Marriage Guide online

Výbavička pro miminko nemusí stát moc peněz

PR text Přibude do vaší rodiny nový člen? Čekání na jeho příchod se spojuje nejen s radostí, ale také různými přípravami, včetně výbavičky. Poradíme vám, co je pro miminko opravdu nezbytné a jak se vyhnout tomu, abyste při nákupech nemuseli sáhnout hluboko do kapsy.

Výbavička pro miminko nemusí stát moc peněz

1. Kočárek a autosedačka

Na čele seznamu věcí pro miminko stojí určitě kočárek a autosedačka. Vybírat si můžete z mnoha značek a typů. Rozličné ceny, které za ně zaplatíte, odrážejí nejen bezpečnostní a kvalitativní prvky, ale častokrát se vyšší cena spojuje s prestižní značkou a designovými prvky. Poraďte se proto se známými a rodinou, kteří již děti mají nebo si přečtěte recenze na internetu.

2. Oblečení

Významnou částí výbavičky pro miminko je oblečení. V první řadě budou zapotřebí tzv. body. Zjednodušeně řečeno jsou to trička či košilky s dlouhým či krátkým rukávem, které mají zapínání mezi nožkami miminka až na plence, čímž ji fixují, a zároveň se nevyhrnuje na zádech. Dále budete potřebovat čepičky na hlavu. Jejich použití je vhodné i v létě. Zvlášť když miminko vykoupete a má už vlásky, čepice ho chrání, aby neprochladlo. Nejvíce tepla totiž uniká přes hlavičku.

Výbavičku oblečení doplňte na začátek ještě ponožkami a rukavičkami, aby se novorozeně nepoškrábalo. Kalhoty či tepláčky zpočátku ani nejsou zcela nezbytné. Miminko bývá většinou zabalené v peřince. Na spinkání miminku zajistěte celé kombinézy, které se rozepínají po celé délce, a umožňují tak snadné oblékání a svlékání i u novorozenců.

3. Postýlka a jiný nábytek

Co se týče nábytku, určitě budete potřebovat postýlku. K jejímu vybavení zařaďte i peřinku (polštář zpočátku není nutný) a tzv. hnízdo do postýlky. Toto se upevní na okraje postýlky, aby se miminko v pozdějších měsících nebúchalo do mřížek nebo čela postele.

Velmi užitečný je i přebalovací pult nebo alespoň přebalovací podložka, kterou umístíte bezpečně na komodu. Nejenže vám ušetří záda, ale zároveň získáte fixní místo na přebalování i se všemi potřebnými pomůckami, které se nebudou povalovat po celém bytě.

  • Náš tip: Inspirujte se nabídkou postýlek a jiného dětského nábytku v internetovém obchodě Asko.cz. Pro zvýhodněnou objednávku je pro vás k dispozici výhodná Asko sleva.

4. Kosmetika a pleny

Z kosmetických přípravků budete potřebovat především mast na opruzeniny, mýdlo nebo jiný přípravek na mytí (syndet, mycí pěna) a přípravek na ošetření po koupeli (olej, tělové mléko a podobně).

Při plenkách se můžete rozhodnout mezi jednorázovými papírovými nebo klasickými látkovými plenami. Kromě ekologického a finančního aspektu zvažte i časové hledisko. Klasické látkové pleny vyžadují vyšší vstupní investici, pak už se jen používají, ale vyžadují zas praní, žehlení, skladování.

5. Ostatní potřebné věci

Z ostatních věcí ve výbavičce miminka doporučujeme zvážit nákup vysílaček či kamery. V době, kdy miminko spí, se můžete věnovat jiným činnostem, aniž byste stále odbíhali dívat ho do postýlky či kočárku.

Mnoho rodičů dnes používá i nosiče. Tyto umožňují mít miminko u sebe, a zároveň dělat i jiné činnosti, například uklidit, navařit či pohrát se se starším sourozencem.

Hračky, dudlíky či láhve jsou drobnosti, které výbavičku doplňují a mohou představovat dobrou inspiraci na dárky od příbuzných či rodiny, kteří vás budou chtít potěšit u příležitosti narození miminka. Nebojte se tedy říci si, co ještě potřebujete a co by vám skutečně udělalo radost.

  • Náš tip: Kompletní sortiment pro výbavičku miminka najdete na stránce Feedo.cz. Pokud chcete nakoupit ještě výhodněji, využijte Feedo slevový kód.

 
 

Přečtěte si více