Marriage Guide online

Na svatební trh vtrhla kreativní matka

Text: Karin Hanzlíková

PR text Designérka, aranžérka, dekoratérka, Emilčina maminka, manželka…vlastně Kreativní matka!

Na svatební trh vtrhla kreativní matkaZobrazit galerii (8)
Foto: Monika Kukoľ Sochorová

Často jezdím po Plzeňské na Praze 5 a jednou jedu takhle v noci unavená a náhle koukám, že zde vyrostl nový obchod s názvem „Kreativní matka“. Obchod měl zajímavou výlohu, proto mě upoutal. Přijela jsem domů a zvědavost mě nedala. Hned jsem se šla podívat, kdo ta kreativní matka vlastně je a co dělá? Její webové stránky mě doslova překvapily. Kreativní matka je žena, která se věnuje svatbám a společenským akcím. Druhý den jsem neváhala a kreativní matce - Monice Kukoľ Sochorové jsem zavolala a domluvila si s ní schůzku u ní v ateliéru, abych o ní a hlavně o její práci zjistila víc.

Sama Monika o sobě mluví takto:

Na svatební trh vtrhla kreativní matka

„Ještě před pár lety mě ani nenapadlo, že něco podobného bude mou obživou a k tomu, že mě ta práce bude tak moc bavit! Vystudovala jsem v Dubaji Management v letectví, což je tak trošku jiné odvětví než květiny, grafika, koordinace svateb a jiných eventů.

Jak to všechno začalo? Náhoda tomu chtěla a já v Dubaji na Československém plese našla svou slovenskou lásku, a nynějšího manžela. A tím to vše tak nějak začalo. Vrátili jsme se zpět domů, abychom mohli mít naši úžasnou dceru (v UAE by nám to bez svatby neprošlo). A pak mě požádal o ruku.

Plánovali jsme celou svatbu docela dlouho dopředu, nic jsme nenechali náhodě. A téměř veškerou dekoraci jsem si vyráběla po večerech sama. Vyrobila jsem si pozvánky, mapu včetně instrukcí, harmonogram dne, dárečky pro hosty a spoustu dalšího.“

„Když jsem byla na mateřské asi rok, založila jsem si blog, abych se na té rodičovské “dovolené” úplně nevyhořela. Nazvala jsem ho Kreativní matka. Už ani nevím, kdo s tím názvem přišel.

Pak jsem potkala mou jmenovkyni Monču. Ta mě požádala, zda bych jim na svatbu neudělala sladký bar. Nakonec jsem jim vyráběla pozvánky, veškerou dekoraci a poté jsem jejich svatbu i koordinovala. Pár lidí tu svatbu vidělo a řeklo mi, že bych se tím měla živit. A já je vzala za slovo. Byla jsem stále na rodičovské “dovolené” a začala po večerech vymýšlet co a jak. No a tak vznikla “profesionální” Kreativní matka.“

Monika vám nadšeně povypráví o tom, jak probíhala její vlastní svatba a vlastně i všechny její následující akce.

Žádnou dekoraci nepoužívá dvakrát, vše následně recykluje a přetvoří v něco jiného. Vyprávěla mně příběh jedné svatby, která musí být pro každého dodavatele opravdu hektická. Nevěsta kontaktovala Moniku dva měsíce před svatbou a asi tři týdny před svatbou změnila místo obřadu i hostiny. Vše se zvládlo ke spokojenosti novomanželů. Však i reference o této svatbě něco vypovídají. Monika zde měla na starosti vše od pozvánek, přes dárečky pro hosty, květinovou výzdobu a koordinaci obřadu. Změny nastaly i těsně před obřadem i po čas večera. Nevěsta navíc vše komunikovala pomocí messengeru, emailů a hovorů na Skype, protože nebydlí v ČR. Jak Monika dodala: „Byla to opravdu fuška, ale stálo to za to! Jsem velice ráda, že jsem mohla být součástí svatby těchto dvou úžasných lidí.“

A v čem je Monika jiná? Především jejím osobním přístupem. Vždy více naslouchá, než mluví. Vyslechne si všechny vaše představy a tajná přání a převede je v realitu. S ní nepotřebujete dalších pět dodavatelů. Ona vám navrhne a vyrobí pozvánky, nadekoruje vám prostory, zajistí květiny. Vše, co bude potřeba. A bonus? Veškeré dekorace budou sladěny do posledního detailu. Vše bude napsáno stejným fontem nebo ladit ve stejných barevných odstínech, čehož nemůžete dosáhnout, pokud je dodavatelů více.

S Kreativní matkou Monikou máte prostě pocit, že jste v dobrých rukách a bude se o vás starat ve váš svatební den jako o princeznu. A nejen o vás!

Na svatební trh vtrhla kreativní matka
Na svatební trh vtrhla kreativní matka
Na svatební trh vtrhla kreativní matka
Na svatební trh vtrhla kreativní matka
Na svatební trh vtrhla kreativní matka
Na svatební trh vtrhla kreativní matka
 
 

Přečtěte si více