můžete zapojit různé delikatesy, jako je pečená dýně, či sušené ovoce. V baru pak každého potěší vybrané kvalitní čaje, grog, svařák, či něco ostřejšího – pálenka.

Někdy se stačí jen rozhlédnout kolem sebe a inspirace přijde sama. V každém ročním období přináší příroda své výhody, kterých lze využít jak pro dekoraci, tak pro chutné pokrmy. Navíc vdáváte-li se na podzim, určitě oceníte cestu na líbánky někam za teplem.

 
 

Přečtěte si více