Marriage Guide online

Háčkovaná móda pro nevěsty

Text: Pavla Dočkalová

Nevěsta, její šaty a doplňky. Evegreen, o kterém se nikdy nepřestane diskutovat a který bude vždy středem pozornosti. Výběr vhodných šatů řeší každá dívka, která pomýšlí na vdavky a je úplně jedno, jestli budou za měsíc nebo za několik let. Slečny si prohlížejí módní katalogy, specializované svatební weby a nabídku specializovaných salónů už od dob svého dospívání.

Háčkovaná móda pro nevěstyZobrazit galerii (12)
Foto: nouba.com.au

Vzhled nevěst je v hledáčku nejen na aktuálně probíhajících svatbách, kde nevěsta neunikne zvídavému oku všech svatebčanů a ani svému okolí, ale rovněž se řeší na světových i lokálních módních přehlídkách a komplexně na internetu. Nejrůznější skupinky, diskuse, potažmo soutěže o nejkrásnější nevěstu, dokládají, že vzhled nevěsty je na celé svatbě prakticky jedno z nejdůležitějšího.

Snaha odlišit se

Každá budoucí paní chce být originální, nechce se spoléhat pouze na módní trendy a plně podléhat diktátu půjčoven. Stále více snoubenek se (ne-)vědomky stává DIY kreativci, přemýšlí, čím se odlišit, jak svoji róbu obohatit a jak být nepřehlédnutelná. Sahají přitom k dovednostem, které byly dlouho přehlíženy nebo dokonce téměř zapomenuty.

Jednou z takových činností je háčkování. Příze, háček a svázaná očka si s nevěstou jednoduše notují. Zručná dívka si může nejrůznější ozdoby vyrobit sama, ta, která tomuto ručnímu „řemeslu“ neholduje, si může doplňky objednat na specializovaných fórech. Příkladem, kde lze ruční práci na přání zajistit, je portál FLER.

Háčkovaná krása

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: onefabday.com

Patříte mezi ty, kteří mají rádi háčkované věci? Pak pro vás bude naše inspirace příjemnou vzpruhou a třeba se brzy zařadíte mezi nevěsty, které si svůj outfit ozdobami z příze vylepší.

1. Háčkované šaty

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: tweedrose.com

Část nevěst se nebojí sáhnout po komplet háčkovaných svatebních šatech, které lichotí štíhlé postavě a velmi dobře se hodí pro boho nebo rustikální styl svatby. Nevěsta v jejich podání omládne o několik let a bude doslova „k nakousnutí“.

2. Háčkovaná bolerka

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: © Coats & Clark, ravelry.com

Ideální doplněk ke všem druhům svatebních šatů, který přikryje holé ruce, lehce zahřeje a hlavně přitáhne pozor, přičemž dokáže zamaskovat i nejrůznější proporciální nerovnosti postavy.

3. Háčkované šály a plédy

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: etsy.com

Velmi módní záležitost, která cílí na estetičnost a v danou chvíli dokáže skrýt například tetování nebo nevzhledný kožní problém. Pléd nemá stabilní upevnění a jeho jedinou nevýhodou je, že ho musí nevěsta přidržovat rukou

4. Háčkovaný závoj

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: stylemepretty.com

Velmi módní trend. Závoj k nevěstě od pradávna patří a háčkovaný je velmi vkusný a přitom okázalý

5. Háčkované rukavice

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: etsy.com

Bývávalo dobrým zvykem, že nevěsta dříve nosila rukavičky. Tento obyčej se vrací a není nad to vybrat ty háčkované

6. Háčkovaný fascinátor

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: etsy.com

Retro doplněk hlavy má v háčkované variaci velký potenciál.

7. Háčkovaný klobouček

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: etsy.com

Není klobouk jako klobouk. Háčkovaný může působit usedle, ale stejně i rozpustile. Nevěsta v kloboučku je stále vnímána za ojedinělou a o to víc originální

8. Háčkované punčochy

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: allopenwork.livesmaster.ru

Punčochy jsou nedílnou součástí výbavy každé nevěsty. Pokud zvolí ty háčkované, zaslouží si úchvatné pohledy nejen od pana manžela

9. Háčkovaná kabelka

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: ardison.laranty.com

Pokud nevěsta zvolí jako doplněk kabelku, měla by to být kabelka, která nenaruší celkový designový dojem vzhledu nevěsty. Háčkovaný model je sázkou na jistotu

10. Háčkovaný deštník

Háčkovaná móda pro nevěsty
Foto: etsy.com

Deštník je originálním doplňkem, který může působit lehce kontroverzním dojmem. Pakliže ho ale nevěsta zvolí, nebude litovat.

Háčkované doplňky obecně působí elegantním a noblesním dojmem. Užívají je ženy napříč kontinenty, věkem i sociálním spektrem. Na těle zazáří manželce podnikatele, stejně jako udělají perfektní službu na svatbě s nízkým rozpočtem.

 
 

Přečtěte si více