Marriage Guide online

Královská rodina chystá svatbu, Alžběta II. povolila Harrymu zásnuby

Text: Pavla Růžičková

K další svatbě se schyluje v britské královské rodině. Královna Alžběta II. dala princi Harrymu svolení k zásnubám s jeho přítelkyní, americkou herečkou Meghan Markle. Navíc se smí dokonce i vzít ve Westminsterském opatství. K zásnubám má dojít ještě letos, údajně do září. Harry by měl před Meghan pokleknout ještě před Invictus Games, což jsou Hry neporažených, které princ organizuje na podporu válečných veteránů. Královna a princ Harry, jenž je čtvrtý v pořadí následovnictví na trůn, mají velmi silné pouto a získat požehnání od své babičky pro něj bylo opravdu velmi důležité. Šlo o poslední překážku před svatbou.

Královská rodina chystá svatbu, Alžběta II. povolila Harrymu zásnuby
Foto: Genevieve & Carfax2

Jak se seznámili

Meghan Markle se s princem Harrym seznámila již více než před rokem v kanadském Torontu, kde vnuk britské královny tehdy propagoval právě své hry Invictus Games. Od té doby také Meghan tráví stále více svého času v Londýně. Dělala mu doprovod i na květnové svatbě Pippy Middletonové, sestry vévodkyně Kate, i když si to Pippy nepřála. Obřadu se ale neúčastnila. Meghan se narodila 4. srpna 1981 v Kalifornském Los Angeles, matka je afroameričanka a otec je částečně Holanďan a Ir. Odtud pochází její exotický zevnějšek. Vystudovala Alumna of Norwestern University a pracovala pro americkou ambasádu v Buenos Aires.

Filmové role

První epizodní roličku měla v seriálu GENREAL HOSPITAL. Postupně měla role v několika seriálech jako BEZE STOPY, remaku 90210 nebo CSI: NEW YORK. Objevila se i ve filmu NĚCO JAKO LÁSKA. Vidět jste ji mohli po celý rok v soutěži DEAL OR NO DEAL, která byla uvedena i u nás jako Ber nebo neber. V roce 2009 se objevila ve dvou epizodách seriálu FRINGE jako FBI agentka Amy Jessup. Od roku 2010 se občas objevila i v menších rolích ve filmu, třeba NEZAPOMEŇ NA MĚ, DOSTAŇ HO TAM nebo ŠÉFOVÉ NA ZABITÍ. Velkou hereckou příležitost dostala v právnickém seriálu SUITS, kde si zahrála atraktivní asistentku Rachel Zane. Nyní uvažuje v Kanadě o vyškrtnutí z natáčení seriálu Kravaťáci.

Detaily požehnání

Až donedávna se nevědělo, zda se Harry s Meghan bude moci oženit ve Westminsterském opatství. Herečka je totiž rozvedená, což je pro královskou rodinu téměř nepřekonatelný problém. Jde zde o podobný případ, jako když si v minulosti chtěl princ Charles vzít partnerku Camillu. Podle své nejlepší kamarádky je ale herečka Meghan Markle ve věku 35 let připravená se zhostit role princezny opravdu se ctí. Mluví o ní jako o nesobecké a velkorysé, která se nezměnila, ani když poznala prince Harryho, a má stále stejné hodnoty a priority. Jsou s Meghan kamarádky již 15 let. Své herectví Meghan pověsila na hřebíček a svůj veškerý čas nyní věnuje charitě. Princ Harry má 32 let, je tedy mladší.

Meghan Markle

Meghan Markle umí zvládat své životní vzestupy a pády elegantně, ladně, vkusně, pozitivně, realisticky a také velkoryse. Rozvedená Meghan Markle nepochází přímo z ukázkové rodiny, ale snaží se ukázat v dobrém světle i před královnou. Věnuje se nejen charitě ale především právům žen. Naposledy také zkritizovala situaci v Indii, kde se dívky stydí za svou menstruaci, neboť se v jejich společnosti taková témata neřeší. Ráda by je v tomto směru vzdělávala o tom, jak ženské tělo vlastně funguje. Má tedy nakročeno správným směrem. Na velkolepou svatbu jsme velmi zvědaví.

Svatba a bydlení

Princ Harry chce se svou vyvolenou bydlet v Kensingtonském paláci i po svatbě. Neplánují ji tak monumentální, jako byla svatba prince Williama s Kate Middleton. Chtěli by se brát na pláži. Na Jamajce si Meghan brala i svého minulého muže. Vypadá to tedy, že tahle kráska královského bouřliváka konečně zkrotila. Princ Harry je známý svými četnými mediálními eskapádami.

 
 

Přečtěte si více