Marriage Guide online

Inspirace na vaši vintage svatbu

Text: Michaela Vadová

Plánujete-li svatbu s vintage motivy, pak máte nepřeberné množství možností, jak i v drobných dekorací tento styl podtrhnout. Krajky, zajímavé šerpy na židlích, pastelové barvy, porcelánové šálky – vsaďte na detaily a máte vyhráno.

Inspirace na vaši vintage svatbu

Dort a sladké

Při výběru svatebního dortu vsaďte na bílou barvu, kterou můžete doplnit pastelovými barvami. Vintage styl přináší blankytně modrou, růžovou, jemnou mentolovou a další. V zahraničí jsou oblíbené i dorty, které připomínají vzhled ptačí klece. Zajímavé dekorace najdete v květinových vzorech.

Jako sladkosti budou stylově působit muffiny a laskominy zdobené marcipánovými květinami – především růže, pivoňky a další. Oblíbené začínají být i u nás delikátní svatební makronky různých příchutí.

Doprava

Na vintage svatbě by neměl chybět luxusní veterán, který vás doveze na svatební obřad. Oblíbené jsou i fotografie s klasickými koly či s dvojkolem.

Dekorace

Stůl ozdobte voňavými svíčkami, svícny a nezapomeňte na hojnost květinové výzdoby na stole. Výborně vypadá i výzdoba stolů okvětními plátky růží, a pokud neholdujete květinám, doplňte výzdobu několika motýlky a stylovými srdíčky. Efektivně vypadají i porcelánové konvičky, klece na ptáčky, praktické skleněné poklopy a další zajímavé nádobí, plechové konvičky i smaltované nádobí.

Židle přikryjte svatebními potahy a ozdobte je velkými mašlemi. Fantasticky vypadá béžová látka s bílými puntíky.

Nezapomeňte na originální jmenovky – třeba upečené perníčky se jménem vypsaným cukrovou polevou.

Svatební místo

Vintage styl můžete situovat buď do luxusnější podoby okázalých místností, zámků a hotelových restaurací. Druhou možností je sázka na více venkovský styl. Restaurace s dubovou podlahou, nebo svatba venku pod širým nebem – nejlépe u lesa. Zde můžete do výzdoby stolů zapojit i mech, větvičky a trhané luční květiny.

Barvy šatů

Malé i velké družičky a svědkyně budou na vintage svatbě vypadat výborně v pastelových barvách. Moderním trendem je zadat jednu barvu – nejlépe jeden přesný odstín pro všechny dámy. Zajímavě působí také kombinace pastelových odstínů s bílou, nebo již zmiňované puntíčky. Zvláště nejmladším princeznám budou stylové vintage puntíkaté šatičky slušet.

Vlasy

Elegantní vintage účesy by měla doplňovat květina nad uchem, nebo alespoň ozdobná spona ve vintage designu. Dalším oblíbeným účesem je drdol, který v zadní části hlavy vytváří jakoby polovinu věnce. Opět můžete tento věnec dozdobit drobnými kvítky, nebo si z květů uplést rovnou celý věnec.

Kytice

Vsaďte na růže, pivoňky a nebojte se kombinovat je s lučními květy. Oblíbené jsou růžové a lila tóny.

Svatební oznámení

Originálním doplněním svatebního oznámení bude zajímavá stužka, kterou může být kartička převázaná. Tylové lehké materiály působí vzdušně a dodají oznámení šmrnc. Levnější variantou je použití přírodního provázku, doplněný mušličkou nebo korálky.

 
 

Přečtěte si více