Marriage Guide online

Vyberte si jedinečné boty na svatbu

Text: Veronika Drdáková

Bílé lakované lodičky, krajkované balerínky nebo sandálky na vysokém podpatku – asi základní tři varianty svatebního obutí. Která z možností bude tou nejvhodnější právě pro vás?

Lakované nebo semišové lodičky

Vlastně vůbec nemusejí být jen bílé. Pokud svou svatbu ladíte do nějakého odstínu, není nad to sladit si právě i boty. Pokud je vaše svatební barva světle žlutá, asi to půjde těžko. Do jemné levandulové, bledě modré nebo růžové však lodičky sladíte hravě. Ujistěte se však, že lodičky samy o sobě jsou ideální variantou. Pokud víte, že se vdáváte na zámku s parketami a nemusíte k oddací místnosti zdolávat žádnou náročnou cestu, můžete je s klidnou hlavou obout.

Roztomilé baleríny

Vyberte si jedinečné boty na svatbu
Foto: pixebay

Plochá podrážka sice není tolik lichotivá, zato však zdolá horší povrchy. Pokud se vdáváte v lese, na louce nebo v zámecké zahradě plné štěrku a kočičích hlav, pusťte z hlavy naivní představu o vysokém jehlovém podpatku. Ke svatebním šatům se vyrábějí speciální svatební boty. To proto, aby vedle optické ostré bílé na šatech nepůsobily baleríny z běžné konfekční bílé ušmudlaně. A nejen že toho v balerínách více nachodíte, ale víte, jak si daleko více užijete pózování na fotky?

Páskové sandálky na podpatku

Vede k vašemu svatebnímu oltáři a nastávajícímu manželovi leštěná mramorová podlaha? Úhledné mozaikové dlaždičky? Nebo snad rovnou červený koberec? Pak si klidně okolo kotníku zapněte vysoké podpatky v podobě páskových sandálků. Jste-li zvyklá chodit na podpatcích a povrch, po kterém kráčíte k oltáři, vám je dovoluje, není třeba zvažovat jinou variantu.

TIP: Správná švadlena nebo svatební salón vás o tom informují, ale připomeneme to i my. Na zkoušku šatů byste si měla přinést boty na den D, aby Vám podle nich krejčová správně zkrátila svatební róbu.

 
 

Přečtěte si více