Marriage Guide online

Jak sladit nevěstu a ženicha? Zkuste to moderně a s vtipem

Text: Alena Klimková

Nevěsta a ženich tvoří na svatbě pár číslo jedna. Této skutečnosti, že jsou opravdu ve svůj den D sehraní, by měly odpovídat také jejich svatební outfity. Proto není od věci, když si je vzájemně sladí. Pokud chcete působit jako harmonický pár a zároveň nechcete nikoho kolem sebe nudit, zkuste své svatební outfity sladit s lehkostí a vtipem.

Jak sladit nevěstu a ženicha? Zkuste to moderně a s vtipemZobrazit galerii (5)
Foto: Unsplash.com

Sourodý pár, který k sobě skutečně patří

Svatba symbolizuje spojení dvou lidí, kteří se rozhodli, že vedle sebe stráví zbytek svého života. To, že k sobě skutečně patří, by neměli dokazovat pouze sdílenými snubními prsteny. Jako sehraný pár se mohou prezentovat také dobře sladěným svatebním outfitem.

Právě na tuto skutečnost se vyplatí myslet ještě v době předsvatebních příprav. I když jste si vybrala nádherné bílé krajkové šaty a váš partner se rozhodl pro tmavě modrý oblek, stačí v rámci vašeho outfitu vsadit na pár sladěných detailů a hned budete vypadat jako sourodý pár.

Svatební šaty? Ženichovi je ukažte až v den svatby

Stará pověra říká, že ženich by měl vidět nevěstu ve svatebních šatech až v den svatby. Jestli chcete být na své svatbě opravdu sladění do nejmenších detailů, i tak se této pověry držte a svému nastávajícímu rozhodně své vybrané svatební šaty nikdy dopředu neukazujte.

Naopak mu prozraďte pouze jejich barvu, délku a vybraný styl. Můžete mu ukázat také kousek látky, ze kterého jsou vaše šaty ušity. Následně se se svým nastávajícím domluvte na výběru jeho svatebního obleku, který by měl stylově odpovídat vašim šatům. Nepsané pravidlo navíc říká, že odstín svatební košile by se měl shodovat s barvou vašich svatebních šatů.

Co je ale nejdůležitější, harmonii vám přinesou především správně zvolené doplňky. Zvolte minimalismus v kombinaci se svěžím moderním stylem, díky kterému dosáhnete dokonalému sladění. Právě s barvou vašich šatů může ladit mimo jiné třeba kapesníček zastrčený v klopě ženichova saka.

Jednoduché detaily s puncem lehkosti a vtipu

Na co se nikdy nezapomíná? Sladit svatební kytici s korsáží.
Na co se nikdy nezapomíná? Sladit svatební kytici s korsáží. | Foto: Pexels.com

Většina párů dokazuje během svého svatebního dne, že k sobě patří, především sladěním nevěstiny svatební kytice a ženichovy korsáže. Právě tato přízdoba se obvykle vyrábí z jedné květiny pocházející z nevěstiny kytice. S barvou svatební kytice může ženich navíc sjednotit také barvu svého motýlka či kravaty.

Jako harmonický pár budete ve svůj den D působit i tehdy, když sladíte i další nepatrné prvky svého outfitu. Tyto harmonizující prvky můžou působit nejen elegantně, při jejich vymýšlení zkuste uplatnit i svůj vytříbený smysl pro humor. Díky tomu na své svatbě rozhodně nezažijete nudu. Na co se můžete konkrétně zaměřit?

Nevěstiny lodičky a ženichovy ponožky: Vsaďte na jednu barvu

Barevný detail, který sjednocuje.
Barevný detail, který sjednocuje. | Foto: Etsy.com

Ani svatební outfit nemusí být nuda a během předsvatebních příprav se můžete na jeho stylizaci pořádně vyřádit. Napadlo vás například barevně sjednotit vaše svatební lodičky s ženichovými ponožkami? Barevné ponožky nejsou v ženichově případě rozhodně přešlapem vedle a můžou mít klidně stejnou barvu jako jeho motýlek či kravata. Abyste tyto svatební ponožky oživili ještě víc, zkuste je opatřit potiskem s monogramem, datem svatby nebo společným oblíbeným citátem.

Tkaničky na ženichových polobotkách zkombinujte s nevěstinými doplňky

S takovou nevěstinou svatební kyticí nemusí ladit pouze ženichova kravata nebo motýlek. Pokud je ženich odvážnější a nedrží se zajetých pravidel, může svůj outfit oživit barevnými tkaničkami na svých elegantních polobotkách. Tyto tkaničky nemusí být barevně sjednocené pouze s nevěstinou svatební kyticí, skvěle vyniknou také v kombinaci s jejími lodičkami.

Módní conversky místo lodiček a pánských polobotek

Conversky místo klasické svatební obuvi? V dnešní době nic výjimečného.
Conversky místo klasické svatební obuvi? V dnešní době nic výjimečného. | Foto: Pixabay.com

Rozhodla jste se pro neformální a uvolněnou svatbu? V tom případě mohou být prvkem, který vás sjednotí, vysoce módní bílé, černé nebo červené conversky. Coby nevěsta můžete conversky zkombinovat například s bílým tílkem a bílou tylovou sukní. Vašemu protějšku bude zase k této obuvi slušet třeba bílá košile a hnědé kalhoty s hnědými šly.

Ženichovy kšandy a nevěstina kytice: Další možná kombinace

Trendem posledních let jsou elegantní šle neboli kšandy, které si ženich bere k bílé košili a společenským kalhotám. Pokud se svatba nese v neformálním duchu, ženich se v tomto případě obejde i bez kravaty či motýlka. Co ale není od věci? Když ženichovy kšandy tvoří barevnou jednotu právě s nevěstinou kyticí.

Svatební holínky: Stylové řešení, když lije jako z konve

Stylové holinky jsou příjemným oživením každého svatebního outfitu.
Stylové holinky jsou příjemným oživením každého svatebního outfitu. | Foto: Pinterest.com

Během svého svatebního dne byste měla počítat se vším. I s tím, že bude pršet, i když se vdáváte třeba v červenci či srpnu. O dešti se vlastně říká, že vám přináší štěstí z nebe. Pořiďte si se svým nastávajícím svatební holínky (klidně ve stejných barvách), ve kterých vám to bude neskutečně ladit. Déšť ani bláto vás rozhodně nezaskočí a svatební fotky, na kterých budete oba dva obuti do holínek, budou vypadat naprosto luxusně.

V každém případě počítejte s tím, že nevěsta s ženichem jsou v den své svatby párem, který je všem na očích. Ať už máte ráda klasiku, nebo inklinujete k lehké extravaganci, najděte si na svých svatebních outfitech detaily, kterými se vzájemně sladíte. Jedině tak budete tvořit opravdu sourodý pár.

 
 

Přečtěte si více