Marriage Guide online

Svatební dekorace á la Alenka v říši divů

Text: Mgr. Michaela Vadová

Svatební den by měl být tak trochu pohádkový a kdo touží po opravdové pohádce, ten může sáhnout po inspirativním tématu. Perfektní volbou je téma svatebních dekorací ve stylu literární klasiky – Alenka v říši divů.

Jak z obyčejné svatby vytvořit nezapomenutelný zážitek? Odpověď je jednoduchá – chce to nápad a pořádnou dávku inspirace a právě tu vám dnes přinášíme. Svatba ve stylu Alenka v říši divů nabízí tolik krásných možností.

Dekorace, které nesmí chybět

Pohádková svatba v říši divů může být plná fantazie bez hranic. Slavnostní vzhled svatební tabule doplní poutavé dekorace, které zaujmou naprosto každého. Přírodní materiály zastoupí dřevěné prvky, stolečky připomínající pařezy, nebo mechový ubrus. Velkou kapitolu tvoří květiny. Pestré překrásné barvy září na květech různých tvarů a velikostí. Rozhodně sem patří mnohem hravější floristická výzdoba, než na tradiční téma: růže ve sjednocené barvě…

Další důležitou roli hraje porcelánové nádobí. Nesmí chybět konvička a krásné, květinami vyzdobené šálky. Vázičky a džbánečky dodají tabuli nádech okouzlující pohádkové pohody.

Staré vintage hodiny, kapesní hodiny a karty s tradičními karetními symboly také nesmí chybět. Vtipně je můžeme najít na svatebním dortu, nebo jako součást netradiční dekorace.

Celá dekorace je pojata tak zajímavě, že na ní vaši hosté doslova budou moci oči nechat. S každým mrknutím oka objevíte ve světě fantazie nový zajímavý předmět. Zábava, estetika a nezaměnitelná originalita na svatbě zkrátka je možná!

Alenka v říši divů – nevyčerpatelný zdroj inspirace

Svatební dekorace á la Alenka v říši divů
Foto: Mgmagazine

Svět plný podivuhodných postav i tajuplných dobrodružství byl původně napsán jako příběh pro malou holčičku – Alenku. Tím však možnosti známého literárního díla rozhodně nekončí. Ať jste se stali fanoušky díky knižnímu vydání, nebo vás svět plný fantazie oslovil v moderním filmovém zpracování – můžete z něj čerpat dál. Inspirace nezaměnitelného stylu proniká i do svatebního světa. A tak není divu, že z amerických svatebních oslav se svatební dekorace a doplňky dostávají i na evropský trh.

Svatba jako dokonalý čajový dýchánek

Svatební hostina se díky skvělým dekoracím stane jedinečným prostředím s intimní atmosférou. Útulnost pohádkové výzdoby napomáhá odbourat nervozitu či ostych a vybízí k zábavě a k uvolněnosti. Vlastně se hosté budou cítit jako na netradičním, ale velice příjemném čajovém dýchánku v komorní atmosféře.

 
 

Přečtěte si více