Marriage Guide online

Podzimní svatební kytice: Z jakých květin můžete vybírat?

Text: Lenka Zelnitiusová

Do našich zeměpisných šířek zavítal podzim. Ranní mrazíky, teploty padají k nulovým hodnotám a mléčné mlhy se dají krájet. Příroda obléká zemitý šat na vlně červené, hořčicové a okrové. Podobnými tóny může hýřit také svatební kytice. Jaké květiny lze použít?

Podzimní svatební kytice: Z jakých květin můžete vybírat?Zobrazit galerii (4)
Foto: weddingsbylaremi.com

„Vdávala jsem se loni v říjnu a tak trochu jsem počítala se slunečným babím létem. Odmalička tíhnu k exotickým květinám a právě z nich jsem nechala uvázat famózní aranžmá. V náš svatební den panovalo mrazivé chladno a již po focení nebyla kytice v takové kondici jako tomu bylo při obřadu. Určitě buďte o něco prozíravější, než jsem byla já,“ svěřuje se Natálie (33).

„Nikdy jsem svatbu moc neřešila, nepřišla mi důležitá. Petr ale měl jiný názor. Své ano jsme si řekli v září. Zvolila jsem kombinaci rudých růží s těmi oranžovými a listy eukalyptu. Ve 40 jsem se na bílé šaty dvakrát necítila, proto jsem nakonec vklouzla do těch červených. Nádherně jsem ladila s okolní přírodou, což díky svatebním fotkám mám neustále před očima,“ vzpomíná na svůj svatební den Darina (42).

Jaké podzimní květiny jsou ty správné?

Podzimní svatební kytice: Z jakých květin můžete vybírat?
Foto: weddingsbylaremi.com

Podzimní květinové aranžmá umí kouzlit stejně jako sama příroda. Nadchnou vás lilie, karafiáty, slunečnice, astry, carthamus, hledíky, gladioly, kosatce, gardénie, celosie nebo chryzantémy, frézie či gerbery. Pochopitelně se můžete rozhodnout dle nabídky ve vašem květinářství, případně si objednat exotické květiny, u kterých si v rámci dovozu připlatíte. Například růže jsou součástí stálé nabídky. Poohlédněte se však po vhodném odstínu. Inspiraci hledejte u oranžové, vínové, jemně nebo sytě fialové.

Zaměřeno na líbivé doplňky

Podzimní svatební kytice: Z jakých květin můžete vybírat?
Foto: dorrisdress.myshopify.com

Podzim barví nejen listy, ale i šípky do rudé barvy. I když se s tím moc často nesetkáváte, určitě je lze zakomponovat také do vázání svatební kytice. Podobně jako žitné, případně pšeničné klasy, břečťan, různé listy, traviny, sukulenty, mini zralé plody, bobule, případně nevelké okrasné dýně.

Rozhodli jste se pro rustikální styl veselky? Pak na svatební stůl můžete přizvat také kaštany, šišky, břízové kulatinky jako podklad pro větší či menší svíčky. Vyřežte netradičně dýni, přestříkejte decentně listy ze stomů sprejem se třpytkami. Listí lze rovněž proměnit na růže, stačí je jen šikovně zamotat v poupě a pak upevnit na špejli. Následně je dát do vázy.

Podzim nahrává do noty také sušeným květinám. Využití mohou najít v podobě doplňkové výzdoby svatební tabule, blýsknou se také jako svatební kytice.

Svatba v exotice aneb jak vyřešit kytici?

Podzimní svatební kytice: Z jakých květin můžete vybírat?
Foto: jessiebarksdale.com

Pokud jste se rozhodli říct své ANO za oceánem na jednom z karibských ostrovů či na tolik oblíbeném Mauriciu a nechce se vám platit vysoké částky za malou kytici na pár hodin, nebo obíhat místní květinářství, máme pro vás zajímavé řešení. Na svatbu i ze svatby odletíte s kyticí v kufru.

Umělé kytice už dávno nejsou vrcholem nevkusu, v zahraničí jsou považovány za horký trend a pomalu a jistě míří i k nám do Česka. Umělá svatební kytice přijde vhod nejenom v rámci svateb v zahraničí, ale také v případě alergických reakcí na různé pyly. Buďto vám kytice zůstane na památku, nebo ji můžete prodat na svatebním bazárku jiné nevěstě a získat poměrnou částku zpět. Díky kvalitním materiálům působí umělá kytice věrohodně a autenticky. Navíc u umělých květin odpadá problém s aranžmá jako tomu bývá například u konvalinek.

 
 

Přečtěte si více