Marriage Guide online

Svatební inspirace

Text: Báječná svatba

PR text Každou sezonu pečlivě sledujeme nové svatební trendy. Pro rok 2013 Vám představujeme aktuální svatební trend, hravý vzor chevron. V našich krajích známý jako rybí kost.

Svatební inspiraceZobrazit galerii (3)
Foto: Báječná svatba

Chevron

Vybrali jsme pro Vás tento úžasný, univerzální vzor, který skvělým způsobem sjednotí svatební výzdobu. Starší generace jej budou znát pod názvem rybí kost. Původně se jedná o obchodní značku řetězce benzínových pum v USA, které mají ve znaku známý vzor, nicméně tento název se natolik vžil, že dáme přednost americkému chevronu před českou rybí kostí. Chevronová móda k nám tedy přichází ze Spojených států, kde byla velice populární již letošní sezonu. Chevron můžete najít úplně všude. Na nábytku, oblečení, dekoračních textiliích a samozřejmě nemůže chybět ani ve svatební výzdobě. Výhodou chevronu je, že celkové ladění svatby lze pojmout jak moderně, což ostatně geometrický vzor nabízí, ale i ryze romanticky. Pro tuto variantu jsme se rozhodli my.

Koncept

Naším záměrem bylo zkombinovat geometrický moderní vzor s romantickými prvky, které jsou pro svatbu jako stvořené. Romantické prostředí zámku k tomu přímo vybízelo. Základní koncept svatby tvoří inspirace zámeckou romantikou, květinovými vzory a čajem o páté. Barevnou paletu tvoří bílá a různé odstíny šedé doplněné akcentní korálově růžovou barvou, která neutrální barevnou kombinaci oživuje. Čajové růže a drobné kvítky jsou umístěny v květovaných konvičkách a šálcích. Chevronovou látku jsme použili na běhoun uprostřed svatebního stolu. Dále se chevronový vzor objevuje na svatebním dortu a minidezertech. Sladkosti jsou umístěny ve speciálním sladkém koutku, zvaném Candybar, který je dekorací sám o sobě a na jehož pozadí je opět použita chevronová látka s monogramy novomanželů. Chevron samozřejmě nesmí chybět ani na svatebních oznámeních, menu a jmenovkách.

Výběr místa

Svatební inspirace
Foto: Báječná svatba

Výběr místa je pro každou svatbu naprosto zádsadní záležitost. Při výběru je osobní návštěva nezbytná. Rozhodně dejte na první dojem, budete zde trávit jeden z nejdůležitějších dnů vašeho života a měli byste se cítit skvěle. Vyptejte se na všechny podorbnosti, zvažte veškeré klady a zápory daného místa a následně pečlivě vybírejte. My jsme pro náš editorial zvolili romantický zámek Třebešice, jedinečný svými interiéry, uvolněnou atmosférou, krásnými zahradami a příjemnými majiteli.

Stylizace

Nevěsta oblékla nádherné šaty z kvalitního hladkého materiálu se zajímavým řasením. Klenotem je svatební kytice, která podtrhuje jemný půvab nevěsty. Účes a makeup byly zvoleny v jemném romantickém stylu. Také ostatní svatebčané jsou sladěni do nejmenších detailů. Ženich je oblečen do šedého obleku, ozdobeného korsáží v barvách nevěstiny kytice. Malé družičky mají jednoduché bílé šatičky, roztomilé čelenky a květinové kytičky. Velké družičky oblékly šedé koktejlové šaty, doplněné růžovými balerínkami. Líčení a účes jsou v jemném stylu, doplněné růžovou květinou ve vlasech.

Báječná svatba

 
 
Svatební inspirace

Přečtěte si více