Marriage Guide online

Tip 6 nejkrásnějších nevěst historie

Text: Filip Uhlíř

V den svatby se zraky téměř všech zúčastněných upírají k jedné jediné osobě. Tou samozřejmě nemůže být nikdo jiný než nevěsta. Mnoho žen si svůj svatební den představuje již od dětství. Některé dívky si chtějí vzít prince, jiné kluka od vedle, po kterém již dlouho pokoukávají. Jedno mají však prakticky všechny tyto imaginace společné. Každá nevěsta chce být tou nejkrásnější osobou široko daleko, nejlépe na celém světě. Pojďme si tedy představit ženy, kterým se toto přání splnilo, a jsou skutečně považovány za ty vůbec nejnádhernější nevěsty v historii. ​

Kate Middleton

Tip 6 nejkrásnějších nevěst historie

Kate Middleton neboli její královská výsost princezna William Arthur Philip Louis, vévodkyně z Cambridge, hraběnka ze Strathearnu, baronka z Carrickfergusu, jak zní její oficiální titul, je jednou z těch vyvolených, kterým se splnil sen, a skutečně si vzaly prince. Přitom její nic nenasvědčovalo tomu, že by jejím manželem měl být někdo takový. Kate se narodila v Berkshiru v rodině letušky a leteckého dispečera. Její podnikavá matka však založila společnost na balíčky s potřebami pro dětské oslavy Party Pieces.

Firmě se nebývale dařilo a z rodiny Middletonů se stala velmi zámožná rodina, což jim dovolilo poskytnout své dceři to nejlepší možné vzdělání. To se ukázalo být tou nejlepší investicí, protože právě na univerzitě v St. Andrews ve Fife potkala Kate Williama. Princ se stal po smrti jeho matky lady Diany miláčkem národa a idolem dívčích srdcí takřka celého světa, takže zaujmout Williamovu pozornost nebylo lehké. Kate se to však podařilo. Oba studovali dějiny umění, měli společné zájmy, milovali sport, skvěle si rozuměli a Kate prý uměla prince vždycky rozesmát. Když navíc princ uviděl Kate na charitativní módní přehlídce značky Yves Saint Laurent, kde předváděla průsvitné šaty a černé spodní prádlo, měl jasno.

Vztah oficiálně přiznali v roce 2004, ale svatbu Will rezolutně odmítal. Jejich vztah vypadal téměř idylicky až do chvíle, kdy pár velmi nečekaně oznámil rozchod v roce 2007. V médiích se horečně spekulovalo o důvodech rozchodu, ale netrvalo to dlouho a Kate i William byli opět spolu. Když si Kate oblíbila i královna Alžběta II., která se zprvu obávala, že by Kate mohla být další Dianou, jejich vztahu již nestálo nic v cestě. Datum svatby ohlásili Kate a William na 29. Dubna 2011 a jednalo se o událost, při které se po celém světě zastavil život. Přímý přenos obřadu, na kterém nechyběly královské rody z celého světa ani významné osobnosti britského společenského života včetně Davida Beckhama nebo Eltona Johna, sledovaly stovky milionů lidí. Velká Británie se tak pyšní jednou z nejhezčích princezen všech dob.

Marilyn Monroe

Tip 6 nejkrásnějších nevěst historie

Pokud se hovoří o největším sexuálním symbolu 20. století patrně jen málokoho napadne jiné jméno než právě Marily Monroe. Přitom ani u Marilyn nic nenasvědčovalo tomu, že by z malé Normy Jeane Mortenson, jak se skutečně jmenovala, měla vyrůst žena, před jejíž krásou se bude klanět celý svět i nejmocnější muži své doby. Marilyn nikdy nepoznala svého otce a její psychicky nemocná matka se o ni nedokázala postarat. Vyrůstala tak střídavě u příbuzných, v pěstounské rodině nebo v sirotčinci, který z duše nesnášela.

V roce 1942 si tak v pouhých 16 letech vzala nevýrazného chlapce Jamese Doughertyho, který pro ni byl především možnost, jak se z nenáviděného zařízení dostat. Zatímco James narukoval do armády, Marilyn pracovala v továrně na padáky, kde si jí ještě jako brunetky všiml fotograf David Connover. Marilyn si tak začala vydělávat focením a toužila stát se herečkou. S Jamesem se brzy rozvedla a už jako svobodná se vrhla na kariéru v Hollywoodu. Přesto když si později James říkal, že byl 4 roky ženatý s Marilyn Monroe, ničeho nelitoval. Po počátečních neúspěších se Marilyn už co by peroxidová blondýnka začala prosazovat do filmu. Právě v této době začalo nešťastnější období jejího života. Při natáčení filmu Omlazovací prostředek se seznámila s hvězdou baseballovéhou týmu New York Yankees a možná nejlepším beaseballistou všech dob, Joem DiMaggiem. DiMaggio byl Marilyn naprosto okouzlen a na začátku roku 1954 si ji i vzal.

Marilyn byla i na vrchu kariéry, když natočila filmy Páni mají radši blondýnky, Jak si vzít milionáře a Slaměný vdovec, ze kterého pochází slavná scéna s šaty rozverně se vznášejícími nad proudem vzduchu z podzemky. Tyto filmy však Marilyn zaškatulkovaly jako herečku pro role naivních blondýnek, kterými pohrdala. Uvolněný životní styl Marilyn navíc nešel dohromady s klidnou, ale žárlivou povahou slavného Baseballisty. Již po devíti měsících tak došlo k rozvodu, i když Joe na Marilyn vzpomínal až do své smrti s láskou, nikdy neprozradil nic z jejich soukromého života a byl ji oporou i v těch nejtěžších chvílích. Marilyn odjela do New Yorku studovat divadelní herectví a potkala zde i slavného dramatika Arthura Millera, kterého si v roce 1956 i vzala. V té době však již propadal stále těžším psychickým stavům, alkoholu i práškům. Dvě nedokončená těhotenství jí ještě přitížila a to se samozřejmě projevovalo i na její práci.

Jejím posledním úspěchem byl film Někdo to rád horké, který se natáčel ve velmi špatné atmosféře, což se nakonec na jeho výsledné podobě vůbec neprojevilo a stal se celosvětovým hitem a kasovním trhákem. V 60. Letech se mluvilo především o jejích aférkách s bratry Keneddyovými. Když v roce 1961 Madison Square Garden zpívala JFK k narozeninám, bylo již všem jasné, že Marilyn není úplně v pořádku. Velké množství prášků v kombinaci s alkoholem se jí stalo osudným. 4. Srpna 1962 byla nalezena ve svém domě v Kalifornii zahalena pouze do legendárního Chanelu číslo 5. O její předčasné smrti se okamžitě začalo mohutně spekulovat a veškeré pochybnosti neutichly dodnes. Zdrcený Joe DiMaggio zařídil veškeré náležitosti pohřbu a před vlastní smrtí 47 let později řekl: "Konečně zas uvidím Marilyn".

Alena Šeredová

Itálie je nepochybně zemí módy, a když nějaká modelka prorazí právě tam, je to nesporná známka neobyčejné krásy a charismatu. Není to však náhoda, Alena začala s modelingem už od dětství. V roce 1998 se stala vicemiss České republiky, což jí zajistilo účast na prestižní soutěži Miss World, kde obsadila skvělé 4. místo. Její takřka optimální míry 94-61-92 a uhrančivý pohled zaujal především na apeninském poloostrově. Alena se do Itálie nadobro přestěhovala. Začala účinkovat v tamních televizních show, hlavně v ohromě populární Torno Sabato. Byla dokonce vyhlášena za televizní objev italské televize roku 2002.

Velkou pozornost však tmavovlasá diva poutala i svými vztahy. Kromě moderátora Bořka Slezáčka chodila například i s italským hercem Edoardem Costou či režisérem Luigi De Laurentiisem. Média dokonce spekulovala o vztahu s Fláviem Briatorem, šéfem týmu formule 1, který je svými vztahy se světovými topmodelkami známý po celém světě, ale oba tuto údajnou avantýru popřeli. Tou největší bombou pro italská bulvární média však byl až vztah české topmodelky s italským reprezentačním brankářem Gianliugim Buffonem. Golman Juventusu Turín, je považován za jednoho z nejlepších fotbalových brankářů všech dob a přestupová částka 32,6 milionů liber je suverénně nejvyšší, jaká kdy byla za fotbalového brankáře zaplacena.

V roce 2006 byl navíc Buffon základním stavebním kamenem zlatého italského týmu z mistrovství světa v Německu. Toto vítězství v Itálii způsobilo naprostou euforii a ještě vystupňovalo mediální tlak na celý pár. Ten však vypadá, že vše zvládá s přehledem nebo si dokonce mediální pozornost přímo užívá. Na dlouho očekávanou svatbu nakonec došlo v roce 2011 na pražském Vyšehradě a Alena Šeredová byla jednoznačně jednou z nejhezčích nevěst, jaké mělo kdy lidstvo šanci spatřit. Kdo o tom pochybuje, ať si prohlédne jednu ze sérií snímků, které nafotila pro magazín Playboy a bude mít jasno.

Grace Kelly

Tip 6 nejkrásnějších nevěst historie

Grace Kelly byla vždy prototypem aristokratické krásy, jakoby se již narodila předurčena stát se princeznou. A to i přes to, že se narodila v Americe a její rodiče byli zaměřeni spíše sportovně. Otec Grace byl trojnásobným olympijským vítězem ve veslování a její matka vyučovala tělocvik na univerzitě. Dobrá tělesná stavba se mladé Grace vyplatila při pózování na modelingové fotky. Když nedostala stipendium na univerzitě, rozhodla se odejít do New Yorku studovat herectví, s čímž nesouhlasili její rodiče a focení se tak stalo na určitou dobu její jedinou obživou.

Brzy však začala hrát na Brodwayi a dostávala první menší role ve filmu. Opravdový zlom v její kariéře však nastal, teprve když získala roli v legendárním westernu V pravé poledne. Křehké blondýnky s uhrančivýma očima si nemohl nevšimnout ani slavný režisér Alfred Hitchcock, který byl svou slabostí pro krásné plavovlásky přímo pověstný. Zahrála si tak v trojici jeho filmů Vražda na objednávku, Okno do dvora a Chyťte zloděje. Gracinoukrásou byl okouzlen James Stewart i Frank Sinatra, ale závod o její srdce nakonec vyhrál monacký kníže Ranier III., který ji vytrvale posílal dopisy a po půl roce ji požádal o ruku.

Grace Kelly v té době zrovna točila komedii Swan, kde hrála princeznu, ale neměl to být bohužel jediný okamžik, kdy se její osud protnul s životem filmové postavy. Po velkolepé svatbě v Monackém knížectví princezna Grace musela s herectvím nadobro skočit a kníže Ranier dokonce zakázal promítat všechny filmy s ní na území Monaka. Když se téměř po pětadvaceti letech idylického manželství hodlala k herectví vrátit, překazila její záměr tragická nehoda. Princezna dostala za volantem vozu srdeční záchvat a havarovala tak ve stejných serpentinách nad Monte Carlem, kde se točily záběry z Hitchcockova filmu Chyťte zloděje, ve kterém excelovala po boku Caryho Granta. Po její smrti nechal kníže Ranier III, zbudovat zahradu z jejích oblíbených růží, jako první herečka se objevila na americké známce a její portrét najdeme i na zadní straně monacké dvoueurové mince.

Beyonce Knowles

Tip 6 nejkrásnějších nevěst historie

Tato černošská umělkyně se pravidelně umisťuje na nejvyšších místech žebříčků o nejvíc sexy ženu světa. Aby také ne. Její klipy jsou sexappealem doslova nabité a není to náhoda. Beyonce totiž pochází z hudební rodiny a především její otec Matthew Knowles ji od malička vedl k tomu, aby se jednoho dne stala hvězdou. Malá Beyonce tak stejně jako její sestra Solange od malička cvičila zpěv a tanec, což přineslo své ovoce. Beyonce se dostala do skupiny několika talentovaných mladých černošských zpěvaček, mezi kterými nechyběla třeba také dnes velmi známá zpěvačka Kelly Rowland. V soutěži hledačů talentů však překvapivě neuspěly a tak se otcové obou zmíněných protagonistek rozhodli vzít jejich kariéru do vlastních rukou. Vznikla čtyřčlenná dívčí kapela Destiny´s child, které se stejnojmenným albem zaznamenala v roce 1998 první úspěchy.

Další alba byla stále lepší a především deskou Survivor si vydobyly Destiny´s child respekt hudební scény. Beyonce, která sbírala i individuální ocenění, pak především neunikla oku talentovaného Rappera a velmi úspěšného hudebního producenta Jay-Z. S tím v roce 2002 natočila veleúspěšný singl Bonnie & Clyde, ale hlavně v něm našla i nového životního partnera. Již pod producentskou taktovkou Jay-Z se tak Beyonce vydala na sólovou dráhu. Zlato v hrdle talentované zpěvačky uchvátilo Ameriku a se 75 miliony prodaných alb patří mezi nejúspěšnější umělce všech dob.

V roce 2008 pak přišla událost, na kterou čekala celá Amerika. 4. Dubna 2008 se na soukromém obřadu Beyonce a Jay-Z vzali. Tento hvězdný pár se drží stranou skandálů a ve zlato promění prakticky vše, na co sáhne. Jay-Z je již třetím rokem nejlépe vydělávajícím rapperem světa a se jměním přes 460 milionů dolarů druhým vůbec nejbohatším. Idylický průběh manželství těchto dvou vynikajících umělců tak dál láme srdce milionům mužů, kteří jsou beznadějně zamilovaní do mléčně čokoládových nohou Beyonce Knowles.

Liz Taylorová

Tip 6 nejkrásnějších nevěst historie

Zatímco většina žen sní o tom, že se budou brát jen jednou a láska jim vydrží na celý život, Elisabeth Taylorová se ve svém bohatém životě vdala dokonce osmkrát. Malá Liz se narodila v roce 1932 v Londýně a vlohy na to, stát se herečkou, měla po matce, která působila na divadelních prknech. Po té, co se rodina kvůli válce přestěhovala do Ameriky se také začala brzy prosazovat. Etablovala se jako dětská herecká hvězda, když debutovala ve filmu o populárním psím hrdinovi Lassie se vrací.

Liz se se vztahy nikdy moc nepárala, a když si v roce 1950 brala o 5 let staršího dědice hotelového impéria Nicka Hiltona, měla již za sebou dvě neúspěšná zasnoubení. Mediálně sledované manželství se však po Nickových úletech brzy rozpadlo. Liz však dlouho sama nezůstala a již o rok později si vzala anglického herce Michaela Wildinga.

Tento poměrně klidný vztah vydržel celých 5 let a Elisabeth se během něj stala uznávanou charakterní herečkou. Objevila se například vedle legendárního Jamese Deana v jeho posledním filmu Gigant. Wildinga Liz opustila kvůli vztahu Mikem Toddem, ale ten hned po roce umírá při nešťastné letecké havárii. Tato tragédie paradoxně vede k nejlepším výkonům její kariéry. Za film Telefon Butterfield 8 získává Oscara za hlavní ženskou roli a doslova září s Paulem Newmanem v Kočce na rozpálené plechové střeše. Útěchu z tragické ztráty v osobním životě najde paradoxně v blízkém příteli zesnulého manžela Eddie Fisherovi.

V roce 1963 ale Liz začne točit film Kleopatra. Tato role osudové ženy nejmocnějších mužů římského impéria jí sedí asi více než kterákoli jiná. Při natáčení navíc potkává svou osudovou lásku, britského herce Richarda Burtona. Ihned se zamiluje a rozvede s Eddiem Fisherem. Svatba s Burtonem na sebe nenechá dlouho čekat, jejich vztah je však velmi podobný jako vztah Antonia s Kleopatrou. Jejich láska je zničující a Liz i Richard často propadají hojnému požívání jídla a alkoholu. Zahrají si spolu však v ještě dalších filmech, které jsou doslova koncertem kinematografie.

Manžele ve filmu Kdo se bojí Virginie Woolfové, kteří nenávidí jeden druhého, zahráli Burton s Taylorovou, tak věrně, že je tento výkon označován za jeden z nejlepších v historii. Liz si za ztvárnění této role také odnesla již druhou sošku Oscara. Liz a Richard se rozvedli v roce 1974, aby se po roce opět vzali a po roce opět rozvedli. Nemohli být spolu, ale nemohli být bez sebe. To musel pochopit i senátor John Warner, další Elisabethin manžel. Během vztahu s ním totiž stále vedla dlouhé telefonní hovory s Richardem Burtonem, které se někdy trvaly i celé hodiny.

Nebylo pochyb o tom, kdo je Lizina skutečná osudová láska. Po rozvodu v roce 1982 se stihla vdát již jen jednou v devadesátých letech za Larryho Fortenského. Spíše než herecké kariéře se v pokročilém věku věnovala spíče charitě, což dokazovalo, jak velké má srdce. Srdce, které milovalo sedm manželů, zažilo 8 svateb a dobilo 23. 3. 2011, kde jinde než v L.A.

 
 

Přečtěte si více