Marriage Guide online

Svatební salon Svatka tento rok slaví již 25 let od svého vzniku.

Text: Marcela Juříková

PR text Není žádným tajemstvím, že Svatební salon Svatka tento rok slaví již 25 let od svého vzniku. To z něj dělá nejstarší svatební salon v ČR. Zeptali jsme se proto majitelky a zakladatelky salonu, paní Marcely Juříkové, jak toto významné výročí prožívá.

Svatební salon Svatka tento rok slaví již 25 let od svého vzniku.
Foto: Marcela Juříková

25 let na trhu, to už je doba. Jak to oslavíte / jste oslavili?

No, celé jsme to začali slavnostním otevřením velké nové prodejny v centru Uherského Hradiště. Dveře jsme měli otevřené pro všechny, samozřejmě nechyběl welcome drink a velký dort. Návštěvníkům se věnovaly naše krásné hostesky ve svatebních šatech. Večer se pak konala after-party pro přátele a obchodní partnery, která trvala až do rána.

A máte v plánu ještě něco dalšího?

(smích) To rozhodně! Právě jsme spustili hned dvě soutěže: facebookovou fotosoutěž Nevěsta roku 2015, kde ta z našich nevěst, která získá nejvíce likes vyhraje velké množství hodnotných cen od nás a našich partnerů, a slosování o svatební šaty zdarma, kde jedna z našich budoucích nevěst u nás získá zapůjčení šatů zdarma. Výsledky obou soutěží vyhlásíme teď v listopadu na oslavě našich 25. narozenin, kde představíme novou svatební kolekci pro příští rok. Mezi zvláštní hosty patří i naše úplně první nevěsta, která se v vdávala před 25 lety v našich šatech.

Jak a proč jste vlastně salon založila?

Náš svatební salon Svatka vznikl hned začátkem roku 1990 jako malá rodinná firma s prvním působištěm v Jarošově u Uherského Hradiště. Tehdy nic takového nebylo, lidé si svatební šaty museli nechat šít na zakázku. Po svatebních salonech byla velká poptávka, ale žádná nabídka. Hned v prvním roce existence jsme pro velký zájem o naše služby otevřeli první svatební obchod v Uherském Hradišti ve Všehrdově ulici, který byl jedním z prvních v tehdejším Československu. V dalších letech jsme pak postupně zřídili pobočky ve Vizovicích, Zlíně a ve Skalici na Slovensku.

Jak to, že teď už sídlíte jen na jedné adrese?

Další praxe ukázala, že členění do několika provozoven nesvědčí té správné kvalitě služeb, které jsme chtěli našim klientům poskytovat. Naši zákazníci nás přesvědčili o tom, že přijet si k nám z Prahy, Hradce Králové, Žiliny, ale i z Rakouska, nebo Dánska pro ně není problém. Dokonce už troje šatičky máme až v Austrálii. Takto se projevila síla internetu, takže cestování mezi pobočkami se stalo přítěží.

Kde vás tedy teď vaši zákazníci najdou?

Teď nás najdete v Nádražní ulici č. 24, kde máme velký svatební obchod v přízemí s výlohami. Součástí nové prodejny je i samostatný ateliér pro vizáž a foto služby, které se těší velké oblibě nejen přes svatební, ale i přes plesovou sezónu.

 
 

Přečtěte si více