Marriage Guide online

Brnu vládnou svatební veletrhy

Text: Pavla Dočkalová

Do Brna se sjíždí potenciální nevěsty z celé Moravy. Jak by také ne, když se tu během tří měsíců konají čtyři velké svatební akce, určené pro širokou veřejnost. První z nich proběhla na historickém hradě Špilberk, druhá z nich v hotelu Courtyard by Marriott Brno a další se chystají na leden.

Brnu vládnou svatební veletrhyZobrazit galerii (9)
Foto: Svatební Špilberk/facebook

Svatební víkend na Špilberku (2. - 3. 11. 2019), Brno svatební festival (8. - .9. 11. 2019), Wedding Bazzar (10. - 11 .1. 2020) a věhlasná Svatební Show (17. - 18. 1. 2020). Společný jmenovatel pro budoucí nevěsty, které mohou načerpat inspiraci, co do svatebních stylů i geniu loci.

Brnu vládnou svatební veletrhy
Foto: Svatební Špilberk/facebook

Jak by mohla vypadat svatba vašich snů? To byla otázka, na kterou se snažil odpovědět Víkend na Špilberku. Dva dny svatební nálady v kombinaci s architektonickou historií přilákalo na hrad stovky lidí. Prohlédli si místa vhodná pro svatební obřad, od Královské kaple s nádechem gotiky až po Jihozápadní bastion s výhledem na město. Genius loci Špilberku cílil na snoubence, kteří chtějí navázat osobní kontakt a v klidu najít partnery pro svůj jedinečný den. Komorní akce měla jasnou strategii. Ukázat, jak krásná a honosná umí svatba na hradě s bohatými dějinami být.

Svatební veletrh Courtyard Marriott Brno

Brnu vládnou svatební veletrhy
Foto: Brnosvatebniveletrh.cz

Nedílnou součástí byly přehlídky dámské i pánské svatební módy, svatebních šatů, obleků i spodního prádla. Mezi ukázky klasických vystavovatelů pronikly doplňkové vložky jako cimbálovka, rozhovor s organizací ADRA, taneční vystoupení nebo tombola. Vrcholem akce bylo představení oficiální svatební písně z pera zpěváka a textaře Davida Kříže a hudebního skladatele Jiřího Najvara. Každý ženich pohledem vyznává lásku své nevěstě, když přichází k oltáři a právě o tom David zpívá. O lásce, o budoucnosti, o víře ve společnou budoucnost.

Brnu vládnou svatební veletrhy
Foto: brnosvatebniveletrh.cz

Přestože Špilberk vsadil důraz při své prezentaci na komornost a individualitu, hotel Courtyard by Marriott Brno cílil na módní přehlídky a představil při nich módní návrháře jako jsou Michal Miroslav Knot, Tereza Sabáčková, Micheala Dúcká, Alice Abraham a další. Mezi modelkami se prezentovaly Alička Prešnajderová, Nikol Uhlířová a Kristýna Kubíčková, ale i Hana Vágnerová, finalistka Miss Supranational 2019, stejně jako ženy „z masa a kostí“ od konfekční velikosti 42 + plus size.

Brnu vládnou svatební veletrhy
Foto: brnosvatebniveletrh.cz

Návštěvníky ovládla pohodová atmosféra, na vlastní oči mohli spatřit, jaké to je prožít líbánky v luxusním wellness hotelu. Vysoká gastronomie, ochutnávky dortů, degustace vína potěšily ty, co vědí, že láska prochází žaludkem. Snubní prstýnky, svatební šaty, pánské obleky, ale i výzdoba a květiny na svatbu nezůstaly nepovšimnuty těmi, kdo milují estetično. Tohle všechno dokázal hotel Courtyard by Marriott Brno nabídnout a měl „v malíčku“.

Brnu vládnou svatební veletrhy
Foto: brnosvatebniveletrh.cz

Programem provázela Eva Decastelo a Petr Šimek, v sobotu i Sandra Pospíšilová (Parmová). Mezi módními přehlídkami probíhaly workshopy, stylingy nevěsty, plánování a koordinace svatby, nevyjímaje svatební tomboly. Akce se zúčastnila více než stovka vystavovatelů. Prezentovaly se cukrárny, fotografové, hotely, restaurace, květinářství, klenotnictví, média, vizážisté, kadeřnictví a samozřejmě svatební půjčovny, salony a koordinátoři.

Brnu vládnou svatební veletrhy
Foto: svatebnishow.cz

A nebylo by to Brno, aby jako veletržní město, svému věhlasu nedostálo do puntíku. Již v lednu příštího roku se zde chystají další dvě svatební akce. V období od 10. do 11. ledna startuje novou sezónu Wedding Bazzar. Jedná se už o pátý ročník projektu „Svatební inspirace jinak.“ Místo konání je nezměněno - Tržnice Brno na Zelném trhu. Wedding Bazzar je výstavní a zároveň prodejní akce, která se soustředí na to, aby každý rok přinesla novou inovaci a inspiraci, kterou si mohou snoubenci odnést na svou vlastní veselku.

Brnu vládnou svatební veletrhy
Foto: svatebnishow.cz

Lidově řečeno „na place“ najdete prezentaci zhruba pěti desítek subjektů, kteří mají se svatbou co do činění. Za zmínku jistě stojí takové originality, jakou jsou svítící písmenka nebo workshop macrame šperků, levitujících kokedamů a kurz krasopsaní. Využít lednové dny k rozšíření obzorů v plánování svatby je nejlepším způsobem, jak být na svůj velký den absolutně připraven.

Brnu vládnou svatební veletrhy
Foto: svatebnishow.cz

Jubilejní desátý ročník bude mít na svém kontě brněnská Svatební show, která se bude konat 17. a 18. ledna 2020 ve Vaňkovce. Dva dny nabitého programu bude uvádět Eliška Bučková, Martin Cihlář a DJ Shaff. A bude to extra „jízda“. Program slibuje módní přehlídky šatů z luxusních salónů, soutěž Souboj nevěst, losování párů o svatbu zdarma a chybět nesmí ani hudební produkce. Tahákem jsou Monika Bagárová, Milo-Miloš Fiala a Jarek Šimek.

Příjemným benefitem návštěvy je možnost zakoupit svatební šaty přímo na místě za bezkonkureční ceny. Přítomné páry mohou poškádlit štěstěnu i v rámci losování o stavbu zdarma v hodnotě 150 tisíc. Dalších sto cen na vás čeká v tombole. Rezervujte si třetí lednový víkend roku 2020 ve svém diáři už dnes. Nebudete litovat!

Marriage Guide bude na všech veletrzích fyzicky přítomno. Lidé si zde budou moci koupit výtisk exkluzivního průvodce vaší svatbou, tištěný magazín, který právě vychází.

 
 

Přečtěte si více