Marriage Guide online

Jakou sadu golfových holí pořídit začátečníkovi?

PR text Je výhodné si jako začátečník opatřit celý set golfových holí? Určitě ano, protože golfové vybavení to nejsou jen hole, ale také bag. Jestliže si je hráč koupí společně, bude mít už téměř kompletní golfový set. V Golfový obchod Golfchampion.cz pod pojmem golfový set chápeme výhradně to, jaké hole mají být jeho součástí. Velikost nebo materiál shaftů s vámi domlouváme teprve při kompletování objednávky.

Jakou sadu golfových holí pořídit začátečníkovi?
Foto: Komplet vás vyjde cenově levněji, než kdybyste jeho jednotlivé části kupovali samostatně.

Halfset? Fullset? Čím se od sebe tyto sety liší a který bude lepší do začátků?

Golfový set, který si můžete vzít na hřiště, může obsahovat maximálně 14 holí. Jedná se o takzvaný fullset. Nacházejí v něm různé varianty základních typu holí. V případě dřev a želez, které se označují čísly, se jednotlivé varianty liší vzdáleností doletu při stejně silné ráně. Pokud golfista ještě nemá vypracovaný herní styl, je obtížné vybrat plný golfový set. V takovém případě mu bude stačit, když bude mít od každého typu hole 1 až 2 kusy.

Co to znamená „dámský set holí“?

Sada dámských holí se skládá z holí s menším průměrem gripu. Je to dáno tím, že ženy mají zpravidla menší dlaně než muži a lépe a pevněji se jim drží menší rukojeť. Ze stejného důvodu dámský set obsahuje hole, které jsou kratší než hole pro pány. Mohou být také lehčí, protože jejich shafty bývají místo kovu vyrobené z grafitu.

Čemu je ještě potřeba věnovat pozornost při nákupu golfových holí pro začátečníky?

Pokud objednáváte golfový set, měli byste vědět, že většina z nich existuje v těchto variantách:

  • dámské pro pravoruké a levoruké hráčky,
  • pánské pro pravoruké a levoruké hráče,
  • prodloužené pánské pro praváky (pro hráče s vysokou postavou).

Stejně jako se v lyžování upravuje vázání na lyžích podle hmotnosti a schopností lyžaře, tak i v golfu se používá tzv. fitting, neboli úprava golfových holí na míru dovedností konkrétního hráče.

 
 

Přečtěte si více