Marriage Guide online

Jak vybrat ten správný svatební parfém

Text: Veronika Moreira

Svatební šaty, šperky, boty, všechny nezbytné doplňky, kadeřnice, líčení. To všechno už nejspíš máte zařízené. Zbývá poslední “doladění“ všech příprav a detailů a den “D“ může začít. Co ještě zbývá? Svatební parfém!

Jak vybrat ten správný svatební parfém

Dá se na něj ve všem tom shonu lehce zapomenout. Nakonec možná v rychlosti a bez přemýšlení sáhnete po první lahvičce, která bude po ruce, nebo si od kamarádky před obřadní síní půjčíte aspoň deodorant. A nebude to škoda?

Pokud si v klidu a pohodě dopřejete trochu času a vyrazíte s kamarádkou, nebo třeba i s partnerem do oblíbené parfumerie objevit tu pravou vůni pro Vás, ale i pro něj, poznáte, že to může být stejně krásné a vzrušující jako první zkouška svatebních šatů.

Vůně, která bude oživovat ty nejkrásnější vzpomínky

Na rozdíl od všech ostatních předsvatebních příprav a věcí k zařizování, tuhle maličkost si jako třešničku na dortu můžete vychutnat skutečně pohodově a bez stresu. Výběr parfému totiž záleží zcela na vás a docela jistě vám do toho nikdo mluvit nebude. Svatební parfém navíc ani nepodléhá žádným trendům, pokud jste hltali módní novinky ohledně šatů, šperků, obleku a všeho ostatního, buďte v klidu. Výběr vaší svatební vůně se podřizuje jen vašemu vkusu, náladě a rozpoložení. Vonět si musíte hlavně Vy sama, a ještě lépe, vy dva sobě navzájem.

Pokud již máte doma oblíbený parfém, na který nedáte dopustit, vzít si ho i ve svatební den je samozřejmě povoleno. Koupí zcela nové vůně si však připravíte hezký, romantický a vzrušující zážitek spojený s jeho výběrem. Nezapomeňte, že ještě dlouho poté vám pak bude stačit lehce si přivonět k tomu osudovému flakonku, a ta kouzelná vůně vám před očima znovu vyčaruje váš svatební den, do všech detailů, i s těmi nádhernými pocity, kterých jste byla plná.

Oblíbené vůně pro nevěsty

Vůně, kterou si pravděpodobně zapamatujete na celý život, musí být samozřejmě příjemná a pro Vás přirozená, decentní nebo i výraznější, zkrátka taková, aby v onen den podtrhovala váš pocit jedinečnosti a krásy.

Vybírat můžete z celé řady značkových parfémů zdůrazňujících osobitost nevěst romantických, elegantních i ležérních.

  • Romantickému typu nevěsty v princeznovských šatech s vlečkou a se závojem bude slušet např. Chloé, Quel Amour nebo Lacoste Pour Femme.
  • K jednoduchým šatům a elegantním kostýmkům se hodí čistá klasika, jako je např. DKNY Woman, Chanel No.5, Dolce Gabbana Light Blue, Armani, Cerruti.
  • Svobodomyslným a dobrodružným povahám pak bude lahodit např. Miss Dior, Chanel Chance, Pleasures nebo Secret Obsession.

Pánské stylové vůně pro ženicha

Stejně tak má samozřejmě na výběr i ženich, proto přinášíme i několik zajímavých tipů pánských společenských parfémů.

  • Romanticky založeným pánům by mohl zavonět Dior Homme nebo Guerlain Vetiver, milovníkům klasiky bude možná více vyhovovat Armani, Yves Saint Laurent – L’Homme, Versace nebo Hugo Boss.
  • Pro dobrodruhy a muže s pochopením pro recesi pak můžete zvolit Chanel Monsieur, Hermes, Paco Rabanne nebo Bruno Banani.

Slavný svatební parfém vévodkyně Kate pobláznil i Ameriku!

Obrovskou vlnu zájmu zažil parfém White Gardenia Petals od britské firmy Illuminum poté, co si jej vybrala jako svou svatební vůni vévodkyně Kate Middletonová. Parfém, do té doby nepříliš známé značky, je delikátní vůní s tóny kokosu, lilie, bílé gardénie, konvalinek a jasmínu, což doplňuje ylang-ylang a ambrové dřevo, jak praví výrobce. Poté, co byla odhalena značka parfému, kterou nevěsta Kate nosila v den své velkolepé svatby v roce 2011, ve všech koutech světa byla okamžitě vyprodána. Největší zájem byl zaznamenán v USA.

Nevěsty toužící po stejné vůni, jakou zvolila vévodkyně Kate Middletonová, však mohou být klidné. V současné době je tento parfém hodný královské nevěsty opět bez problémů k sehnání.

 
 

Přečtěte si více