Marriage Guide online

Jak funguje svatební agentura Wedding Design

Text: Wedding Design

PR text Asi před měsícem jsem přijal pozvání od svatební agentury Wedding Design, abych se zúčastnil jedné z jimi pořádaných svateb, přičemž snoubenci si za místo, kde se z „já a ty“ stane „my“, vybrali barokní zámek Jemniště. Zajímavá lokace a participace svatební agentury mi dávaly tušit, že půjde o svatbu ve velkém stylu, nicméně nechtěl jsem takzvaně chválit dne před večerem…

Jak funguje svatební agentura Wedding Design
Foto: Wedding Design

Zásada číslo jedna: pokud chcete jako vnější pozorovatel zjistit, jak svatební agentura pracuje, musíte ji sledovat „v akci“, tedy během veškerých příprav. Když už probíhá samotný obřad a následná hostina, neměli byste přítomnost agentury vnímat, jelikož vše musí běžet jako po drátkách a působit dojmem, že se tak děje přirozeně bez vnějšího zásahu. Proto jsem v „den D“ vstal ještě před rozedněním, abych stihl zmapovat veškeré přípravy, které na zámku od časného rána probíhají. Když jsem kráčel po příjezdové cestě k zámecké budově, bylo vycházející slunce příslibem, že počasí dnes bude svatebčanům skutečně přát.

„To jediné není naše zásluha,“ říká s úsměvem Markéta Fryčová, manažerka Wedding Design, když jí na uvítanou podávám ruku a chválím počasí. „Jinak ale vše, co uvidíte, pochází z naší vlastní produkce. Spolupracujeme sice i s externisty, nicméně se snažíme, abychom si sami zajistili většinu toho, co je pro plnohodnotnou a dobře zvládnutou svatbu potřeba. Šetříme tím svým klientům peníze, ale zejména tak můžeme ručit za kvalitu odvedené práce, jelikož už jsme sehraný tým a každý víme, že se na toho druhého můžeme spolehnout,“ vysvětluje mi koncept své agentury Markéta, když mě vede do útrob zámku.

Všude kolem už panuje čilý ruch. Bára, hlavní designérka, dohlíží na to, aby veškeré květinové aranže byly rozmístěny přesně tam, kam patří. „Výběr květin je velmi důležitou a řekla bych až intimní záležitostí – novomanželé jimi totiž vyjadřují, k jakému stylu inklinují. Milujete rustikální prostředí? Pak vám jistě budou blízké slunečnice či luční kvítí. Nebo naopak dáváte přednost minimalismu? Pak jistě sáhnete po bílých fréziích či růžích,“ osvětluje proces výběru dekorací Bára. Markéta k tomu jen dodává: „Svatba musí odrážet osobnosti obou novomanželů. Proto s nimi po celou dobu příprav komunikujeme a klademe důraz na jejich požadavky.“

Právě stojíme poblíž svatebního dortu, který je ještě dozdobován tak, aby ladil s dekorací slavnostní tabule. „Jako svrchní vrstvu jsme použili lehký bílý krém, jelikož si to teď můžeme dovolit – venku ještě není takové horko. V parném letním dni by to už ale byl problém, to raději zákazníkům doporučujeme marcipán, který dort hezky udrží pohromadě,“ okamžitě odpovídá Markéta na mou otázku, z čeho je ten cukrářský skvost vytvořen. Mimoděk mi tak i odpovídá na otázku, proč si najmout svatební agenturu. Nejen že vám ušetří hromadu starostí, ale hlavně vám poradí, jelikož s organizováním svateb už má své zkušenosti. Pochybuju, že bych sám při výběru dortu zohledňoval venkovní teplotu…

Kdybyste se přece jen při organizaci své svatby chtěli držet „více při zemi“ a zařizovat si ji sami, jistě vám přijde vhod informace, že Markéta společně s Bárou své mnohaleté profesní zkušenosti právě sepisují do vlastní knihy, která se již brzy objeví na pultech knihkupectví. Obsah je řazen tematicky, přičemž já jsem mohl nahlédnout do kapitoly „Svatební proslovy“, která je plná užitečných rad pro ty, kteří mají před svatebčany promluvit. „Pokud nejste přirozeně vtipní, nic se neděje, nesnažte se o to. Mluvte od srdce. Žádné fráze, šroubované věty, vousaté vtipy. Jen vaše myšlenky a pocity. … Několikrát si svou řeč přečtěte nahlas a najděte někoho, kdo si proslov poslechne a jehož kritiku rádi přijmete. … Používejte spíše kratší věty než dlouhá a komplikovaná souvětí, používejte více hovorovou řeč.“ I ten nejméně zručný řečník si tak podle stručného návodu bude moct připravit proslov, kterým se nedopustí společenského faux pas a naopak za něj sklidí potlesk přítomných a hlavně vděk novomanželů.

To už ale začínají přijíždět svatebčané, takže se stahuju do pozadí a jen nezúčastněně pozoruji veškeré dění. Nevěsta vypadá úchvatně – o šaty, účes i make-up se samozřejmě postaral taktéž Markétin tým. Průběh obřadu byl hladký a bezchybný jako povrch svatebního dortu. Co se vymykalo tradičnímu průběhu svatby, bylo natáčení speciálního „karaoke“ videa. „Je to naše specialita. Snoubenci si vyberou oblíbenou písničku a k ní pak v průběhu celého svatebního dne vzniká improvizovaný videoklip. Z hostů opadne prvotní ostych, všichni se náramně baví a navíc pak svatebčané mají skvělou památku na tento významný den,“ vysvětluje mi později Markéta. Ukázku takového videoklipu si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách agentury www.weddingdesign.cz.

Léta zkušeností a fungující tým dokázal z této svatby udělat zážitek na celý život, na který všichni zúčastnění budou jistě vzpomínat s úsměvem. Pokud jsem ještě včera váhal, zda svěřit onen důležitý den do rukou svatební agentury, nyní už mám jasno. Nechat si pomoct od odborníků se skutečně vyplatí!

 
 

Přečtěte si více