Marriage Guide online

Vzhůru na palubu! Svatba na lodi pro zaryté vodomily i romantické duše

Text: Eliška Jindrová

Trávíte léto na vlnách a neodoláte jakékoliv možnosti koupání? Nebo jen hledáte netradiční místo pro váš velký den? Svatba na lodi má nezapomenutelné kouzlo. A taky spoustu praktických výhod. Tak hurá na palubu a pojďme si je shrnout!

Svatba na lodi je nezapomenutelná, romantická a perfektně splňuje požadavky na unikátnost a nevšednost slavnostního dne. Řada plavebních společností se tak proto přímo předhání v tom, jaké podmínky pro konání obřadu vám nabídne. Obřad s výhledem na známé památky nebo přírodní krásy, luxusní občerstvení, ubytování pro hosty v kajutách a taneční zábava pod širým nebem? Není problém.

Nejen originalita, ale i praktičnost

Hlavní výhodou svatby na lodi je bezesporu to, že tým se o organizaci z velké části postará, a vám tak odpadne spousta starostí s přípravou. Netradiční obřad, bohatá hostina a bujaré oslavy probíhají na jednom místě. Dle kapacity lodi na ní svatebčané rovnou přespí, a tak nemusíte řešit složitou logistiku.

Samozřejmě není nutné trávit celý svatební den pouze na palubě. Můžete se třeba domluvit tak, že v určitou hodinu loď zakotví u břehu a oslavy se přesunou na souš do nedalekého baru či restaurace nebo vinárny. Případně na lodi proběhne pouze část svatebního dne – plavba s rautem, oslava s živou hudbou nebo jen obřad a následné focení.

Program, na který hosté jen tak nezapomenou

Vzhůru na palubu! Svatba na lodi pro zaryté vodomily i romantické duše
Foto: Pixabay.com

Na palubě budete mít o zábavný program dobře postaráno. Už jen neobvyklé místo samo o sobě bude hosty bavit. Nechte si navrhnout zajímavou trasu plavby s možností vystoupit na břeh a projít se na pěkné místo, které máte při cestě. V Česku jsou velmi oblíbené svatební plavby po Vltavě s výhledem na Pražský hrad, na populárních Slapech nebo třeba na soutoku Labe a Vltavy u historického centra Mělníku.

Při hezkém počasí a čistém prostředí se zájemci dokonce budou moct „vrhnout přes palubu“ a užít si koupání a vodní radovánky. Milovníci rybaření zase zakotví někde, kde „berou“ a při troše štěstí obohatí večerní hodování čerstvým úlovkem.

Když rozpočet dovolí…

Vzhůru na palubu! Svatba na lodi pro zaryté vodomily i romantické duše
Foto: Unsplash.com

Svatba na lodi samozřejmě nemusí proběhnout jen v českých vodách. Pokud vám to rozpočet dovolí, zvažte pronájem lodi v zahraničí. Taková svatební plavba ve Středomoří, pod teplými slunečními paprsky, v pohodové atmosféře a s místními mořskými specialitkami na talíři zůstane všem účastníkům v paměti na celý život.

A co teprve zaoceánská loď třeba v Karibiku? Berete se jednou za život, tak zvažte i tuto nákladnější možnost. Obřad tak rovnou spojíte s exotickou svatební cestou a na palubě budete mít tolik aktivit, že se rozhodně nudit nebudete.

Kapitáne, můj kapitáne

A jak je to s oddávajícími? Scény z amerických filmů, kdy svatebčany oddává kapitán lodi, v českém prostředí v praxi bohužel nefungují. Podle naší legislativy sice kapitán lodi pod českou vlajkou má právo oddávat, ovšem jen v případě, že je jeden ze snoubenců ohrožen na životě. Proto se budete muset domluvit se zástupcem matriky. Nebo formální obřad absolvujte na radnici a v kruhu svých nejbližších a pod dohledem kapitána si na palubě vyměňte prstýnky nebo manželské sliby. Zkrátka si naplánujte svatbu tak, aby byla přesně podle vašich představ.

 
 

Přečtěte si více