Marriage Guide online

Weby a aplikace pro snadné plánování svatby

Text: Eliška Jindrová

Aby se vaše plánování svatby nezměnilo z příjemné činnosti ve stresující povinnost, vezměte si na pomoc šikovné nástroje: speciální plánovací webové stránky a mobilní aplikace. Které z nich stojí za to vyzkoušet?

Weby a aplikace pro snadné plánování svatbyZobrazit galerii (2)
Foto: Unsplash.com

Plánování od začátku až do konce

S kompletním plánováním vám pomůže oblíbená a dobře hodnocená aplikace Wedding Planner by The Knot. V prvním kroku vyplníte kvíz s otázkami, které dají dohromady vaše představy o stylu svatby, dekoracích a barvách. Poté si na nástěnku přidáte fotky, které vás při plánování svatby inspirují. Aplikace vám dále nabídne lokální prodejce, spravuje registrace vašich hostů, sleduje rozpočet a nabídne přesný rozpis činností v daném časovém rozmezí.

Podobně fungují také aplikace WeddingHappy, LadyMarry, Wedding Planner ! nebo Wedbox. Podle žebříčku sestaveného londýnským deníkem The Telegraph vede u nevěst napříč celým světem přehledná aplikace Bridebook. Zmíněné aplikace jsou v angličtině. Z českých aplikací doporučujeme Smarty Wedding Planner nebo Bride Advisor.

Budete se vdávat a z vašeho okolí zrovna podobnou událost nikdo neřeší? Spojte se s dalšími nastávajícími nevěstami v online komunitách a sdílejte své rady a tipy spojené s přípravami. V Česku už léta funguje diskusní fórum a sociální síť Bereme se, kde určitě načerpáte spoustu inspirace pro váš velký den.

Organizér a poznámkový blok

Co máte kdy zařídit, komu zavolat, kdy co vyzvednout… v tolika úkolech se velmi snadno ztratí i člověk s dobrými organizačními schopnostmi. Doporučujeme proto všechny poznámky držet na jednom místě a sdílet je s partnerem, svědky nebo svatební koordinátorkou.

Jaké nástroje slouží jako přehledný organizér?

  • Sdílený Google kalendář
  • Google Drive – pro nahrávání podkladů a poznámek
  • Evernote – přehledný digitální poznámkový blog
  • TaskRabbit – úkolníček a plánovač
  • Trello – nástěnka s úkoly, vždy vidíte, v jakém stavu daný úkol je a kdo na něm pracuje

Svatební inspirace

Weby a aplikace pro snadné plánování svatby
Foto: Unsplash.com

Pokud ještě nemáte účet na Pinterestu, určitě si ho založte. Tahle sociální síť umožňuje vytváření personalizovaných nástěnek a ukládání fotek. Sbírejte a ukládejte si fotky, které vám poslouží jako inspirace pro svatební šaty, oblečení pro družičky, svatební dekorace nebo zařízení interiéru pro svatební oslavu. Stejně tak využijte Instagram, kam si můžete ukládat jednotlivé sbírky fotek s danou tematikou.

Pro snadné koordinování barevného ladění svatby a dekorací vám poslouží myPantone. Případně si stáhněte Palette Cam, která na základě fotografií (stažených, nebo vašich vlastních) nabídne přesné barevné schéma. Za zmínku stojí také aplikace a e-shop Etsy, který sdružuje lokální umělce a výrobce oblečení a doplňků, které si tu rovnou můžete koupit.

Aby byl rozpočet pod kontrolou

Jedním z prvních kroků při plánování svatby je stanovení rozpočtu. S aplikací Mint si navíc můžete zaznamenávat jednotlivé výdaje a kontrolovat, zda se vám rozpočet daří držet. Aplikace umožňuje sdružení bankovních účtů, platebních karet a veškerých účtenek na jednom místě. Pokud vám Mint nevyhovuje, podívejte se na YNAB, Buddy – Easy Budgeting nebo Spendee.

Pro svatební plánování i ukládání zážitků

Po skončení dne D nemusíte hned všechny svatební aplikace a weby mazat. Oblíbený nástroj Joy si můžete nechat klidně napořád. Na začátku vám pomůže s harmonogramem příprav, posíláním pozvánek a dalšími úkoly. Zároveň slouží jako sociální síť pro vaše hosty, kteří se tu ještě před svatbou mohou seznámit, pokud se ještě nikdy neviděli. A po svatbě si tu pak všichni zúčastnění navzájem mohou sdílet fotky nebo videa. Také WedPics vám přijde vhod i po svatbě. Umožňuje nahrávání, sdílení a neomezené stahování fotek a zároveň jejich přípravu k tisku.

Svatební odpočítávání

Už se nemůžete dočkat svatebního dne a dychtivě koukáte na kalendář? Stáhněte si raději aplikaci na odpočet dnů do svatby. Aplikaci s názvem Odpočítávání nebo Wedding Countdown seženete zdarma v App Storu nebo Google Play.

A které další aplikace a weby stojí za to sledovat?

  • Předpověď počasí – ať víte, jak ve svatební den bude
  • Spotify – pomůže sestavit svatební playlist
  • Calm – nabízí meditační a relaxační techniky, které vám uleví od stresu spojeného s plánováním
 
 

Přečtěte si více