Marriage Guide online

Svatby se letos se nesou v duchu jednoduchosti a romantiky

Text: Pavla Růžičková

Svatby v roce 2017 budou stejně jako dříve pokračovat v nadčasovém duchu jednoduchosti, romantiky a radosti. Vždy věřte pouze svým niterným pocitům a podle toho se řiďte. Je úplně jedno, jakou svatbu chtějí všichni okolo, důležití jste v tento den právě jenom vy. Jen ze svatby podle svých představ budete mít tu největší radost. Do popředí vchází pravé kouzlo lásky a něžné zamilovanosti. Dopřejte si originalitu, na kterou pak budete vzpomínat ještě dlouhá léta po své svatbě. Přichází na řadu velká romantika a inspirace stylem 20. až 30. let.

Svatby se letos se nesou v duchu jednoduchosti a romantiky
Foto: Petr Pělucha

Jaké zvolit svatební barvy

Jarní a letní svatby v roce 2017 přináší velkou směsici barev, převládají ale spíše studené odstíny. Letošní barvy veškerého designu je Greenery a objevuje se v exteriérech, interiérech i na našem oblečení. I svatebním barvám budou tedy vévodit zejména odstíny světle zelené. Charakteristickou barvou bude také odstín růžových letních červánků přecházející v příjemnou mentolovou, nebo také tyrkysovou barvu, doplněnou odstínem pistáciové a lehkými odstíny zelené. Pokud chystáte svatbu až na podzim, zcela tradičně ovládne svatební dny oranžová a hnědá. Dlouhodobě se drží veškeré odstíny fialové ve světlé pastelové paletě až po barvu tmavě purpurovou.

Svatba a význam a psychologie barev

Pokud vybíráte své svatební barvy, oblíbenost barev vypovídá také o vašem nitru. Barvy v nás všech vždy evokují různé pocity a také nálady. Všechny barvy mají svůj jasný význam a každá z nich něco symbolizuje. Barvy tedy volte jen podle svého vlastního pocitu a vkusu, neboť se jedná o váš velký den. Můžete klidně experimentovat a vyzkoušet netradiční barevné kombinace. Jste-li odvážní a chcete všechny překvapit, jděte prostě svou vlastní cestou.

Na vaši svatbu pak nikdo z vašich hostů rozhodně nezapomene. Podle jisté tradice by nevěsta neměla mít své svatební šaty fialové nebo modré, neboť tyto barvy symbolizují zejména modřiny a neštěstí. Je na vás, zda jste pověrčiví. Zvolené svatební barvy se mohou objevit na svatební výzdobě, šatech svatebčanů i balicím papíru na svatebních darech. Stejně barevná může být i květinová svatební výzdoba nebo balónky štěstí.

Svatební barvy a výzdoba

Bílá barva je symbolem čistoty a nevinnosti, zároveň i touhy po dokonalosti a perfekcionismu. Červená barva dodává odvahu, je symbolem vitality, síly a energie do života. Fialová barva je mystická, je symbolem spirituality, duchovna a zároveň srdečnosti i opravdové, upřímné lásky. Modrá barva symbolizuje moře, nebe, ale také konzervatizmus a povinnosti. Je znakem věrné lásky. Oranžová barva je symbolem věčného, neutuchajícího optimismu, mládí i životní radosti. Zahání depresi, letargii a pesimismu. Probouzí zvědavost a touhu po dobrodružství.

Růžová barva je symbolem jemnosti, něhy, romantické lásky, ale zároveň i nezralosti a naivity. Stříbrná barva je znakem hojnosti, romantiky, naděje, ale i smutku. Tyrkysová barva umí spojit pozitivní účinky modré a zelené, umí nás očistit i posílit. Je podporou sebevědomí a fantazie. Zelená barva evokuje přírodu, životní rovnováhu, klid i naději. Na svatbě by se měla objevit zejména v květinové výzdobě. Symbolizuje totiž i mimomanželské lásky v přírodě. Žlutá barva povzbuzuje a rozveseluje. Zlatá je barvou hojnosti a bohatství, klidu a vyrovnanosti.

 
 

Přečtěte si více